Ruhsal Uyanış

Bir Empat mısınız?

Bir Empat mısınız?

Empatlar enerjiyi başkalarından, mekanlardan ve hatta geçmişten alırlar.

Bir empatın, bahsedeceğim 9 özelliği, diğer insanların enerjisini okumaya ve emmeye hazır olup olmadığınızı anlamanıza yardımcı olacak. Empat olmak, insanların düşündüğünden çok daha yaygındır. İnsanların kendilerini empatik olarak görmemelerinin nedeni, böyle bir terimin var olduğunu bilmemeleridir.

Önce Empatın ne olduğuna bakalım.

Empat olmak, diğer insanların ve ayrıca yerlerin, durumların ve hatta geçmişin enerjilerine karşı çok hassas olduğunuz anlamına gelir. Bu yüzden de size ait olmayan enerjiyi bedeninizde hissedebilir ve onun siz olduğunu zannedebilirsiniz.

Birdenbire ruh haliniz hiçbir mantıklı sebep olmaksızın tamamen değişebilir. Empatlar için en kötü yerler, insan yoğunluğunun yüksek olduğu yerlerdir (alışveriş merkezleri, havaalanları, turistik yerler) ama aynı zamanda kalabalık ofis alanları da olabilir.

Orada olan şey, başkalarından gelen enerjiyi ve sorunları alıyor ve bunu bedeninizde hissediyorsunuz, böylece kendinizi kötü hisseden SİZ olduğunu düşünüyorsunuz. Ama bu doğru değil. Bu düşünce ve duygular size ait değil. Sadece diğer insanların ne hissettiğini hissediyorsunuz. Ruh haliniz beklenmedik bir şekilde değişirse, sizde bir sorun olmadığını bilin. Bu kolay değil, ama ruh haliniz aniden değiştiğinde kendinizi suçlamanın ne kadar kolay olduğunu biliyorum. Arkadaşlarınız veya aileniz sizin çok hassas ve huysuz olduğunuzu düşünebilir ve sizi suçlu hissettirebilir. Özellikle kendileri empati kurmuyorlarsa, birbirinizi yanlış anlamak çok kolay oluyor. Yine de duyarlılığınızı bir armağan olarak düşünmenizi istiyorum.

Hediye Olarak Nasıl Kullanabilirsiniz?

Empat olmanın altıncı his olduğunu düşünmeyi seviyorum. Enerjilerinize nasıl bakacağınızı bildiğinizde, çok daha kolay hale gelir. (bkz.Bir Empat Olarak Kendinizi Korumanın 12 Yolu)

Bu hediyeyle, insanların size ne söylediğine güvenmenize gerek yok. Size herhangi bir şey açıklamalarına ihtiyacınız yok çünkü çoğu zaman onları kendilerinin okuyabildiğinden daha iyi okuyabilirsiniz.

Böylece birinin yalan söylediğini, sizi manipüle ettiğini veya sizi kontrol ettiğini hemen anlayabilirsiniz. Bu, özellikle enerji vampirleriyle uğraşırken faydalıdır. (Bkz.Enerji Vampirlerinden Korunmanın Yolları)

Ya da enerjiler faydalı olmadığından ve bunun sonucunda olumsuz düşüncelere sahip olmanıza neden olabileceğinden hangi yerlerden kaçınmanız gerektiğini biliyorsunuz (olumsuz düşünceler, belirli bir yerin olumsuz enerjisini ve düşünce kalıplarını toplamanın sonucudur).

Bir Empatın 9 Özelliği

  1. Arkadaşlarınız hakkınızda ne diyor?

Bir empatın özelliklerinden biri, ruh halindeki hızlı değişimlerdir. Bir empat iseniz, ailenizin veya arkadaşlarınızın sizi çok huysuz veya fazla duygusal olarak adlandırması çok muhtemeldir.

Hatta sizinle dalga geçebilirler. Sonuç olarak, hassasiyetinizde bir sorun olduğunu hissediyorsunuzdur. Aslında, enerjinizi nasıl stabilize edeceğinizi öğrenmeniz gerekiyor.

 

  1. Yalnız kalmayı mı tercih ediyorsunuz?

Düzenli olarak yalnız zaman geçirmeyi mi tercih edersiniz? Yalnız kalmaya çalışmak, diğer insanlardan çok fazla enerji almanın doğal bir etkisidir. Ezici hale geldiğinde, temizlenmek için yalnız olmanız gerekir. Aksi takdirde, kolayca sinirli, üzgün veya bunalmış hissedersiniz.

