Ruhsal Uyanış

Bir Empat Olarak Kendinizi Korumanın 12 Yolu

Bir Empat Olarak Kendinizi Korumanın 12 Yolu

Empat olmak, diğer insanların, yerlerin ve aynı zamanda doğanın herhangi bir enerjisine karşı oldukça hassas olduğunuz anlamına gelir. Duyarlılığınız çoğu zaman duygusal ve zihinsel iniş çıkışlara neden olabilir. Bu nedenle, bir empat olarak kendinizi nasıl koruyacağınızı bilmek önemlidir.

Empatları ilk duyduğumda 22 yaşındaydım. Bir arkadaşım bana kendisinin empat olduğunu ve bu nedenle diğer insanların enerjilerini vücudunda hissettiğini söyledi. O anda üzerimden ağır bir yük kalktı. O an, çevremde hayatlarından vazgeçmiş kişilerle çevriliyken neden bu kadar üzüldüğümü ya da neden belirli ortamlarda kalmak istemediğimi anladım… Enerjim hep düşecekti.

Empat olup olmadığınızı nasıl anlarsınız?

Bir empatsanız, o zaman genellikle çılgın bir varlık gibi hissedersiniz. Ruh haliniz belirli bir sebep olmadan yükselir ve düşer. Bir markete gidersiniz, diğer insanların enerjisini toplarken kendinizi çok stresli ve endişeli hissedersiniz.

Doktorların açıklayamadığı bazı hastalıklar bile geliştirebilirsiniz ve sonra aniden tekrar sağlıklı olursunuz

Negatif insanlarla konuştuktan sonra kendinizi tükenmiş hissedersiniz ve onlar da enerjik hissederler. Bunun nedeni, onların duygu ve düşünce kalıplarını zihninize ve bedeninize almış olmanız ve onların enerjinizi almalarına izin vermiş olmanızdır.

Yalnız olduğunuzda kendinizi çok daha iyi ve dengeli hissedersiniz. Ancak arkadaşlarınızı veya ailenizle bir araya geldiğinizde olumsuz hissetmeye başlarsınız ve gitmeniz gerektiğini hissedersiniz.

Aktif psişik yetenekleriniz veya güçlü bir sezginiz olması da çok muhtemeldir. Ayrıca diğer insanların problemlerini çabucak hissedersiniz ve bu yüzden size daha da sık gelmeye başlarlar.

Gürültülü ortamlarda kendinizi iyi hissetmezsiniz ve yalnız bir yerde çayınızı yudumlayıp keyifli bir kitap okumayı tercih edersiniz. Müzik dinlediğinizde, sözlerle kolayca bağlantı kurarsınız ve ruh halinizi hızla değiştirebilir, çok hızlı bir şekilde mutludan üzgün ve melankolik hale gelebilirsiniz.

Dengenizi bulmalısınız

Empat olmak ilahi bir armağandır, ancak kendinizi nasıl dengeleyip topraklayacağınızı bilmiyorsanız, bu bir kabusa dönüşebilir. Başkalarından çok fazla enerji aldıkları ve kendilerini nasıl koruyacaklarını bilmedikleri için uyuşturucu veya alkol bağımlısı olan birçok insan tanıyorum.

Dengeyi korumanın önemi konusunda hepimiz hemfikiriz. Bir empat olarak (veya belki bazılarınız da şifacısınız), enerji yoğunluğu sizi dengeden çıkarır. Her şey sizi çekirdeğinizden çıkarabilir ve içinde kolayca kaybolabilirsiniz.

Ama daha kararlı hale gelip enerjilerinizle bilinçli olarak ilgilenmeye başladığınızda, aşırı kalabalık bir sokakta yürüyebilir ve kendinizi mutlu ve iyi hissedersiniz. Ayrıca daha fazla insanı iyileştirebilirsiniz çünkü onların sorunlarını kabul etmiyorsunuzdur artık.

Çevrenizin ruh halinizi etkilemesine izin vermek yerine, istikrarın kaynağını kendi içinizde bulursunuz. Dengeli enerji size ve başkalarına zarar vermez. Bir empat olarak, kendinizi kapatma ve insanlardan ve ayrıca hayallerinizden çekilme eğilimindesinizdir.

Enerjinizi korumanın önemi

Empat korumasını hafife almayın. Aksi takdirde, dünyanın başa çıkamayacak kadar karmaşık ve külfetli olduğunu hissedebilirsiniz. Böylece sevdiğiniz kişiyle olan ilişkinizi mahvedebilir ya da çok bunaltıcı hissettirdiği için hayallerinizin peşinden gitmemeyi tercih edebilirsiniz, sizi böylesine boğan kaotik enerjidir.

