Ruhsal Uyanış

Yasamda Dengeyi Bulmak

Yasamda Dengeyi Bulmak

Neden-Sonuç Yasasını Kullanarak Yaşamda Denge Nasıl Bulunur? Hayatta dengeyi nasıl bulacağınızı biliyor musunuz? Dengeyi bulmak bir öz-ustalık meselesidir.

Kendi ritmimize uyum sağlamamızı gerektirir. Hayatta daha fazla huzur bulmak için Sebep ve Etki Yasasını nasıl kullanacağınızı öğrenin.

Son birkaç yılda, hayatta dengeyi nasıl bulacağım konusunda çok şey öğrendim. Denge ve uyum el ele gelir ve bunlar memnuniyet ve mutluluğun temel bileşenleridir. Üstelik iç dengeyi yarattığımızda potansiyelimize daha güçlü bir şekilde adım atabiliriz.

Neden ve Etki Yasası

Hayatta dengeyi nasıl bulacağımıza geçmeden önce, denge üzerine farklı bir bakış açısına değinmek istiyorum. İç denge, dış dengeyle aynı şekilde çalışır. Evrensel yaratılış yasalarını gözlemleyerek çok şey öğrenebiliriz. Yasalardan biri etki ve tepki ilkesidir. Üçüncü Newton yasası, bir nesnenin başka bir nesneye uyguladığı kuvvetin büyüklük olarak eşit olduğunu ve birinci nesne tarafından uygulanan kuvvetten zıt bir yöne sahip olduğunu belirtir. Pratik olarak bu, evrenin her zaman karşı gücü yaratarak kişinin eylemlerini dengelediği anlamına gelir. Evren tarafsızlık ve denge bulma eğilimindedir. Böylece eylemlerimizi yargılamaz ve hayatımıza zorluklar getirerek bizi cezalandırmaya çalışmaz.

Evren, düşüncelerimizi, eylemlerimizi ve kararlarımızı aynı büyüklükteki karşıt bir güçle dengeler.

Bu yasanın uygulanmasında kişisel bir şey yoktur. Etki ve tepki yasası bazen manevi dilde Neden ve Etki Yasası olarak adlandırılır ve karma ile aynıdır (bkz.Mor Alev ve Karma). Karma da nötrdür. Eylemlerimizin her biri belirli bir frekans ve enerji büyüklüğü taşır. Ne zaman harekete geçsek, tarafsızlığı korumak için dengelenmesi gereken bir enerji fazlası yaratırız. Elbette sürekli hareket ediyoruz ve her karar realitemizi şekillendiren ortak enerji alanına katkıda bulunuyor.

Bu, her yanlış eylemin hemen dengelenmediği anlamına gelir, çünkü belki de bizi ani bir olumsuz etki yaşamaktan koruyan yeterince olumlu değer topladık. Bununla birlikte, olumlu liyakat havuzumuz, yanlış eylemi dengelemek için gereken miktar kadar azalır.

Bu, birçok felsefenin olumlu liyakat toplamaya ve her zaman başkalarına karşı nazik olmaya odaklanmasının nedenidir.

Sebep ve Etki Yasası veya Karma, evreni her zaman dengeli ve tarafsız tutan kişisel olmayan bir ilkedir

Hayatta Denge Nasıl Bulunur?

Yaşamınızda denge ve uyum yaratmak için yasayı uygulayabilirsiniz. Tecrübelerime göre, iç dengeden uzaklaşıp uzaklaşmadığımızı anlamak için kendimizi eğitebiliriz (bkz.Yasamda Denge).

Dengeden nasıl çıkabileceğimize dair yaygın bir örnek:

Sabah normalden biraz daha geç kalkıyorsunuz ve sonuç olarak ofise geç geliyorsunuz ve önemli bir projeyi bitirmek için daha çok çalışmak zorunda kalıyorsunuz. Gün içinde çok konsantre olmanız gerektiği ve molalar için zamanınız olmadığı için zihinsel olarak kendinizi yorarsınız. Eve daha sonra geliyorsunuz ve proje hakkında düşünmekten düşüncelerinizi alıkoyamadığınız için eşinize ve çocuklarınıza karşı kızgınsınız.

Bu noktada hiçbir şey sizi düşüncelerinizden ayırmıyor gibi görünüyor, bu yüzden televizyonu açıp olmadık diziler izliyorsunuz. Geç uyursunuz, yorgun düşersiniz ve gece boyunca uykunuzu böldünüz için ve aynı kalıp ertesi gün tekrarlanır. Aynı kalıp birkaç gün devam ederse, sağlığınızı veya ilişkilerinizi etkileyebilir.