 

Bunu, kendinizi koruduğunuzu fark etmeden bilinçsizce yapıyorsunuz

 

Ama yeterince sosyal olmadığınız veya içe kapanık olduğunuz için kendinizi yargılayabilirsiniz (gerçi bu sizin içe dönük olduğunuz anlamına gelmez).

 

  1. Kimsenin sizi anlamadığını hissedersiniz

Bir empatın temel özelliklerinden biri, bir uzaylı gibi hissetmesidir. Genellikle bir yabancı gibi ve tamamen yalnız hissedersiniz. Birçok empat, diğerleri arasında uzaylı gibi hisseder.

Çoğu zaman, diğer insanların sizi anlamadığı doğrudur. Ama neden anlamadıklarını tam olarak bilmeniz gerekiyor!

Bunun nedeni, diğerlerinin o kadar çok enerjisini, özelliğini, davranışını, düşüncesini bilinçsizce içinize alıyorsunuz ki, kendinizde birden fazla kişilik gibi oluyorsunuz. Bunu bu kadar büyük ölçekte deneyimlemeyen insanlar için bunu okumak zor.

 

Davranışınızı değiştirebilecek dış enerjinin sizi ele geçirmesine izin verdiğinizde, davranışlarınızdan dolayı kafaları karışmış hissederler

 

Bu yüzden sizi anlamalarını sağlamaya çalışmayın, bunun yerine önce kendinizi anlamaya çalışın. Kim olduğunuzu düşünün (dışardan gelen bir enerji olmadan).

Kendinizin En iyi arkadaşı olmalısınız ve size verilen bu armağanda ustalaşma sürecinizde kendi başınıza yürümelisiniz

 

  1. Birçok olumsuz kalıp yaşarsınız

İlginç bir gerçek şu ki, birçok insan sevdiklerine yardım etmek istedikleri için iyileşmiyor. Sorduğunuzda, dertlerinden vazgeçmek istemiyorlar çünkü acıyı paylaşarak sevdiklerinin işini kolaylaştıracaklarına inanıyorlar. Bir yandan, başkaları için biraz daha katlanılabilir hale getirebilecekleri doğrudur. Öte yandan, birine yardım etmenin tek yolu kendinizi iyileştirmektir ve o zaman ortak kalıplar diğer kişi için de hafifleyebilir.

Acıyı paylaşmak çoğu zaman daha fazla ıstırap yaratır ki bu birçok insan için kabul edilmesi zor bir gerçektir. Kendimizi iyileştirmenin bencil olma fikrinden arınmamız gerekir ilk önce.

 

  1. Arkadaşlarınız sizi kolay etkiler

Neşeli arkadaşlarınızla birlikteyken, kendinizi iyi hissetmeniz de kolay olur. Ancak acı çeken bir arkadaşınız varsa (diyelim ki ayrılık süreci yaşıyor) ayrıldıktan sonra çok daha kötü hissedersiniz.

Arkadaşınızla konuşmadan önce iyi bir ruh hali içinde olabilirdiniz, ancak yaşadıkları tüm olumsuz şeyleri anlattıkça, konuşmanızın sonunda kendinizi mutsuz hissediyor olacaksınız.

Arkadaşınızın süreci geçmiş ve kendisini daha iyi hissettiğini söylese bile durum onun için geçmiş olur sizin için değil…

Enerjilerini çektiğiniz için arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle görüşmeyin diyemem ama enerjinizi sizi etkilememesi için dengelemeyi öğrenmeniz çok önemlidir. Sevdiklerinize destekte bulunabilirsiniz tabi enerjinizi dengelemeyi öğrenirseniz.

  1. Kolaylıkla hastalanırsınız

Bir empat olarak, hastalıkları da üstlenebilirsiniz, ya da benim adlandırdığım şekliyle gölge hastalıkları. Vücudunuzdaki benzer koşulları başka birinin sahip olduğu gibi yeniden yaratabilirsiniz. Ya da hastalıklarını tamamen alabilirsiniz, böylece siz hasta hissederken mucizevi bir şekilde onlar iyileşirler.