Ancak kendinizi korumayı ve dengelemeyi öğrenirseniz, hayatınızda daha az drama yaratırsınız. Eskisi kadar huysuz olmaz ve bu ekstra zamanı güzel bir şeyler yaratmak için veya sevdiklerinizin varlığının tadını çıkarmak için kullanabilirsiniz.

 

Dengenizi bulmak = daha az duygusal drama = önemli şeyler için daha fazla zaman ve enerji = tatmin edici ve mutlu bir yaşam

 

Kendinizi bir empat olarak nasıl koruyacağınızı aşağıdaki tekniklerin her birinin derinliği saygımdan, genelde kalarak anlatmaya çalışacağım. Ancak birkaç yol seçebilir ve sonra onlar hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve bunları günlük yaşamınıza dahil edebilirsiniz.

Bir empatsanız, bazı günlük temelli ve dengeleyici alışkanlıklarınız olması gerekir. (bkz.Günlük Rutin Oluşturun) Önemli bir proje üzerinde çalışıyorsanız veya bir iş görüşmeniz varsa ya da sevdiğiniz biri sizi terk ettiyse, daha açık ve savunmasız olduğunuz için kendinizi bir empat olarak korumak için çabalarınızı ikiye veya üçe katlamanız gerekir.

Daha zorlu zamanlardan geçiyorsanız, kendinize daha fazla dikkat etmelisiniz. Çünkü zor anlar enerjinizin çoğunu alır ve o zaman auranız (bkz.Auranızı ve Negatif Enerjileri Temizlemenin Yolları) çevrenizin etkilerine daha açıktır.

Ayrıca unutmayın, sadece izin verdiğinizde başkalarının enerjisini alırsınız

Başkalarına yardım etmek isteseniz bile, kendilerini berbat hissederek onlara yardım edemezsiniz. Enerjini dengeledikten, yaralarınızı iyileştirdikten sonra size ihtiyacı olan insanların yanında olabilirsiniz.

Kendinizi bir empat olarak korumanın 12 yolu

 1. Kendi takımınızı oluşturun

Sadece gücünüze verdiğiniz şey sizi etkileyebilir. Bu nedenle, en iyi koruma, önlem almaktır. Enerjinin size gelmesini sağlayan şey, başkalarına sempati duymanız, onlara yardım etmek istemeniz veya onları üzmeniz ve onları yargılamanızdır.

Bu yüzden onların iyi olmadığını düşünüyorsunuz ve bir şekilde onları “düzeltmeniz” gerekiyor. Başkalarını “düzeltme” ihtiyacı, ikiniz arasındaki enerji tünelini yaratan şeylerden biridir ve onların yükünü veya “kusurunu” kendinize çekersiniz ve bilinçaltında onu iyileştirmeye çalışırsınız.

Ama herkesin iyi olduğu, bir sorunla karşılaştıklarında bu onlar için bir öğrenme eğrisi olduğu fikrini geliştirdiğinizde (ve bu zaman alır, belki bir ömür sürer), o zaman artık onları düzeltme ihtiyacı hissetmezsiniz. Hazır olduklarında onlara yardım edersiniz.

 1. Günlük tutma

Günlük tutma alışkanlığı, en içteki benliğinizle bağlantı kurmanın ve sıkışmış enerjiyi serbest bırakmanın bir başka harika yoludur. Enerjiyi çoğunlukla duygular şeklinde hissederiz, bu yüzden nasıl hissettiğinizi yazdığınızda, enerjiler değişmeye ve dönüşmeye başlar.

Örneğin, günlüğünüzü alıp nasıl hissettiğinizi ve bunun yerine nasıl hissetmek istediğinizi yazabilir ve ardından şunu yazabilirsiniz:

"Sevgili Evren, bunu üzerimden al. Gerçeği göreyim ve kalbim saf ve açık kalsın.”

Hissetme şeklinizde değişiklikler göreceksiniz çünkü günlük tutarak olumsuz duyguları serbest bırakıyorsunuz ve daha istikrarlı hale geliyorsunuz.

 1. Enerji vampirleri

Beğenin ya da beğenmeyin ama hepimizin çevresinde enerjimizi emen insanlar var. Onlarla konuştuktan sonra bitkin hissettiğinizde bunu bilirsiniz. (Bkz. Enerji Vampirlerinden Korunmanın Yolları)

Ayrıca birisi sizi kıskanırsa (çoğunlukla bilinçsizce) size negatif enerjilerini gönderir ve hatta size kötü bir şey olmasını dileyebilirler. Kendimi korumayı bilmediğim zamanlarda ortalarda görünmemeye çalışan ben ?

Duygusal olarak yüklü bir niyet güçlüdür, bu yüzden bu insanları hayatınızdan çıkarmak akıllıca olacaktır.

