Ruhsal Uyanış

Zihin, Bedeni Nasıl Etkiler?

Zihin, Bedeni Nasıl Etkiler?

İlk bakışta, bedenin ayrı ve zihinden bağımsız olduğunu düşünebiliriz. Daha sonra ilaç kullanımıyla iyileştirdiğimiz vücuda saldıran virüs ve bakterileri görebiliriz. Bu tamamen mantıklı bir varsayım olsa da önce kendimize ne olduğunu sormalıyız, yumurta mı yoksa tavuk mu?

“Yalnızca zihin aydınlanmaya muktedirdir. Ruh zaten aydınlanmıştır ve bedenin kendisi çok özlüdür.”

Akıl-beden bağlantısıyla ortak noktasının ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz? Her şey. Bedenin ilk etapta zayıflamasının asıl nedeni, zihnin zayıf ve korkulu olmasıdır. 

Zihin bedeni nasıl etkiler?

Masaru Emoto'nun bir deneyini sizinle paylaşarak zihin ve bedenin nasıl çalıştığını açıklayayım. Emoto, insan bilincinin suyun moleküler yapısını etkilediğini kanıtlayan bir Japon yazar ve araştırmacıdır. Araştırmasında bir bardak suyu farklı kelimelere, müziklere ve resimlere maruz bıraktı. Bazı kelimeler sevgi, aydınlanma veya minnettarlık gibi olumluydu. Diğer kelime grubu ise öfke, umutsuzluk veya depresyon gibi olumsuz kelimelerdi. Sonra suyu dondurdu ve su moleküllerinin mikroskobik bir resmini çekti. Emoto suyu olumlu kelimelere maruz bıraktığında, su molekülleri güzel yapılar oluşturdu. Oysa olumsuz sözler oldukça kaotik oluşumlar yarattı.

Vücudumuzun yaklaşık %60'ı sudan oluştuğundan, güzel veya kaotik geometrik yapılar oluşturmak için vücudumuzdaki suyu etkiler ve “yükleriz”.

Bir duyguyu düşündüğümüzde veya hissettiğimizde, bu kelimeyi bir kâğıda yazıp, vücuttaki suyun moleküler yapısını yazdıklarımıza göre değiştirmesine izin vermek gibidir. Su, kâğıda yazdıklarımıza (düşündüklerimize veya hissettiklerimize) yanıt verir.

Bunun çok basit görünebileceğini biliyorum ama zihin-beden bağlantısını açıklamanın en kolay yolu bu. Beden, düşündüğümüz şeyle rezonansa girer. Vücudumuza istediğimizi yaratması için emirler veririz.

Yarım yıl bile sürebilecek stresli bir dönem geçirdiğinizi hayal edin. Belki iş yerinde çok fazla projeniz var ya da aileden biri hasta ve onun için endişeleniyorsunuz. Çoğu zaman stresli hissedersiniz, bu yüzden şimdiye kadarki en şaşırtıcı düşüncelere sahip olmamanız mantıklıdır.

Bu projelerin zaten almak için çok fazla olduğunu tekrar edebilirsiniz. Ya da artık böyle devam edemeyeceğinizi ve bu baskıdan hoşlanmadığınızı ortaya koymaya karar verebilirsiniz. Bu, vücudunuzu sürekli beslediğiniz bilgidir. Gün geçtikçe bedeninize şu anki durumunuzla ilgili bilgi gönderirseniz stresli olursunuz.

Tabii ki, vücut cevap verecektir.  Bu nedenle vücut kendisini yalnızca zihinden aldığı emirlerle hizalayabilir. Emoto'nun araştırmasının yardımıyla, vücudunuzdaki suda bilinçaltında kaotik molekül yapıları yarattığınızı düşünebilirsiniz.

Kırık ve kaotik yapı, vücudunuzun zayıflamış ve virüslere açık olduğu anlamına gelir. Verimli çalışamaz. Virüsler için zaten kaotik olan moleküler yapıyı etkilemek kolaydır. Bir düşünün, neden bazen görünür bir sebep olmadan da hasta oluyorsunuz, bazen de tüm aileniz hasta olabilir ama siz iyisinizdir?

Bazı insanların bunu duymaktan hoşlanmadığını biliyorum ama yapabiliriz ve bedenlerimizi zihnimizle etkileriz

Zihin sürekli olarak vücudunuza bilgi gönderir ve sağlığını ve görünümünü etkiler.

Bu yüzden bazen ilaçlar yardımcı olmuyor, bazen de insanlar kanserden kendi kendilerine iyileşiyorlar. Sorun bedende değil, düşündüğümüz ve hissettiğimiz şeylerde. Bunun iyileşmesi gerekiyor asıl. Kendi Zihninin Mimarı Ol programında tam da anlattığım konu buydu.

Tıbbi tedavinin yanında kendi fikrinizi uygulayın buna değer! Sonuçta bu sizin hayatınız. Nasıl yaşayacağınızı ve özgürlüğünüzü seçersiniz ya da seçmezsiniz.


Seans Başvurusu Yap

Bülten Aboneliği

Hangi Seansı Almalıyım?

 

© 2022 Sui Master. Suimaster.com markası Last Royal Group Inc. 'e aittir. Sitede bulunan hiç bir veri veya bilgi izinli veya izinsiz paylaşılamaz. Bu web sitesinde bulunan tüm eğitim ve seansları uluslar arası sertifikalı ve yeterliliğe sahip uzmanlar tarından verilmektedir. Kurumumuzda yapılan eğitimler ve uygulamalarda kişiye tıbbi teşhis veya tedavi uygulanmamaktadır. Web Sayfamızda bulunan bilgiler hiç bir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Tanı ve tedavi, mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen önce doktorunuza danışınız.

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize bilgi@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page