• 0541 309 5582
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Reiki Blog Yazıları

Suimaster Uluslararası Enerji Bilgi Bilimleri Akademisi Kozmik Enerji Okulu

Reiki Nedir? Reikinin İyileştirici Gücü

Reiki Nedir? Reikinin İyileştirici Gücü

Reiki, Çin'de ortaya çıkan eski bir tıbbi uygulamadır. "Reiki" kelimesi, sırasıyla "daha yüksek bir evrensel zekâ" anlamına gelen "Rei" ve "Ki" ve "her şeyin içinden akan fiziksel olmayan, ruhsal enerji" kelimelerinin birleşimidir. "Rei" ve "Ki" bir araya getirildiklerinde, “Evrensel Yaşam Gücü Enerjisi” anlamına gelir.

Reiki uygulamasında, bu evrensel yaşam gücü enerjisinin her birimizin içinde aktığına ve bu enerji bloke edildiğinde bedende, zihinde ve ruhta hastalık ve rahatsızlıkların oluşmaya başlayacağına inanılır.

Reiki, vücuttaki enerji akışını engelleyen blokajları kırmak için kullanılan bütünsel bir şifa sistemidir. Bu nedenle Reiki'nin amacı, içten dışa iyileşmek için pozitif, şifalı enerji göndermektir. Reiki tedavisi tamamlandığında, danışan tüm bedenlerinde fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal bir uyum hissedecektir. Kısaca Reiki, fiziksel acılardan ruhsal ve duygusal yaralara kadar her şeyi iyileştirmenin en bütünsel ve doğal yöntemidir.

Fiziksel yaralanma veya muhtemelen duygusal acı olan vücutta enerji durgun hale gelir. Zamanla, bu enerji blokajları hastalığa neden olabilir.

Reiki Enerji şifası, enerji akışını hedefler. Reiki enerjisinin vücudun içindeki ve çevresindeki enerji akışını iyileştirmenin gevşemeyi sağladığı, ağrıyı azalttığı, iyileşmeyi hızlandırdığı ve diğer hastalık semptomlarını azalttığını reiki uygulayıcıları ve ben de dahil olmak üzere enerji ve şifa çalışması yaptığım danışanlarımdan aldığım ve gözlemlediğim geri dönüşlerde, yaşadığımız deneyimler muhteşem ötesi şifa dolu oluyor.

Reiki binlerce yıldır var. Şu anki formu ilk olarak 1922'de, yaşamı boyunca 2.000 kişiye Reiki yöntemini öğrettiği bildirilen Mikao Usui tarafından geliştirildi. Fakat küçük bir dip not geçmeden yapamayacağım. Reiki enerjisi ile çalışmaya başladığınızda ister uygulayıcı olun ister danışan, çıktığınız yolculuklar ve yaşadığınız deneyimler yolunuza ve rehberliğinize ışık oluyor.  Işığını aldığınız rehberiniz de bu noktada çok önemli bir etken. Bu cümleyi baştan anlamak zor fakat el aldığınız (inisiye olduğunuz) rehberinizin ışığını deneyimlediğinizde ancak demek istediğimi anlayabileceksiniz. Üstad Mikao Usui’ye geri dönecek olursam, geleneği ve yöntemleri, Reiki'nin birçok büyük ustasından geçmiştir. Bugün, Reiki birçok form alır, ancak Usui Doğal Şifa Sistemi hala en yaygın olarak uygulanan formdur.


 

 

© 2023 Sui Master. Suimaster.com markası Last Royal Group Inc. 'e aittir. Sitede bulunan hiç bir veri veya bilgi izinli veya izinsiz paylaşılamaz. Bu web sitesinde bulunan tüm eğitim ve seansları uluslar arası sertifikalı ve yeterliliğe sahip uzmanlar tarından verilmektedir. Kurumumuzda yapılan eğitimler ve uygulamalarda kişiye tıbbi teşhis veya tedavi uygulanmamaktadır. Web Sayfamızda bulunan bilgiler hiç bir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Tanı ve tedavi, mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen önce doktorunuza danışınız.

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize sui@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page