Enerjinizi emen arkadaşlarınız varsa, önce bağınızı kesebilir (bkz.Sizi zehirleyen ilişkilerini bağlarını kesme çalışması), sonra onlarla görüşmeyi bırakabilirsiniz. Aileniz veya iş arkadaşlarınızda, onlarla konuşmadan, görüşmeden önce kendinizi topraklayın derim ben…

 1. Meditasyon

Meditasyon yapmanın birçok yolu vardır. Her sabah farklı meditasyon yapıyorum ama akşam rutini için tuttuğum daha uzun uygulamalarım da var. Meditasyon enerjinizi dengelemenize yardımcı olur.

Ne kadar sık meditasyon yaparsanız, kendinizle o kadar bağlantılı hissedersiniz.

Bu, proaktif olmanın ve enerjilerinizi korumanın bir yoludur. Ancak meditasyonda enerjinizi nasıl temizleyebileceğinizin de birçok yolu vardır, örneğin, çakra meditasyonları, arınma enerji çalışmaları. Bitirdikten sonra kendinizi huzurlu, odaklanmış ve daha enerjik hissettiren bir ruh haline geçersiniz, aksi mümkün değil zaten.

 1. Su

Su ile arınma (bkz.Su Meditasyonu) Bali'de ve aynı zamanda diğer birçok kültürde yaygın olarak uygulanmaktadır. Su, sizden olumsuz olan her şeyi temizleyen akan Dünya enerjisini temsil eder.

Bir duş alabilir ve sizi enerjik olarak temizleme niyetiyle suyu demleyebilirsiniz. Veya bir şelalenin altında durduğunuzu ve su vücudunuzdan aşağı akarken karanlık ve negatif her şeyin serbest kaldığını da hayal edebilirsiniz.

 1. Evrensel bir elektrikli süpürge

Bu benim sıklıkla kullandığım bir yöntem olsa da başkası yapıyor mu emin değilim smile

Yine de hızlı çalışır ve nerede olursanız olun kullanabilirsiniz. Bunu yapma şeklim, gözlerimi kapatıyorum, herhangi bir sıkışmış veya negatif enerjinin nerede olduğunu görmek için enerji alanımı tarıyorum ve sonra bu enerjiyi auramdan emecek büyük bir evrensel elektrikli süpürge hayal ediyorum.

Sonra delikleri dolduracak beyaz ışığı hayal ediyorum. Birkaç kez pratik yaparsanız, birkaç saniye içinde yapmayı öğrenebilirsiniz, böylece her yerde (bir konuşmanın ortasında bile) kullanabilirsiniz.

 1. Geri gönderin

Düşüncelerinizin ve duygularınızın %90'ından fazlasının size ait olmaması çok muhtemeldir. Vücudumuz, çevremizdeki her şeyi emen büyük süngerler gibidir.

Böylece biz de enerjiyi geri gönderebiliriz (göndericinin kim olduğunu bilmek zorunda değilsiniz) veya siz onu Dünyanın merkezine gönderip enerjiden onu ışığa dönüştürmenize yardım etmesini isteyebilirsiniz.

 1. Kundali

Kundalini yoga veya kundalini shakti, enerjinizi korumanın mükemmel bir yoludur. Kundalini, omurganızın ucunda (kök çakra) bulunan ruhsal enerji veya yaşam gücüdür. 

Düzenli bir uygulama ile (meditasyon, özel nefes teknikleri, ilahi mantralar ve belirli el pozisyonları) kundalini'yi uyandırır ve onunla çalışmayı ve onu güçlendirmeyi öğrenirsiniz.

 1. Değerli Taşlar

Kristallerin koruyucu ve iyileştirici gücü, zamanın başlangıcından beri kullanılmaktadır. Her kristalin farklı bir işlevi vardır ve size çeşitli yaşam alanlarında yardımcı olabilir.

Tabii ki kuvars kraliçedir çünkü onu her şey için kullanabilirsiniz

Tam olarak kalp çakramın seviyesinde biten kuvarslı (Laponya'dan) bir kolye takmayı seviyorum. Özellikle eğitimlerimde, seminerlerimde veya harika danışanlarıma koçluk yaparken takıyorum. Kendinizi değerli taşlarla korumayı seçerseniz, onlara nasıl bakacağınızı öğrenin çünkü negatif enerjiyi emdikleri için onları düzenli olarak temizlemeniz gerekir.

 1. Kendinizi Korumak

Enerjinizi korumak için batıda çok popüler bir yöntem var. Temel fikir, vücudunuzun (ve auranızın) etrafında sizi dış enerjilerden koruyan bir şekil hayal etmenizdir.

