Kozmik Enerji Hakkında

Yoga, Ayurveda ve Kozmik Enerji Kanal Kavramları

Yoga, Ayurveda ve Kozmik Enerji Kanal Kavramları

Kozmik enerji, bir kişinin “kanallar” olarak adlandırılan Evrenin bilgi bileşenini kullanarak fiziksel, duygusal ve ruhsal iyileşmesi ve kendini geliştirmesi için benzersiz bir yöntemdir.

Kanal kavramı sadece Kozmik enerjide kullanılmaz. Örneğin, Yoga'nın eski manevi disiplini ve Ayurveda'nın geleneksel Hindu tıp sistemi, binlerce yıldır kanal kavramını uygulamaktadır. Ayurveda'da, bir kişinin fiziksel bedeni, mide-bağırsak yolundan sinir, solunum ve dolaşım sistemlerinin kanallarına kadar bir kanallar ağı olarak görülür.

Yoga'da, fiziksel bedenin kanallarının, süptil bedenin enerjilerinin aktığı süptil kanallar veya nadilerle bağlantılı olduğuna inanılır. Nadiler, elektriğin negatif ve pozitif kuvvetlerinin devrelerden akması gibi, enerjinin insan vücudunun her parçasından akmasına izin verir. Nadiler anatomik yapılar değil, yaşamın yol gösterici güçleri veya zekânın “akışlarıdır”.

Doğaya bakarsak, fiziksel kanalların örneklerini de bulabiliriz - nehirler, okyanus, rüzgâr ve elektrik akımlarından güneş sistemini ve ince kanalları bir arada tutan yerçekimi kuvvetlerine - kozmik uzayda çeşitli enerji akımlarına kadar.

Amerikan Vedik Araştırmalar Enstitüsü'nün kurucusu ve yöneticisi ve Ayurveda ve Yoga üzerine birçok kitabın yazarı olan Dr. David Frowley, “Vayu Rahasya: Vayu'nun Sırrı” adlı makalesinde, “Modern bilim, evrenin bir dokudan oluştuğunu kabul eder. Dinamik değişimlerle dolu çeşitli kanallar, akımlar veya solucan delikleri ile dolu uzay” (1). Akımlar, nadiler ve solucan delikleri de dâhil olmak üzere bu çeşitli kanal türleri, birçok seviye ve boyutta tüm uzaya nüfuz eder ve doğadaki tüm nesnelerde bulunur.

Dr. Frowley'nin Vedik bakış açısından belirttiği gibi, tüm ince kanallar kozmik hava kuvveti olan Vayu'nun veçheleridir. Bu kozmik güç, evrendeki tüm süreçleri sürdürür ve tüm faaliyetlerinin tüm maddi varlığını ve durumunu kaplar. Her şey Vayu'dan gelir ve Vayu'ya geri döner. Dış düzeyde, Vayu, evrenin tezahür ettiği uzay ve enerjidir. İçsel düzeyde, Vayu “hava ve uzayın biçimsiz ilkesi, dünyanın görünen dünyasının arkasındaki görünmez Ruh veya Brahman, su ve ateş elementleri, isim ve biçim alemi”dir (1).

Bu süptil kanallara benzer şekilde, Kozmik enerjide kullanılan kanallar, sadece uzay ve enerji olarak değil, aynı zamanda biçimsiz ve görünmez doğa olarak da ortaya çıkan kozmik güçlerdir. Akıl sahibi yol gösterici güçler olarak Kozmik enerji kanalları bedeni, zihni ve bilinci kapsar ve arınmayı, iyileşmeyi ve gençleşmeyi destekler.

​Referanslar ve kaynaklar:

  1. David Frowley, Vayu Rahasya: Vayu'nun Sırrı
  2. Aurobindo, Sri. (1995) Veda'nın Sırrı
  3. Frowley, David. (2012) Yoga ve Ayurveda. Kendini İyileştirme ve Kendini Gerçekleştirme (2. baskı). İkiz Göller
  4. Hume, Robert (çevirmen). (1921) On Üç Ana Upanişad. Oxford Üniversitesi Yayınları.

Kirlian Fotoğraf Tekniği

Seans Başvurusu Yap

Eğitimlere Şimdi Başla

Bülten Aboneliği

Hangi Seansı Almalıyım?

 

© 2022 Sui Master. Suimaster.com markası Last Royal Group Inc. 'e aittir. Sitede bulunan hiç bir veri veya bilgi izinli veya izinsiz paylaşılamaz. Bu web sitesinde bulunan tüm eğitim ve seansları uluslar arası sertifikalı ve yeterliliğe sahip uzmanlar tarından verilmektedir. Kurumumuzda yapılan eğitimler ve uygulamalarda kişiye tıbbi teşhis veya tedavi uygulanmamaktadır. Web Sayfamızda bulunan bilgiler hiç bir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Tanı ve tedavi, mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen önce doktorunuza danışınız.

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize bilgi@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page