• 05413095582
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

AURA Blog Yazıları

Suimaster Uluslararası Enerji Bilgi Bilimleri Akademisi Kozmik Enerji Okulu

Amaçlı Niyet Mumları

Amaçlı Niyet Mumları

Belirli bir amaç veya niyet için bir mum yakmak, dünya çapında hayatın her kesiminden, çeşitli manevi eğilimlerden ve çeşitli dinlerden insanlar tarafından uygulanmaktadır. Bir mum yakmak, arzularımıza ışık getirmeyi sembolize eder. Bir mum, barış için bir dua veya şifa talebi olarak yakılabilir.

Reiki'nin (bkz. Reiki Size İhtiyacın Olanı Verir) kurucusu Dr. Usui’nin, Reiki öğrencilerini cezbetmek için bir işaret olarak gün ışığında yanan bir fenerle Tokyo sokaklarında yürüdüğü söylenir. Hayatımızın her değerli yılını kutlamak için doğum günü pastalarımızın üzerine mumlar yakarız.

Yanan mumlar duygusal benliğimizin yansımalarıdır ve kendimizi ağır hissettiğimizde kalplerimizi aydınlatmaya yardımcı olur. Şu anda içinizde yankılanan ne varsa onu düşünmeye davet ediyorum sizi. Beş mum arasından seçim yapın: onaylama mumu, dua mumu, kutsama mumu, şükran ve meditasyon mumu.

Olumlama Mumu

Bir onaylama mumu yakmadan önce birkaç dakika sessizce oturun. Aklınızda kalan tüm olumsuz düşünceleri serbest bırakın. Sadece olumlu düşüncelerin orada yaşamasına izin verin. Gözlerinizi kapatın ve yalnızca mutluluk ve refahla dolu bir dünya görün. Sessizce içten gelen bir onaylama niyeti yapın.

Dua Mumu

Kendiniz, başka biri veya bir durum için bir dua mumu yakabilirsiniz. Sessiz bir yalnızlık içinde başınızı eğin. Duanızı Allah’a, Meleklere, evrene, yüksek benliğinize (bkz.Yüksek Benliğinizle Bağlantı Kurun) veya manevi gücünüzü nereden alıyorsanız o kaynağa yöneltin. Sessizce dua edin.

Mumu Yakmadan Önce ve her duanızda ‘’Bunun ilgili herkesin en yüksek hayrına hizmet etmesini istiyorum.’’ Diye niyet edin. Evrensel Sevgi ve Şifa Enerjisi Reiki de bizler her niyetimizi, her çalışmamızı bu niyet üzerine inşaa ederiz.

Ruhun en iyi ışık yolunu bulmasına izin vererek duanızın belirli bir şekilde yanıtlanması ihtiyacından kurtulun. Beklenti içinde olmayın, bırakın o size gelsin…

Nimet Mumu

Başkalarına yardım etmek istiyoruz ama her zaman en iyi nasıl davranılacağını bilmiyoruz. Her şeyde, hatta en zorlu yaşam mücadelelerinde bile nimetler olduğunu kabul edin. Niyetinizi sunun ve evrene bırakın. En zor hayat derslerinden bazıları, başkalarının müdahalesi olmadan kendi deneyimlerimizle öğrenilir. Bir nimet sunarak, yardım etme arzunuzu kabul ediyorsunuz. Her şeyde, hatta en zorlu yaşam mücadelelerinde bile nimetler olduğunu kabul edin.

Minnet Mumu

Şükür, durumu aydınlatmanın ve doğru cevabı bulmanıza yardımcı olmanın bir yoludur.

İç Görü Mumu

Meditasyon veya görselleştirme pratiğinize bir iç yansıma mumu yakarak başlayın. Işığı, amacınız için en iyi yola erişmeniz için zihninize rehberlik eden bir fener olarak hizmet etmeye niyet edin.

Gözlerinizi kapatın veya alternatif olarak, mumun alevine odaklanırken gözlerinizin biraz bulanıklaşmasına izin verin. Mum ışığı, içgörü kazanmak veya aydınlanmaya ulaşmak için yolunuzu bulma aracı olarak kullanılabilir.

Zihninizi susturun ve doğal nefes alın...


Sui Master Akademi

Uluslararası Enerji
Bilgi Bilimleri Akademisi
SuiMaster Akademi
Kozmik Enerji Okulu

Tel: +90 (541) 3095582
Mail: bilgi@suimaster.com

Sui Platinum Dünyası

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize bilgi@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page