Çalışma Saatleri: 09:00 - 21:00

Reiki Seansının Faydaları

Reiki Seansının Faydaları

Aslında Reikinin şu kadar faydası var bu kadar faydası var diye bir sıralama yapmama imkân yok. Çünkü Reiki Enerjisinin şifası nerede ve neye ihtiyacınız varsa onun için çalışır ve fayda sağlar. Ama Reikiyi merak edip araştırma yapan arkadaşlara kaynak olabilmek adına 11 tanesini seçmeye çalışarak paylaşmak istedim.

Reiki'nin birçok harika faydası var. Reiki çok basit bir süreç aslında, ancak genellikle oldukça derin etkiler üretir. Reiki tedavisinin temel amacı sadece fiziksel bedeni desteklemek değil, aynı zamanda hayattan daha fazla keyif alabilmeniz için pozitif bir zihni teşvik etmektir. Reiki ile ilgili en güzel şey, faydaları deneyimlemek için kişinin hasta olması gerekmemesidir.

Bana gelen danışanlarım reiki ile tanıştıktan ve anlamaya başladıktan sonra,fiziksel şifa süreçlerini tamamladıktan sonra da enerji çalışması için gelirler ya da uzaktan seanslarla çalışırız. Neler yapıyoruza gelirsek eğer, enerji seviyelerine yardımcı olmak, günlük yaşamın stresini yönetmek veya yaşamlarında geçişler meydana geldiğinde ve daha birçok konuda reiki enerjisi ile çalışmalara devam ederiz. Herşey kademe kademe ilerler evrende bu sebeple de gidilen yollar aşılmaya başlandıkça seansların boyutları da değişmeye başlar.Danışanlarım kendilerini ruhsal olarak geliştirmeye ve yaşamda daha büyük bir anlam duygusu deneyimlemek için de geliyorlar. Çoğu iyi ve bu şekilde kalmak istiyorlar, bu yüzden reiki onların bu uyumu sürdürmelerine yardımcı oluyor, böylece zorluklara farklı şekilde yanıt verebiliyorlar. Şükürler olsun…

Bir tedaviden sonra çoğu insan sakin ve rahatlamış, kendini daha iyi hisseder ve bazıları kendilerini enerjik, açık fikirli ve üretken hissettiklerini söylerler.

Reiki tedavileri veya Reiki eğitimi için gelen birçok kişi, sistemlerini dengelemenin stres, kaygı, depresyon, kronik ağrı ve kısırlık gibi çok çeşitli sağlık koşullarıyla daha iyi başa çıkmalarına yardımcı olabileceğinin farkındadır.

Gelelim yazımın başında da bahsettiğim gibi Reiki'nin birkaç faydasını saymaya

 • Bedeni, Zihni ve Ruhu Canlandırır,
 • Vücudun doğal kendini iyileştirme yeteneğini destekler,
 • Organları ve vücut fonksiyonlarını dengeler,
 • Psikolojik huzurun bağlantısını yeniden kurar,
 • Meditasyonu geliştirir,
 • Dikkat ve odaklanmayı teşvik eder,
 • Vücudun enerjilerini dengeler,
 • Bloke olmuş enerjiyi gevşetir ve bir bütün olma durumunu destekler,
 • Ağrıyı hafifletir ve vücudu toksinlerden arındırır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Kişisel farkındalığı geliştirir ve sezgiyi açar,
 • Vücudun titreşim frekansını arttırır,
 • Evrensel yaşam gücü enerjisini iyileştirir,
 • Enerji tıkanıklıklarını çözer,
 • Reiki uygulayıcılarının sorunun kaynağına inmelerine yardımcı olur.

 

 1. Uyum ve Dengeyi Destekler

Reiki, uyum ve dengeyi geliştirmeye yardımcı olur. Vücudun doğal iyileşme yeteneğini geliştirirken! enerji verir ve genel zindeliği güçlendirir, reiki etkili, rahatsız etmeyen, sakin bir akışı olan bir enerji iyileştirme yöntemidir. Reiki, tüm seviyelerde doğrudan dengeyi yeniden kurmaya çalışır ve sadece semptomları maskelemek veya hafifletmek yerine doğrudan problem ve durum üzerinde çalışır. Eğer Reiki Sisteminde ilerlemişseniz o zaman enerjinin akması gereken bölgeye çalışmanız da mümkün. Ama enerjiyi serbest bıraktığınzda ki bu Usui Reiki 1 için geçerlidir, şifa gitmesi gereken bölgeye kendiliğinden akar (bkz. Reiki 1.Aşama).