Örneğe dikkat ederseniz, küçük bir dengesizlik eyleminin nasıl bir diğerine yol açtığını görebilirdiniz. İlk küçük dengesizlik geç uyandığınızda ortaya çıkar. Bu noktada iki seçeneğiniz var; sizi dengeden daha da uzaklaştırmasına veya dengeyi yeniden kazanmasına izin vermek için.

Ne zaman tepki göstersek, dengeyi bozarız.

Bu örnekte acele etmek ve fazladan bir iş yapmak mantıklı görünüyor. Ancak geç geldiğimiz için kendimizi suçlu hissedebileceğimizden dolayı yeterince mola vermeyiz, bu yüzden zihinsel enerjimizi tüketiriz. Enerjik olarak konuşursak, zihinsel olarak yorulduğumuzda, enerji sıkıntısı ile çalıştığımız için diğer yaşam alanlarını bozar.

Bu örnekteki bozulma, eşinizle hiçbir ilgisi olmamasına rağmen ona karşı sinirli hissettiğinizde ve daha da tüketen TV izlemeyi seçtiğinizde olduğu gibi görünebilir. Böylece ertesi gün yattığınız aynı sefil ruh hali ile uyanırsınız.

Daha dikkatli olsaydınız, daha fazla mola verirdiniz ve fazla mesai yapmazdınız. Ya da eşinizle konuşmadan önce eve gelip meditasyona yapabilirdiniz, enerji çalışabilir (bkz. Kozmik Enerji Şifası), arınma ve topraklanma yapabilirdiniz. Böylece eksik olduğunuz enerjinin bir kısmını geri kazanabilirsiniz.

Dengeyi nasıl kaybettiğimize dikkat etmek için kendimizi eğitmek, iniş ve çıkışları düzeltmemize yardımcı olur.

Bu basitleştirilmiş durumda, ilişkinizin neden dengesiz hissetmeye başladığını merak ediyorsanız, cevap, kendinizin sınırları zorlamış olmanızdır. Böylece, eşinizle tartışarak bilinçsizce aynı büyüklükte bir gücü harekete geçirirsiniz.

Meşgul olduğunuzda daha fazla sorunun derhal ilgilenmenizi gerektirdiğini hiç fark ettiniz mi?

Ya da daha fazla insan sizden yardım mı istiyor?

Hepsinin sebebi doğal akışınıza aykırı yaşayarak dengeyi bozmanızdır.

Hayatta Dengeyi Nasıl Bulacağınıza Dair Küçük Bir İpucu

Gördüğünüz gibi, dengeyi bozan şeylerden biri, durumlara karşı tepkili olduğumuz zamandır. Nadiren, tepkisellik herhangi bir olumlu meyve getirir. Aksine, ortaya çıkan sorunlara kendimizi kaptırır ve buna daha fazla çalkantılı enerji ekleriz.

Kulağa mantıksız gelebilir, ancak genellikle geç kalmanın veya günlük yapılacaklar listesinin dışında kalmanın en iyi cevabı yavaşlamak ve ara vermektir. Bu, reaktif davranış modelini kesintiye uğratan bir boşluk yaratır.

Odaklanmanız gereken bir diğer alan, kendinizi iç dengenize göre ayarlamaktır. Bu bir farkındalık meselesi ve bize hizmet etmeyen düşünce ve davranışları tanımak ve daha sonra onları başlangıçlarında durdurmaktır. Hayatta dengeyi bulmanın bir öz-ustalık meselesi olduğuna inanıyorum. Zaman ve çaba gerektirir çünkü kendimizi reaktif kalıpları görmek ve enerjimizi nasıl yönettiğimizin farkına varmak için eğitiriz.

Bir bakıma iç dengenizi bozmadığı sürece ne kadar çok şey yaptığınızın bir önemi yok. Herkese uyan tek bir yaklaşım olduğuna inanmıyorum. Bazı insanlar hayatlarının temposu daha hızlı olduğunda daha iyi hissederken, diğerleri stresli ve tükenmiş hissedebilir. Ne tür bir yaşam tarzının size uygun olduğunu onurlandırmayı öğrenmelisiniz.


Seans Başvurusu Yap

Bülten Aboneliği

Hangi Seansı Almalıyım?

 

© 2022 Sui Master. Suimaster.com markası Last Royal Group Inc. 'e aittir. Sitede bulunan hiç bir veri veya bilgi izinli veya izinsiz paylaşılamaz. Bu web sitesinde bulunan tüm eğitim ve seansları uluslar arası sertifikalı ve yeterliliğe sahip uzmanlar tarından verilmektedir. Kurumumuzda yapılan eğitimler ve uygulamalarda kişiye tıbbi teşhis veya tedavi uygulanmamaktadır. Web Sayfamızda bulunan bilgiler hiç bir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Tanı ve tedavi, mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen önce doktorunuza danışınız.

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize bilgi@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page