Aura Hakkında

Enerjilerimizi Topraklamak ve Dengelemek için İpuçları

Enerjilerimizi Topraklamak ve Dengelemek için İpuçları

Topraklanma, fiziksel bedeninizin kök çakrası aracılığıyla yaşamı sürdüren toprak enerjilerine bağlanmasına yardımcı olan bir süreçtir. Her şeyden önce manevi varlıklar olduğumuz için fiziksel beden bazen göz ardı edilir veya ihmal edilir. Enkarne yaşam süremiz boyunca ruhumuzu barındıran bedene saygı duymak ve ona özen göstermek önemlidir. Aşağıda, topraklama çalışmalarınıza yardımcı olabilecek çeşitli araçlar ve teknikler paylaştım.

Topraklama Vücut Taraması

Bu benim yıllardır kullandığım bir tarama tekniğidir. Yıllar içinde benim yatma ritüelim haline geldi. Farkındalığı tekrar dengeye getirdiği için faydalı bir topraklama egzersizidir. Vücut taraması yalnızca dağınık bir zihni temizlemeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda fiziksel stresleri ve rahatsızlıkları tanımlamada da mükemmel bir araçtır.

Ağrı, vücudun bir bölümünde o kadar bunaltıcı olabilir ki, vücudun diğer dengesizlikleri ihmal edilebilir. Vücut taraması aynı zamanda, gözden kaçırmış olabileceğiniz streslerin en küçük ayrıntılarının yanı sıra daha büyük acıları bir araya getirme alıştırmasıdır.

Kök Sebzeleri Yiyin

Bazı insanlar, etin sağladığı protein nedeniyle et yemenin kendilerini sağlam bir şekilde topraklayabildiklerini düşünürler. Ancak, enerjimizi topraklamaya yardımcı olmak için yararlı olan başka et dışında yiyecekler de var. Bu besinler bizim kök sebzelerimizdir. Kök çakra yiyecekleri patates, turp, soğan, şalgam, yer fıstığı, havuç, pancar, sarımsak gibi.

Doğal Taşlarla Topraklanma

Gümüş grisi metalik bir değerli taş olan hematit, genellikle dünyevi görevlerden/olaylardan beden dışı yolculuklardan kaçınma eğiliminde olanlara yardımcı olmak için bir topraklama aracı olarak kullanılır. Topraklama amacıyla yaygın olarak kullanılan diğer topraklama değerli taşları arasında obsidiyen, siyah turmalin, yakut, kırmızı mercan ve oniks bulunur.

Ağaç Köklerini Görselleştirme

Rehberler tarafından "uzaylı" olma eğiliminde olan danışanlara daha temelli olmalarına yardımcı olmak için kullanılan yaygın bir uygulama, onlara basit bir görsel meditasyon yoluyla rehberlik etmektir. Rehber/Şifacı danışandan bir ağaç olduğunu hayal etmesini ister. Köklerini toprağa uzatmanın hayal gücü ile danışanın kaygıları azalır ve onlar toprak kaynağından ilahi enerjileri daha iyi çekebilirler.

Yakut Terlik ?

Gün boyunca ayaklarınızda kök çakra ile ilişkili renk olan kırmızıyı görmek, dikkatinizi fiziksel bedene geri getirmek için bir hatırlatma görevi görecektir. Bu, özellikle alt ekstremitelerinizi görmezden gelme eğilimindeyseniz yararlıdır. Kırmızı, durmak anlamına gelir ama aynı zamanda derinlere inmek anlamına da gelir.

Topraklama Bağlantısı için Kam Davulu

Sürekli davul vuruşlarının ritmik hareketi ve sesi topraklama ile rezonansa girer ve Dünya bağlantısı kurmak isteyen herkes için harika bir araçtır. Google da ve Youtube da kam davulu diye aradığınızda karşınıza çok fazla alternatif çıkacaktır. Size en iyi gelen ritmi seçip kendinizi topraklayın.

Kök Çakraları

Kök çakra, topraklama enerjilerine bağlanmamızı sağlayan ve yaşam gücümüzü güçlendiren topraklama gücüdür. Kök çakrayı harekete geçirmeye ve uyarmaya yardımcı olan topraklama çakra egzersizleri, ayaklarınızı yere basma, yürüme ve ağız kavgası yapmayı içerir. Kök çakra, dünya enerjilerine bağlanmamızı ve varlıklarımızı güçlendirmemizi sağlayan topraklama gücüdür. Özellikle Reiki Seanlarımda tüm çakralara şifa çalışırken Kök Çakra çok daha önemli bir rol oynar.


Kirlian Fotoğraf Tekniği

Seans Başvurusu Yap

Bülten Aboneliği

Hangi Seansı Almalıyım?

 

© 2022 Sui Master. Suimaster.com markası Last Royal Group Inc. 'e aittir. Sitede bulunan hiç bir veri veya bilgi izinli veya izinsiz paylaşılamaz. Bu web sitesinde bulunan tüm eğitim ve seansları uluslar arası sertifikalı ve yeterliliğe sahip uzmanlar tarından verilmektedir. Kurumumuzda yapılan eğitimler ve uygulamalarda kişiye tıbbi teşhis veya tedavi uygulanmamaktadır. Web Sayfamızda bulunan bilgiler hiç bir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Tanı ve tedavi, mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen önce doktorunuza danışınız.

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize bilgi@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page