Denge hakkında konuştuğumda, zihinsel ve duygusal denge, sol ve sağ beyin, eril ve dişil, iyi veya kötü, olumlu veya olumsuz olarak etiketlemeyi kastediyorum.

 1. Derin bir rahatlama yaratır, vücudun stres ve gerginliğini atmasına yardımcı olur.

Birçok insanın bir reiki şifa seansından hoşlandığı şey, onlara 'yapmadıkları' değil, sadece 'oldukları' yerde kendilerine zaman tanımasıdır… Danışanlar kendilerini daha net, huzurlu, rahat ve hafif hissettiklerini söylerler.

Reiki size bedeninizin ve zihninizin içinde neler olup bittiğinin daha fazla farkında olabileceğiniz bir alan sağlar. Bu kendi bedeninizi dinlemeyi ve fiziksel, ruhsal, zihinsel ve duygusal sağlığınız ile ilgili akıllıca kararlar vermeyi yaşayarak öğrenmenizdir. Daha fazla mevcut olmak, bedeninizde olduğunuz anlamına gelir, bu da hepimizin sahip olduğu o içsel biliş ve bilgeliğe daha fazla erişmenize yardımcı olur!

 1. Enerji blokajlarını çözer ve zihin, beden ve ruh arasındaki doğal dengeyi destekler.

Düzenli Reiki seansları, kişinin günlük stresle daha iyi başa çıkabileceği daha sakin ve daha huzurlu bir insan haline gelmesi demektir. Bu zihinsel denge aynı zamanda öğrenmeyi, hafızayı ve zihinsel berraklığı da geliştirir.

Reiki zihinsel/duygusal yaraları iyileştirebilir ve ruh hali değişimlerini, korkuyu, hayal kırıklığını ve hatta öfkeyi hafifletmeye yardımcı olabilir. Reiki ayrıca kişisel ilişkileri güçlendirebilir ve iyileştirebilir.

Reiki, sevme yeteneğinizi geliştirdiğinden, sizi çevrenizdeki insanlara açabilir ve ilişkilerinizin büyümesine yardımcı olabilir.

 1. Vücudun toksinlerden arınmasına yardımcı olur ve bağışıklık sistemini destekler

Strese tepkili savaş ya da kaç durumunda o kadar çok zaman harcıyoruz ki bu bizim 'normumuz' oluyor ve bedenlerimiz kelimenin tam anlamıyla nasıl dengeye geri döneceğini unutuyor.

Reiki vücudumuza parasempatik sinir sistemi (dinlenme/sindirme) kendi kendini iyileştirme moduna nasıl geçileceğini hatırlatır.

Dinlenme/sindirme, aktif ve üretken olmayı bırakmanız veya 'hiçbir şey yapmamanız' anlamına gelmez. Sağlığı ve canlılığı korumak için önemli olan daha iyi uyumanızı ve daha iyi sindirmenizi sağlar. Örnek bir zamanlar ben ? uyku gözünden akarken yatağın içinde saatlerce dönüp duran ben ?

Reiki hayatınızda ne kadar çok olursa, stres, bitkinlik veya tükenmişlik yaşamadan o kadar aktif ve üretken olabilirsiniz.

 1. Kendinizi topraklanmış ve merkezlenmiş hissettiğinizde zihni temizler ve odaklanmayı geliştirir

Reiki, geçmişle ilgili pişmanlıklara veya gelecekle ilgili endişelere kapılıp gitmek yerine, şimdiki anda merkezde kalmanıza kesinlikle ve kesinlikle destek olur. Arzularınıza veya zaman çizelgenize uymasalar bile, olayların gelişme şeklini kabul etme ve bunlarla çalışma yeteneğinizi güçlendirebilir. Alışkanlıklarınızla hareket etmek yerine durumlara, insanlara ve kendinize destekleyici bir şekilde tepki vermeye başlarsınız.

 1. Daha iyi uyumaya yardımcı olur

Reiki seansı almanın bir numaralı sonucu rahatlamadır. Rahatladığımızda daha iyi uyuruz, bedenlerimiz daha iyi iyileşir, daha net düşünürüz ve birbirimizle daha samimi bir ilişki kurarız. Danışanların genellikle Reiki seansları sırasında derin bir rahatlama ve bazen de seans sırasında derin bir uyku yaşadıkları doğrudur. ?

 1. Doğal halinize dönmeye başladığınızda vücudun kendi kendini iyileştirme yeteneğini hızlandırır.

Reiki şifası sizi çabucak doğal durumunuza döndürür veya en azından vücudunuzun doğru yönde hareket etmesini sağlar. Bu, nefesinizin, kalp atış hızınızın ve kan basıncınızın düzeldiği anlamına gelir. Daha derin ve daha kolay nefes almak, kendi kendine uygulama veya bir başkasından alınan tedavi sırasında meydana gelen ilk şeylerden biridir. Daha iyi nefes aldığımızda, zihnimiz doğal olarak sakinleşir. Bilim bunu destekliyor.

