Ruhsal Uyanış

Yüksek Benlik Nedir?

Yüksek Benlik Nedir?

Yüksek benliğinize nasıl erişeceğinizi bildiğinizde, bilincinizi yükseltirsiniz ve sonuç olarak potansiyelinize daha fazla adım atarsınız. Yüksek benliğinize erişmek ve bu bağlantıyı nasıl besleyeceğinizi öğrenmek yapabileceğiniz en pratik şeydir. Yavaş yavaş hayatınızın her yönünü iyileştirir.

Hem sırayla hem de eşzamanlı olarak gerçekleşen, yüksek benliğinize nasıl erişeceğinizin 6 seviyesi vardır. Bazı insanlar yüksek benliğe nasıl erişileceğine dair hızlı bir rehbere sahip olmak ister (bkz.Reiki Size İhtiyacın Olanı Verir), ancak bağlantı zamanla ortaya çıkar. Yüksek benliğinizle bağlantı kurmak, yeni bir arkadaşlığa sahip olmak için zaman ve enerji harcamakla aynı şeydir. Ayrıca acele etmek istemezsiniz.

Benim için 3., 4. ve 5. seviyeler anında gerçekleşti ve 6. adım devam eden bir projeydi ve olmaya devam edecek çünkü ruhla mükemmel uyum için her zaman daha fazla yer var.

Bir önceki yazımda, (bkz.Yüksek Benliğinizle Bağlantı Kurun) yüksek benliğinizle nasıl bağlantı kurabileceğinizden bahsetmiştim. Ve bugün, yüksek benliğinize erişirken geçeceğiniz seviyelerde size rehberlik etmek istiyorum.

Yüksek benliğinize nasıl erişilir

Yüksek benlik veya ruh, hayatınızı daha yüksek bir bilinç seviyesinden görebilen fiziksel olmayan yönünüzdür. Bazı insanlar ruhlarını düşünmezler çünkü bunun pratik olmadığını düşünürler. Sonuçta, maddi dünyamızda yaşamamız gerekiyor, değil mi?

Ama kendi tenimde, hiçbir şeyin gerçeklerden daha uzak olmadığını deneyimledim. Yüksek benliğinize nasıl erişeceğinizi bildiğinizde, bilincinizi yükseltirsiniz ve sonuç olarak potansiyelinize daha fazla adım atarsınız.

Yüksek benliğinize erişmek ve bu bağlantıyı nasıl besleyeceğinizi öğrenmek yapabileceğiniz en pratik şeydir. Yavaş yavaş hayatınızın her yönünü iyileştirir. Ayrıca ruhunuzla iki yönlü bir sohbete de başlayabilirsiniz. Ve aldığınız bilgiye dayanarak, onu hayatınıza uygulamaya başlayabilir ve güzel değişimlere tanık olabilirsiniz.

  1. Eski bir hatıranın aktivasyonu

Yüksek benliğinize erişmenin ilk seviyesi, bir ruhunuz olduğunu kabul etmektir. Ruhunuzun farkında olduğunuzda, zamanla içinizde derin bir arzu doğar.

 

Er ya da geç, ruhunuz gerçek benliğinizin eski bir hatırasını harekete geçirerek size rehberlik edecektir

 

Yüksek benliğinize nasıl erişeceğinizi bildiğinizde, aynı zamanda gerçek benliğinizle de uyum sağlamaya başlarsınız. Ruhunuz ve gerçek benliğiniz birbirinden ayrılamaz.

İlk başta, gerçekte kim olduğunuz ve ruhunuzun ne olduğu hakkında hiçbir fikriniz olmayacak, ancak bir parçanız ruhunuzla olan bu kutsal bağlantıyı hatırlamaya başlıyor. Bu içsel ateş, sizi ruhunuzla daha yakın bir bağlantıya doğru yönlendirecektir.

  1. Açılış

Yüksek benliğinize erişmenin ikinci seviyesi, kendinizi sürekli olarak açmaya devam etmektir. Her zaman ruhunuza bağlı olsanız da çoğu zaman bunun farkına varmazsınız. İlk olarak, zaten ruhunuza bağlı olduğunuzu fark etmenize izin vermeyen şeyin yavaş yavaş çözülmesi gerekir.

Bu seviyede, ruhunuz zihniniz üzerinde çalışmanız için size rehberlik edecektir (bkz.Ruh Rehberi). Ruhla bilinçli olarak iletişim kurmamıza izin vermeyen algılarımızdır. Bu nedenle, kendi sınırlayıcı inançlarınızın etkisi yoğunlaştığı ve onlarla yüzleşmeniz gerektiği için hayatınız bir karmaşaya dönüşebilir.