Gölge hastalıkları ile başka bir kişiyle aynı semptomlara sahip olabilirsiniz, ancak doktorlar size herhangi bir neden bulamadıklarını söylerler. Ama yapamazsınız çünkü semptomları zihninizin gücüyle yarattınız. (bkz.Zihin, Hastalıkları İyileştirmek veya Yaratmak İçin Bedeni Nasıl Etkiler)

Küçüklüğümden beri çok sık hastalanırdım. Ne zaman birinin hastalığını duysam, yakında benzer semptomlar geliştirirdim. Bilinçsizce ne yaptığımı anlayana kadar sağlığımın kötü olduğunu düşündüm. O zamandan beri çok nadiren hasta oluyorum ve Yaşam Koçu ve Spiritüel Danışman olarak, işim ve yaşam tarzım olduğu için daha da az hasta oluyorum. Açık bir alanda çalışırken hala diğer insanların artık hastalıklarını değil de enerjilerini görüp almıyorum.

Ayrıca, empat olduklarının farkında olmayan birçok empat tanıyorum. Sağlıklı beslenmelerine, dengeli bir yaşam tarzına sahip olmalarına ve düzenli egzersiz yapmalarına rağmen sıklıkla hastalanıyorlar.

Gerçek ve ciddi hastalıklar olmadığını söylemiyorum, ancak bir empat olarak, muhtemelen belirgin bir neden olmaksızın defalarca hastalandınız.

 

  1. Diğer insanlar sorunlarını sizinle sık sık paylaşır

Diğer insanlar sezgisel olarak sizin bir empatik olduğunuzu ve onları anlayabileceğinizi ve yüklerini hafifletebileceğinizi bilirler.

Bu yüzden ne zaman sorun yaşasalar size gelirler. Ve hayır demek sizin için oldukça zordur. Aslında bir empat için hayır demek ve kendilerine öncelik vermek o kadar zor bir şey ki, pek çoğu bunu asla öğrenemezler.

Ayrıca, bazı arkadaşlarınızın sizinle yalnızca kendilerini kötü hissettiklerinde iletişim kurdukları da olabilir. Ama iyi olduklarında artık size ihtiyaçları kalmaz. Bu nedenle sağlıklı sınırlar oluşturmak sizin için çok önemlidir.

 

  1. Maneviyat ve şifa ile ilgilenirsiniz

Her empat, iyi bir şifacı olmak için doğal bir yeteneğe sahiptir (sadece fiziksel değil, bireye bağlı olarak her türlü şifacı). Bu nedenle kendinizi şifaya ve ruhsal şeyler hakkında okumaya çekildiğinizi hissedersiniz.

Ama diğer yandan, sadece birkaçı hayatlarının geri kalanında şifacı olurlar, çünkü diğer insanların sorunlarıyla günlük temas halindeyseniz çok fazla hale gelen başkalarının enerjisini alırsınız.

Ayrıca kendi kendine yardım kitaplarına, metafizik çalışmalara, felsefeye ve hayatın amacı ve kendiniz hakkında size daha fazla cevap verebilecek her şeye meraklısınızdır.

 

  1. Sürekli değişime ihtiyacınız vardır

Kolayca sıkılırsınız ve rutinlerden ve taahhütlerden hoşlanmazsınız. İstikrar gibi hissedersiniz ve aynı şeyleri yapmak sizi ağırlaştırır.

Bu nedenle, iradesini size dayatmaya çalışan insanlara saygı duymakta da sorun yaşarsınız. Sizi bencil olarak etiketleyerek suçlu hissettirirler, söylediklerini çok sık yapmanıza rağmen.

Sık sık yeni heyecan verici şeyler yapmayı veya yeni yerleri ziyaret etmeyi hayal edersiniz. Bu, yaratıcılığınız ve genel olarak yüksek enerji seviyelerine sahip olmanız sayesindedir.


Seans Başvurusu Yap

Bülten Aboneliği

Hangi Seansı Almalıyım?

 

© 2022 Sui Master. Suimaster.com markası Last Royal Group Inc. 'e aittir. Sitede bulunan hiç bir veri veya bilgi izinli veya izinsiz paylaşılamaz. Bu web sitesinde bulunan tüm eğitim ve seansları uluslar arası sertifikalı ve yeterliliğe sahip uzmanlar tarından verilmektedir. Kurumumuzda yapılan eğitimler ve uygulamalarda kişiye tıbbi teşhis veya tedavi uygulanmamaktadır. Web Sayfamızda bulunan bilgiler hiç bir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Tanı ve tedavi, mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen önce doktorunuza danışınız.

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize bilgi@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page