• 05413095582
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Ruhsal Uyanış

Suimaster Uluslararası Enerji Bilgi Bilimleri Akademisi Kozmik Enerji Okulu

Enerji Vampirlerinden Korunmanın Yolları

Enerji Vampirlerinden Korunmanın Yolları

Kendinizi enerji vampirlerinden verimli ve hızlı bir şekilde nasıl koruyacağınızı bilmek, bir noktada hepimiz için kullanışlı olacaktır. Her gün belirli bir miktarda enerjiye sahibiz. Dengesiz ve yorgun hissettiğimizde daha stresli ve hatta hasta oluruz.

Enerji vampiri kimdir?

Bir enerji vampiri, uzun süreli düşük enerjiye sahip olan ve bu nedenle enerjiyi başka birinden yenilemesi gereken kişidir. Çoğu zaman, bunu bilinçsizce ve istemeden yaparlar. Tanıdığınız biri için farkında bile olmadan enerji vampiri olabilirsiniz.

Enerjiler hakkında akılda tutulması gereken en önemli şey, aldığımız her şeyi her zaman geri verdiğimizdir. Bunun tersi de doğrudur; birini yükselttiğimizde “enerji yatırımımıza olumlu bir ilgi” alırız.

Başkalarının enerjilerini nasıl okuyabilirim?

Sevdiğiniz ve genellikle olumlu ve nazik olan birini düşünün. Onların yanındayken nasıl hissediyorsunuz? Işıl ışıl? Mutlu? Enerjik?

Olumlu insanların başkalarını doğal olarak yükseltme yeteneği vardır. Umudunuzu kaybettiğinizde daha iyi hissetmenize yardımcı olurlar ve pes etmek istediğinizde size ilham verirler. Bu durumda size enerji bolluğundan enerji verirler. “Vermek”, pozitif enerjiyi paylaşmak ve yaymak gibi, daha sonra vermekten ve daha sonra yoksun bırakmaktan daha fazlasıdır.

Şimdi şikâyet eden ve her zaman olumsuz olan birini düşünün. Onlarla etkileşime girdiğinizde nasıl hissediyorsunuz?

Onların yanında kendinizi iyi hissetmiyorsanız, bir şeylerin yolunda gitmediği ve enerjisinin sizin üzerinizde olumsuz bir etkisi olduğu konusunda sizi uyarılırsınız. Kendi enerji seviyenizi düşürürler ve sizden enerji çalmaya çalışırlar.

Enerji vampirlerine duygusal olarak tepki verdiğiniz an, enerjinizi çalmaya başlarlar. 

Enerji vampirleri sizi nasıl tüketir?

Bu dinamiklerin nasıl çalıştığı hakkında size biraz ipucu vermek istiyorum. Vücudumuzda çakra adı verilen enerji merkezlerimiz vardır (bkz.Beşinci Boyut Çakraları).

Çakralar dengeliyse, enerjimiz dengelenir, kendimizi iyi hissederiz ve sağlıklıyızdır. Bunlardan biri düzgün çalışmıyorsa, dengesizliği hemen hissederiz.

Bugün benim günüm değil ya da kendimi ağır hissediyorum, diye söylüyorsanız, o zaman yerinizde olsam önce çakraları kontrol ederdim. Enerjiyi her zaman hissediyoruz, ama komik olan o kadar basit ki, hissettiklerimizin aptalca olduğunu ya da öyle uydurduğumuzu düşünüyoruz. Gerçekte, duygularımız bize enerjilerimiz hakkında çok iyi bilgi verir.

Enerji vampirleri enerjimizi çoğunlukla ilk üç çakradan çalar. Göbeğinizin altında bulunan ikinci çakranız sizi hayatınızdaki herkese bağlar. Siz ve diğer kişiler arasında bir enerji tüneli oluşturur. Biriyle etkileşime girdiğinizde ve aynı zamanda birini düşündüğünüzde, bu tünel aracılığıyla ikiniz arasında bir enerji alışverişi olur.

En ideali dengeli ilişkilerdir (bkz.Yasamda Denge) Arkadaşlarınız size bu noktada  yardım eder ve sizi yükseltirler ve sonra siz de ihtiyaç duyduklarında onları desteklersiniz. Ancak, daha çok tek yönlü akış olduğunda (bir taraf çoğunlukla veriyorsa), o zaman büyük olasılıkla enerjinizi kaybediyorsunuzdur.

Tahmin edin, tükenmeden veya tamamen bitkin hissetmeden önce kaç kişiyi enerjik olarak besleyebilirsiniz?

