Ruhsal Uyanış

Dişil ve Eril Enerjiyi Dengelemek

Dişil ve Eril Enerjiyi Dengelemek

Dişil ve eril enerjiyi dengelemek, kalplerimizde kök salarken ve sezgiyi beslerken hedeflerimizi takip etmemize yardımcı olur. Her iki dünyanın da en iyisine sahip olmamıza yardımcı olur.

Cinsiyetiniz ne olursa olsun içinizde eril ve dişil enerji var. Dişil ve eril enerjiyi dengelemek, hedeflerinizin peşinden gitmenize ve yine de kararınızı kalbinizle uyumlu olarak vermenize yardımcı olacaktır. Bazen, her şeyi erkeksi bir şekilde mi yoksa kadınsı bir şekilde mi yapmanın daha iyi olduğu hakkında tartışmalar duyuyorum, oysa bütün meseleyi kaçırıyoruz. Seçim her iki dünyanın da en iyisine nasıl sahip olacağınızla ilgili. Hepimizin dişil ve eril enerjileri olduğu için ikisiyle de savaşmak bize olumlu bir şey getirmez. Bunun yerine, eril ve dişil enerjiyi nasıl dengeleyeceğimizi öğrenmeliyiz (bkz. Eril ve Dişil Enerji Arasındaki Fark Nedir)

Birincil enerjiniz nedir?

İçimizde hem dişil hem de eril enerjilere sahip olmamıza rağmen, bu onlardan birinin lider enerji olmadığı anlamına gelmez. Enerjilerinizi dengelemek, %50 eril ve %50 dişil enerjiye sahip olacağınız anlamına da gelmez. Dişil ve eril enerjiyi dengelemek, ihtiyacınız olduğunda ikisinden birine dokunmayı öğrenmeniz anlamına gelir. Üstelik birbirinize destek olurken bunları uyum içinde kullanmayı öğreneceksiniz.

Ama başlamadan önce, hangi enerjinin sizin için temel olduğunu anlamak güzel olur.

Hangi enerji “yuvanız” gibi hissettiriyor?

  • Dişil enerjinizde mi yoksa eril enerjinizde mi daha güvende hissediyorsunuz?
  • Daha yaratıcı mısınız yoksa planları takip etmeyi mi tercih edersiniz?
  • Duygularınız veya düşünceleriniz aracılığıyla dünyayı deneyimliyor musunuz?
  • Empatik misiniz, yoksa başkalarının duygularına kapılmamak sizin için daha mı kolay?
  • Paranızı deneyimlere mi yoksa fiziksel ürünlere mi harcamayı tercih edersiniz? Örneğin, bazı insanlar paralarını tatillerde (deneyimler), bazıları ise araba, yeni telefon (somut bir şey) satın almak için harcarlar.

Enerjileriniz ne kadar dengeli olursa, hangisinin birincil enerjiniz olduğunu söylemek o kadar zor olabilir.

Ancak, bu enerjilerden biri sizin çalışma biçiminizdir. Hangisinin birincil enerjiniz olduğunu en iyi stres altındayken veya bir şeyleri fazla düşünmek için zamanınız olmadığında anlayabilirsiniz. Stresli durumlarda nasıl tepki verirsiniz? Duygularınızdan bunalıyor musunuz, yoksa yapılacaklar listeniz boşalana kadar bir şeyler yapmaya devam ediyor musunuz. 

Eril ve dişil enerjinin dengesizliği

Eril enerjinin dengesizliği, zihne aşırı güvenmek anlamına gelir. Zihin, bilgiyi organize etmemize yardımcı olan harika bir araç olsa da bizi yanıltabilir de.

Her düşünce gerçek değildir. Aslında, düşüncelerin çoğunun gerçeklikle çok az ilgisi vardır.

Bu nedenle, eril enerjimiz daha ağır basıyorsa, akla tapma, kalbi ve ruhu unutma riski vardır. Bu bizi sert, yargılayıcı ve mantık dışındaki tüm kanıtları reddedici yapabilir. Öte yandan, dişil enerjinin dengesizliği, duygularımıza çok fazla daldığımız anlamına gelir. Kendimizi güçsüz hissettiğimiz ve durumların kurbanı olduğumuz bir noktaya götürebilir. İncinmesini önlemek için kalplerimizi kilitleyebiliriz.