Bağlantıyı engelleyen korku temelli inançları birbiri ardına bıraktığınızda, kendinizi açarsınız (bkz.Korkularınızla Yüzleşin). Yüksek benliğinize erişmenin en önemli yönü, ruhunuzu sürekli olarak yaşamınıza davet etmektir. Bu aktif, günlük bir uygulamadır.

  1. Ara sıra bağlantılar

Yüksek benliğinize ulaşma yolculuğunda, ruhunuzu tam yanınızda duruyormuş gibi hissedebileceğiniz anlar olacaktır. Çoğu zaman o anlar, en beklemediğiniz anda gelir. Yoga matınızın veya meditasyon yastığınızın üzerindeyken ya da bir enerji seansı içindeyken gelebilir (bkz.Reiki Nedir? Reikinin İyileştirici Gücü).

İlk başta, bağlantının ne zaman ve nasıl olacağı üzerinde fazla kontrolünüz olmayacak. Yine de bunu yaptığınızda, en ufak bir şüphe olmadan ruhunuzu tanırsınız.

Bu ara sıra bağlantılar, deneyimlediğiniz her şeyden daha iyi ve daha amaçlı hissetmenizi sağlayacaktır. Kalbinize umut yerleştirecekler ve yüksek benliğinize erişmek için gelecekteki çabalarınızı harekete geçirecekler.

  1. Yüksek benliğinize istediğiniz zaman erişin

Yüksek benliğinize erişmenin bir sonraki seviyesi, bunu istediğiniz zaman yapmaktır.

Önceki seviyelere tesadüfen erişebilmenize rağmen, ruhunuz bunu sizin için düzenler. Dördüncü aşama tamamen size kalmış. Şimdiye kadar, yüksek benliğinize nasıl erişeceğinizi ve bunun sizi nasıl olumlu etkilediğini deneyimlediniz. Şimdi, bağlılığı gösterme ve ruhunuza köprü kurma sırası sizde. Ruhunuz için düzenli olarak ortaya çıkarsanız, istediğiniz zaman yüksek benliğinize erişebilirsiniz.

  1. Bağlantıyı sürdürmek

Yüksek benliğinize nasıl erişeceğinizi öğrenmek istediğinizde, ruhunuzla bağlantı kurmanın ve ihtiyacınız olan cevapları almanın yeterli olduğunu varsayabilirsiniz. Ama ruhunuzla bağlantıdan yararlanabileceğinizden çok daha fazlası var (bkz.Reiki Size İhtiyacın Olanı Verir).

Yüksek benliğinize erişmenin bu seviyesinde, bağlantıyı sürdürmek için can atmaya başlarsınız.

Artık meditasyonda olmanıza gerek yok. İstediğiniz zaman çevirebilir ve ruhunuzu daha uzun süreler boyunca size yakın hissedebilirsiniz. Bu bağlantı yavaş yavaş günlük yaşamınızın bir parçası haline gelir.

  1. Yüksek benliğinizi hayatınıza kanalize edin

Yüksek benliğinize nasıl erişeceğinizi öğrenmenin ardındaki daha derin anlam, ruhunuzu hayatınıza kanalize edebildiğinizde evrene yolculuktur. İlk başta farkına varmasak da nadiren de olsa, kutsal ilişkinin bize her zaman rehberlik ettiği yer burasıdır. Yüksek benliğinize kanallık yapmak, ruhunuzla birleşmeniz anlamına gelir (bkz.Reiki Işığını Takip Etmek). Bilincinizin yüksek yönü ile bir olursunuz ve sonuç olarak olabileceğiniz en iyi versiyon olursunuz. 

Sizin yüksek özünüz sizden ayrı bir varlık değildir, sizin bir parçanızdır. İnsanlar yüksek benlikleri hakkında konuştuklarında, kendilerinin bilen veya uyanmış yönlerine atıfta bulunurlar. En derin gerçeklere ve gizli bilgilere, yüksek benliğiniz aracılığıyla erişirsiniz. Yüksek benlik bazen ruha güçlü bir şekilde bağlı hisseden bireyler tarafından evrensel bir terim olarak kullanılır.

Çağlar gibi görünen bir süre boyunca ruhsal gerçeklerin arayıcılarından biri olarak bazen arayışlarına yeni başlayan acemileri unutmayı seçiyorum. Sonuç olarak, benim gibi "eski arayanlar" için ana akım olan ve yeni arayanlara yabancı olabilecek terminolojiyi çöpe atmayı seçiyorum. Yüksek Benlik bu terimlerden biridir.

Yüksek Benliğinizle Tanıştınız mı?