İlişkilerde enerji vampirleri

İşte bu yüzden az sayıda gerçek arkadaşa sahip olmak, arkanızdan sadece sizinle ilgili dedikodu yapan yüzlerce iyi olmayan arkadaştan daha iyidir. Mükemmel sosyal hesaplarla çağımızda dedikodu ve kıskançlık doğaldır. Ayrıca sanal arkadaşlarınız sizi gizlice kıskanırlarsa sizden enerji çalabilirler. Defalarca şahit olunmuş tasdikli bir konudur wink

Uyumsuz bir ilişki yaşadıysanız veya halihazırda yaşıyorsanız, muhtemelen kendinizi mutsuz, ağır veya belki bir kafese kapatılmış gibi hissettiniz ya da hissediyorsunuz. Manipülatif veya kontrol edici bir enerji varsa veya bir partner diğerinden daha fazla veriyorsa, ilişkiler uzun sürmez. En azından uzun süre mutlu bir ilişki olamaz. Partnerlerden biri kelimenin tam anlamıyla diğerinin enerjisini emiyor, bu da diğer kişinin özgüvenini (3. çakra) kaybetmesine ve durumu değiştirmenin zor olduğunu hissetmesine neden oluyor. Durumlarını değiştirmek için ihtiyaç duydukları enerjiyi sızdırdıkları için kapana kısılmış hissederler.

Enerji vampirleri enerjimizi çakralarımızdan çalar. İlk çakra sosyal normlara karşılık gelir (bunu çalışıp bu hale gelmelisiniz), ikinci çakra tamamen para, iş, cinsel enerjiler ve kişisel ilişkilerle ilgilidir ve üçüncü çakra öz güvenimizden ve sınırlarımızdan sorumludur (hayır diyememek de enerji kaçağına yol açar).

Bir şeye olumsuz bir duygusal tepki verdiğinizde enerjinizi sızdırırsınız

Kendinizi enerji vampirlerinden nasıl korursunuz?

Enerji koruması hakkında birçok bilgi var. Yaptıklarımı sizinle paylaşmak istiyorum ve umarım işinize yarar.

  1. Öncelikle Hayır demeyi öğrenin

Birine hayır dediğinizde, ikiniz arasındaki enerji akışını durdurursunuz. Enerjiniz her zaman emrinize itaat eder.

Birine hayır dediğiniz için kendinizle gurur duyduğunuz bir anı düşün. Kendinizi daha güçlü hissettiniz mi? Bunun nedeni, onlara enerji bağışlamayı bırakmanız ve bunun yerine akışı durdurmanızdır. Dengeli bir yaşam yaratmak için net sınırlara sahip olmak şarttır. Evet dediğinizde ve yapmamanız gerektiğini bildiğinizde kendinize ihanet etmiş olursunuz.

  1. Enerjilerinizin farkında olun

Bu kadar uzun yazı yazmamın nedeni, enerjilerinizin daha çok farkına varmanızı istemem. Bu sitede enerjilerden çok fazla bahsediyorum ki hemen hemen her konunun içinde, hayatın içinde enerji var. Zaten bizler vücut bulmuş enerji formları olduğumuza göre daha ne bekleyebilirdik ki… Birinin enerjinizi çaldığını bildiğiniz an, onu değiştirebilirsiniz. Bunu sizin özgür iradeniz dışında yapamazlar, ancak sizden daha güçlü bir iradeye sahip olabilecekleri de doğrudur, bu yüzden akışı durdurmak için biraz daha fazla çaba gerektirebilir. Oysa her şey farkındalıkla başlar.

  1. Enerjiniz sizinle kalır

Enerjinizi sızdırdığınızı hissettiğinizde, ellerinizi çakralardan birine (genellikle göbek deliğinizin üstündeki 3. çakraya) koyabilir ve enerjinizin sizinle kaldığını aklınızdan basitçe söyleyebilirsiniz. Bu, enerji tünelinden diğer kişiye sızmak yerine, enerjiye sizinle kalmak için net bir niyet verecektir.

  1. Aşk en güçlü enerjidir

Tıpkı peri masallarında olduğu gibi, aşk her zaman kazanır. Eğer sevgiyi hissetmeyi başarırsanız ve kendinizi bu en yüksek titreşimli enerjiye sokarsanız, o zaman kimse sizi etkileyemez. Her zaman orada kalmanın zor olduğunu biliyorum, ama bilinçli olarak enerji vampiriyle uğraşırken bir süre sevgiyi de hissedebilirsiniz.

  1. Kordon kesme

Sizi ve diğer kişiyi birbirine bağlayan enerji tünellerini, bağları bilinçli olarak kesebilirsiniz. Onları tam önünüzde hayal edin ve sizi bağlayan kabloyu hayal edin. İçsel rehberliğinize güvenin, size hangi şekil veya form gelirse gelsin en iyisidir. Sonra büyük bir kılıç hayal edin ve ipi kesin. Bazen bu egzersizi tekrarlamanız gerekebilir.

Umarım bu makale temel enerji dinamiklerini anlamanıza yardımcı olmuştur. Bu makaleden çıkarmanızı istediğim bir şey var ki, birisinin enerjinizi çaldığını düşünüyorsanız sizde bir tuhaflık yok, muhtemelen birileri tam da bunu yapıyor. İç rehberliğimizi daha fazla dinlemek, hayatta daha akıllı ve sağlıklı seçimler yapmamıza yardımcı olabilir. Sevgiyle ve kendi pozitif enerjinizle kalın… 


Sui Master Akademi

Uluslararası Enerji
Bilgi Bilimleri Akademisi
SuiMaster Akademi
Kozmik Enerji Okulu

Tel: +90 (541) 3095582
Mail: bilgi@suimaster.com

Sui Platinum Dünyası

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize bilgi@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page