Dişil ve Eril Enerjiyi Dengelemek

Dişil ve eril enerjiyi dengelemek, hangisinin sizin için doğal olduğunu bilmekle ilgilidir. Birincil enerjinizin dişil olduğunu analiz ettiyseniz, o zaman önce dişil tarafınızla bağlantı kurarsınız ve ardından eril tarafınızla bağlantı kurarsınız. Diğer yandan, eril enerji sizin “yuvanız” ise, önce durumu eril enerji perspektifinden değerlendirecek ve ardından duygu ve sezgilerinizle temasa geçeceksiniz. Ne kadar dengeli olursanız, bu enerjilerin gelme sırası bulanıklaşır. İkisini de aynı anda hissedebileceksiniz. Bununla birlikte, basitlik ve eril- dişil enerjiyi nasıl dengeleyeceğinizi öğrenmek için, çekirdek enerjinizin şifresini çözmek ve ardından diğerine dokunmak iyi bir başlangıçtır.

 

Enerjilerinizi dengelemenin pratik örnekleri

Diyelim ki birincil enerjiniz dişil. Dişil enerji sezgi, içgüdüler, yaratıcılık, duygular ve basitçe var olma sanatı ile temas halindedir. İstemediği sürece hiçbir şey yapmasına gerek yoktur. Yani dişil enerji eril enerjiden daha statik görünüyor. Kadınsı özünüzle daha fazla yankılanıyorsanız, onu temeliniz yapın. Örneğin, yeni bir iş bulmayı düşünüyorsunuz. İdeal olarak, önce duygularınız ve sezgilerinizle bağlantı kurarsınız. Bunu yapmak için meditasyon yapabilir, uzun bir yürüyüşe çıkabilir veya günlük tutabilirsiniz. Ne tür bir işe sahip olmak istediğinizi bulmak için kendinize yeterli zaman ve alan vermelisiniz.

 

Önce sezgilerinize ve hislerinize dokunun ve ardından bir plan oluşturmak için eril enerjinizi kullanın.

 

Kalbinizin ne istediğini öğrendikten sonra, eril enerjiniz arzularınızı ve sezgilerinizi eyleme dönüştürmenize yardımcı olur. Böylece potansiyel işleri araştırırsınız ve özgeçmişinizi nasıl güncellemeniz gerektiğini ve iş görüşmesinde ne tür bir yaklaşımın en iyi olduğunu düşünürsünüz. Dişil ve eril enerji dengede çalıştığında, eril dişil olanı sömürmeye çalışmaz. Aksine koruyucu kanatlarını dişinin üzerine yayar.

Eril özünüz, kadınsı yönünüzün ihtiyaç ve duygularını yansıtan mükemmel işleri aramanıza yardımcı olur. Eril enerji dişil olanı “daha anlamlı” bir şeye dönüştürmeye çalışırsa, dişil geri çekilebilir. Şimdi, birincil enerjinizin eril olduğu diğer senaryoya bir göz atalım. Aynı örnekten devam edersek, benzer şekilde yeni bir iş arayacaksınız ama diğer taraftan başlayacaksınız.

Eril enerji sizin için lider enerji ise, o zaman önce ne tür bir kariyer hamlesinin mantıklı olduğunu düşünürsünüz. Bir avuç iş pozisyonu seçene kadar iş piyasasını analiz eder ve ideal şirketleri araştırırsınız.

Her şeyin haritasını çıkardıktan sonra, dişil enerjinizden faydalanır ve kendinize bu pozisyonlar hakkında nasıl hissettiğinizi sorarsınız. Ayrıca, kariyer gelişiminiz için hangi şirketin en iyi olduğunu görmek için sezgilerinizle bağlantı kurarsınız. Sadece eril enerjinizi kullansaydınız en mantıklı hamleyi yapabilirdiniz ama öngörmediğiniz şeyler de olabilirdi. Ancak sezginizi de dinlerseniz, kararınızın ne getireceğini size bildirir.

Dişil ve eril enerjiyi dengelemenin anahtarı, her ikisine de yer vermektir. Birini diğerinin üstüne çıkarmayın, bunun yerine nasıl uyum içinde çalışabileceklerini ve birbirlerini nasıl güçlendirebileceklerini görün. Her iki enerjiyi de dinlediğinizde uyumlu hale gelecek ve güçleneceklerdir. 


Seans Başvurusu Yap

Bülten Aboneliği

Hangi Seansı Almalıyım?

 

© 2022 Sui Master. Suimaster.com markası Last Royal Group Inc. 'e aittir. Sitede bulunan hiç bir veri veya bilgi izinli veya izinsiz paylaşılamaz. Bu web sitesinde bulunan tüm eğitim ve seansları uluslar arası sertifikalı ve yeterliliğe sahip uzmanlar tarından verilmektedir. Kurumumuzda yapılan eğitimler ve uygulamalarda kişiye tıbbi teşhis veya tedavi uygulanmamaktadır. Web Sayfamızda bulunan bilgiler hiç bir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Tanı ve tedavi, mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen önce doktorunuza danışınız.

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize bilgi@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page