Beyaz ışıktan yapılmış bir yumurta veya pelerin hayal edebilirsiniz ve size olumsuz hiçbir şeyin gelmesine izin vermez.

Ama ilahi enerji ile tanıştıktan sonra, bunun her zaman en iyi çözüm olmadığını anladım. Reiki (bkz.Reiki Seansının Faydaları) ve Kozmik Enerji (bkz.Kozmik Enerji) enerjinin akması gerektiğini deneyimlettirir bize ve kendinizi bu enerji kozasına kapattığınızda, kendi zihinsel ve negatif enerjiniz orada sıkışıp kalır ve bu bir dengesizlik yaratabilir.

Bu nedenle, kendinizi koruduğunuzda, ışığın içeri girmesi ve sizden gelen olumsuz herhangi bir şeyin gitmesi için başınızın üzerinde bir delik olduğunu hayal edin. Ayrıca ayaklarınızın altında bir deliğe sahip olabilirsiniz, böylece enerji doğal olarak akar, ancak vücudunuzu çevreleyen koruma “duvarlarını” korur.

Niyetiniz ile hem iyiliğin gelmesine hem de negatif enerjinizin gitmesine izin verirsiniz, ancak dışarıdaki negatif enerjinin içeri girmesine izin vermemeniz ve kendinizi korumayı bilmeniz çok önemlidir. Aksi taktirde iyi bir şey yapacağım derken her şey kötüye gidebilir. Bunun altını çizmek zorundayım, çünkü enerji çalışmaları olsun, şifa çalışmaları olsun kesinlikle tanımadığınız insanlardan herhangi bir enerji ya da şifa alımına girmemelisiniz… Özellikle de düzenlenen toplu enerji gönderimlerinden uzak durmalısınız…

 1. Doğa

Doğa en iyi şifacıdır. Ormana veya parka gitme fırsatınız varsa, kendinizi daha sakin ve topraklanmış hissedersiniz

Bir ağacın yanında oturabilir, gözlerinizi kapatabilir ve negatif enerjinin vücudunuzu terk ettiğini ve ayaklarınızın altındaki toprakla bağlantı kurduğunuzu hayal edebilirsiniz. Hatta çıplak ayakla yürüyebilir (özellikle tavsiye ederim) ve size verdiği hisleri hissedebilirsiniz. Enerjinin dengeli kalması için kendinizi düzenli olarak topraklamalısınız.

 1. Yalnız zaman

Bazen kendimizi gençleştirmek için dünyanın yüzeyinden kaybolmamız gerekir

Birçoğumuzun bize “ihtiyacı” olan başka insanlar olduğunu biliyorum. Ancak yalnız olduğunuzda, diğer insanlardan emdiğiniz enerji doğal olarak kaybolur (eğer yalnızken arkadaşlarınızın problemlerini aktif olarak hissetmiyorsanız).

Böylece kendinizi dengelersiniz ve o zaman başkalarına sevgi verme kapasiteniz daha yüksek olur. Yalnız zaman bilinçli ve akıllıca kullanılmalıdır. Bu zamanı ilham verici bir kitap okumak, meditasyon yapmak, günlük tutmak, dans etmek veya yaratıcı bir şeyler yapmak için kullanın. Bazıları bunun son örnek olduğunu söylüyor, ben ne olursa olsun yalnız zamana ihtiyaç olduğunu söylüyorum.

Kendinizi huzurlu ve dengeli hissettiren teknikleri seçin. Denemekten korkmayın ve empatik olmanın kendinize belirli taahhütler gerektirdiğini unutmayın

Kendinizi bir empat olarak korumazsanız, hayatınızda ve ayrıca sevdikleriniz için çok fazla kaos yaratabilirsiniz. Kendinizi bir empat olarak korumanın en iyi yolu, enerjinizde iyi hissetmektir.

Empat olmanın da birçok faydası vardır. Bu bir hediyedir ve hayatın kendisiyle bağlantı kurmamıza yardımcı olur. Empat mısınız? 


Seans Başvurusu Yap

Bülten Aboneliği

Hangi Seansı Almalıyım?

 

© 2022 Sui Master. Suimaster.com markası Last Royal Group Inc. 'e aittir. Sitede bulunan hiç bir veri veya bilgi izinli veya izinsiz paylaşılamaz. Bu web sitesinde bulunan tüm eğitim ve seansları uluslar arası sertifikalı ve yeterliliğe sahip uzmanlar tarından verilmektedir. Kurumumuzda yapılan eğitimler ve uygulamalarda kişiye tıbbi teşhis veya tedavi uygulanmamaktadır. Web Sayfamızda bulunan bilgiler hiç bir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Tanı ve tedavi, mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen önce doktorunuza danışınız.

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize bilgi@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page