Yüksek benliğinizden yardım veya rehberlik istediğinizde, gerçekten dev bir Kendi Kendine Yardım adımı atıyorsunuz. Bu sizin bilinçaltınızla olan bağlantınızdır. Yüksek benlik, yargılar veya önyargılar tarafından yaralanmamış olan parçanızdır. Yüksek benliğiniz, hayallerinize daha hızlı veya daha kolay ulaşabilmeniz için bir yolu temizleyerek size yardımcı olsa da isteklerinizin veya beklentilerinizin bir yansıması da değildir. Yüksek benlik SİZ’ siniz, en iyi parçanız, en saf seviyede kendinizsiniz.

Yüksek benliğinizle ilgili harika olan şey, onun gerçekten en yakın arkadaşınız olmasıdır. O sizi asla terk etmeyecek olandır. Her şeyi bilen eylemler ego merkezlidir. Şansımıza, yüksek benliğin bir egosu yok. Bu, ruhsal varlığınızın sevgi dolu ve bilen bir yönüdür. Bilgiye ihtiyaç duyduğunuzda, teselliye ihtiyaç duyduğunuzda ve sevgiye ihtiyaç duyduğunuzda başvurabileceğiniz içsel bir kaynaktır.

Kişisel Gerçeğinizi Bulma

Arayıcılar neredeyse her zaman kitap okuyarak, internette arama yaparak, ders alarak, guru arayarak, vb. kendi dışındaki ruhsal yolculuklarına başlarlar. Başvuracak çok kaynağımız olması harika. Ancak, ne zaman dış kaynaklara yönelsek, diğer insanların gerçeklerinden bir tat alacağınızı bilin, tadı tatlı, acı, keskin veya başka bir şey olabilir. Anladığım kadarıyla herkesin paylaşacak bir gerçeği var, ama başka birinin gerçeği size uyuyor mu? Bazı insanların doğruları benim doğrularımın tam tersi olabilir. Bu onu gerçek dışı yapmaz, onlar için doğrudur. Benim için yalan olan bir gerçeği doğduğum andan itibaren tanırım. Nasıl mı? Özümüzden gelen ipuçları sayesinde. Bu ilişki nefs de çalışır. Bir şeye katılmadığında oldukça yüksek sesle konuşmaya başlar. Ayrıca, yüksek benliğimiz, bir zamanlar sahip olduğumuz ve artık bize fayda sağlamayan herhangi bir gerçeğin ortaya çıkmasına yardımcı olabilir.  Unutmayın ki Manevi gelişim genellikle artık su tutmayan eski inançları atmakla ilgilidir.

Yüksek benliğinizin neden gerçek olmayanlardan oluşan gölgeli bir yola yönlendirilmenize izin verdiğini merak edebilirsiniz. Çok basit... bir şeyi bilmek, gerçekten bir şeyi bilmek, anlamak ya da bizim deyimimizle ‘dank etmesi’ genellikle olumsuz deneyimlerle öğrenilir. Bir süre yanlış bir yollarda gitmek ve farklı bir yol izlemek gözümüzün açılmasına vesile olmuş olabilir. Bazen gerçekten ne istediğimizi bilmeyip yürürüz, fakat sonunda bizim için hiçbir değeri olmayan şeylere sahip olmuş olarak buluruz kendimizi.  Yüksek benliğimiz bunu anlar ve siz kendi başınıza bir şeyler düşünürken "sakinleşir".

Birkaç deneme-yanılma deneyiminden sonra yeni şeyler denemekten sıkılabilirsiniz. Bu çok doğal. Bazen kısa molalar vermek iyileştirici olabilir, ancak şuna dikkat edin ki, ruhsal yolculuğunuz boyunca tek bir yerde çok uzun süre oyalanırsanız, kendinizi "sıkışmış" hissedeceksiniz!

Hepimiz bir yol ayrımında olma veya bir çıkmaza saplanmış olma hissini biliyoruz, değil mi? Korkularımız bizi bir adım geride tutar. Bu, doğru yönde ilerlememize yardımcı olmak için yüksek benliklerimizle gerçekten daha güçlü bir ilişki geliştirmek isteyeceğimiz zamandır. Hangi yöne gitmelisiniz? Yüksek benliğiniz size eğer sorarsanız doğru cevabı verir.


Seans Başvurusu Yap

Bülten Aboneliği

Hangi Seansı Almalıyım?

 

© 2022 Sui Master. Suimaster.com markası Last Royal Group Inc. 'e aittir. Sitede bulunan hiç bir veri veya bilgi izinli veya izinsiz paylaşılamaz. Bu web sitesinde bulunan tüm eğitim ve seansları uluslar arası sertifikalı ve yeterliliğe sahip uzmanlar tarından verilmektedir. Kurumumuzda yapılan eğitimler ve uygulamalarda kişiye tıbbi teşhis veya tedavi uygulanmamaktadır. Web Sayfamızda bulunan bilgiler hiç bir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Tanı ve tedavi, mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen önce doktorunuza danışınız.

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize bilgi@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page