Solunumunuz derinleştikçe vücudunuz parasempatik sinir sistemi hakimiyetine, yani dinlenme/sindirme aşamasına geçer. Vücudunuz, daha yaygın olarak deneyimlenen savaş ya da kaç aşamasından ziyade öncelikle dinlenme/sindirme aşamasında çalışacak şekilde yapılmıştır.

 1. Ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur ve fiziksel vücudun iyileşmesini destekler

Dışarıdan bakıldığında, bir Reiki tedavisi sadece ellerin bedenin üzerine dokunmadan yerleştirilmesi gibi görünebilir, mümkün olan en derin seviyede dengeyi yeniden sağlamaya çalışır. Sisteminizi, vücudunuzun hayati fonksiyonlarını (nefes alma, sindirme ve uyku) iyileştirmeye teşvik eder, böylece fiziksel sistemleriniz en iyi şekilde çalışır. Fiziksel düzeyde, Reiki (migren, artrit, siyatik) ağrılarının giderilmesine yardımcı olur sadece birkaçını saymam gerekirse. Ayrıca astım, kronik yorgunluk, menopoz semptomları ve uykusuzluk semptomlarına da yardımcı olur.

 1. Manevi gelişime ve duygusal temizliğe yardımcı olur

Reiki'nin faydalarından yararlanmak için maneviyatla ilgilenmeniz gerekmez. Yine de birçok insan için, kendilerini iyileştirme yolculukları, yani ruhsal büyüme / kişisel gelişim yoluyla kendilerini desteklemek için reiki tedavileri alıyorlar.

Reiki, bireysel semptomları hedeflemek yerine kişinin tüm hücrelerine ulaşır. Kendi varlığınızın derinliklerinden daha da derinlede, genellikle ince ince değişimler yaratır.

Bu neye benziyor? Zor durumlarda ne yapılacağına dair rehberlik daha kolay gelebilir bu durumda hepimize... Veya durumunuzla ilgili tutum veya inançta bir değişikliğe ilham verebilir. Aniden, durumunuzu yeni bir perspektiften görüyorsunuz ve onunla daha olumlu bir şekilde başa çıkabiliyorsunuz. Veya sizi içeriden yönlendirilen doğru eylem türüne yönlendirebilir oluyorsunuz.

 1. Tıbbi tedaviyi ve diğer terapileri destekler ve birlikte çalışır

Reiki, geleneksel tıp için harika bir seçimdir ve hastaların zihin ve fiziksel beden seviyelerinde rahatlamasına yardımcı olur. Hasta rahatladığında iyileşme süreci hızlanır. İnsanlar Reiki tedavilerini takiben çok daha iyi uyurlar ve daha sakin olurlar.

Reiki'nin güzelliği, müdahaleci olmaması ve çok nazik bir şekilde uygulanmasıdır. Reiki uygulayıcısı, hastaların yanık veya büyük yaralanmaları olan durumlarda vücuda dokunmadan Reiki şifası verebilir.

Epilepsi, diyabet veya kalp rahatsızlıkları gibi tıbbi durumlarınız varsa Reiki'yi kullanmak kesinlikle güvenlidir. Kemoterapi görüyorsanız Reiki tedavileri alabilirsiniz. Hamile kadınlar, hamileliğin tüm aşamalarında onları desteklemek için Reiki tedavileri alabilir. Reiki herkes içindir! Ve siz hazır olduğunuzda Reiki size gelir…Belki de bu yüzden buradasın ve bu yazıyı okuyorsun…

 1. Reiki'yi kendiniz için öğrenebilirsiniz

Birçok danışanım Usui Reiki Seviye 1 kursuma katılarak kendileri için reiki 1.seviye eğitmi alıyorlar, böylece günlük olarak kendi enerji seviyelerini yükseltebilir hale geliyorlar. Bazı kişiler ise fiziksel iyileşmelerini desteklemek için reikiye çekilir, bazıları kişisel gelişimlerine daha derinden dalmak ister ve çoğu reiki'nin faydalarını deneyimlemiştir ve kendilerini bu şekilde düzenli olarak destekleyebilmeyi ister. Şifa olsun…

Image

Last Royal Group Inc. Bünyesinde bulunan Uluslararası Evrensel Enerji Bilgi Bilimleri SuiMaster Kozmik Enerji Okulu olarak faaliyettedir.

İletişim Bilgilerimiz

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize bilgi@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page