Reiki Hakkında

Reikinin 5 Prensibi

Reikinin 5 Prensibi

Üstad Mikao Usui, daha sağlıklı ve daha mutlu bir yaşam sürmenize yardımcı olan ve aynı zamanda kurallar olarak da adlandırılan beş ilke yarattı. Bunlar:

Sadece bugün için Endişelenme,

Sadece bugün için Öfkelenme

Sadece bugün için Nazik ol

Sadece bugün için Dürüst çalış

Sadece bugün için Minnettar ol

Reiki Birinci Seviyeye uyumlandıysanız, kendinize her gün Reiki prensiplerini hatırlatmanın, Reiki seansı kadar faydalı olduğunu biliyorsunuz demektir. Reiki Birinci seviyeye uyumlanmadıysanız, yine de her gün Reiki prensiplerini uygulamak isteyebilirsiniz. Daha mutlu, daha huzurlu bir yaşam sürmenize yardımcı olan bu basit yönergeleri uygulamak için her gün sizin için fırsatların doğduğuna tanıklık edeceksiniz.

Reiki prensiplerini okuduğunuz zaman, bazılarının uygulanmasının diğerlerinden daha kolay olduğunu fark edeceksiniz. Örneğin, gereksiz yere endişelenme eğilimindeyseniz, doğal olarak olumlu ve minnettar bir insana dönüşümünüz hızlanacaktır (bkz. Sadece Bugün için Minnettar Ol). Veya ani öfke patlamalarına eğilimliyseniz, nazik bir insana dönüşmeniz kaçınılmazdır (bkz. Nazik Olmak Sağlığınızı ve Mutluluğunuzu Nasıl Artırır?)

Bu durumları hiç yaşamamaktansa, endişe veya öfkeden kurtulma alıştırması yapmak daha mantıklıdır. Ayrıca, asla öfkelenmemeye veya endişelenmemeye çalışmak yerine, endişe ve öfkeyi kabul etme alıştırması yapmak daha sağlıklı bir gelişim süreci olacaktır. Ve bazen endişe ve öfke yaşamak doğal bir tepkidir. Bu duygular, daha sağlıklı ve daha mutlu bir yaşam sürmeniz için hareket mekanizmanızı tetikler.

Her ilkeye daha ayrıntılı olarak bakalım.

  1. Sadece bugün için minnettar olun

Minnet hayatınızdaki koşulların hepsi için müteşekkir olmaktır. Sıcak güneşli günler, temiz hava, arkadaşlarınızla ve ailenizle geçirdiğiniz keyifli anlar veya bir işyerinizden gelen bir terfi için şükretmek kolaydır. Peki ya planlarınız istediğiniz gibi gitmediğinde? Durumlar beklediğiniz gibi gelişmediğinde?

Yaşam yolculuğumuzda karşılaştığımız zorluklar bizleri ruhsal, duygusal ve zihinsel olarak büyütür. Bu zamanlarda minnettar olmak, kendinize ve sevdiklerinize mucizevi faydalar sağlar. Sahip olmadıklarınıza değil, sahip olduklarınıza odaklandığınızda fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal iyileşmeniz gerçekleşmeye başlar.

  1. Sadece bugün için endişelenmeyi bırakın

Geçmişte olanlar hakkında endişelenmek hiçbir işinize yaramaz. Aksine utanç ve pişmanlığa yol açar. Hepimiz aslında an içinde en iyi olduğunu bildiğimiz şeyleri yapma eğilimindeyiz. Bu sebeple gelecek hakkında endişelenmek de aynı derecede boş ve gereksizdir çünkü gelecek bilinmezdir. Sürekli endişe halinde olmanız, dikkatinizi şimdiki andan alır ve bedensel gerginlik ve bununla birlikte de daha zayıf bir bağışıklık sistemi yaratır. Böyle anlarda alt karnınızdan derin bir reiki nefesi almanız, endişeyi yönetmenin mükemmel bir yolu olacaktır. Bu nefes alma tekniği, şimdiki ana dönmenize yardımcı olur ve merkezi sinir sisteminizi rahatlatır. Şunu aklınızdan çıkarmayın ki nefesiniz her zaman sizinle, bu yüzden her yerde ve her zaman uygulanabilirsiniz. Ve tabii ki de ücretsiz…

  1. Sadece bugün için öfkeyi bırakın

Öfkelenebilirsiniz çünkü hayatınızda meydana gelen tüm durumlar üzerinde az çok kontrolünüz var. Ayrıca, diğer insanlar size uymayan bir şekilde davrandıkları için kızgın da hissedebilirsiniz. Her olayı ve diğer insanların davranışlarını kontrol edemeyeceğinizi kendinize sık sık hatırlatmalısınız, bu hatırlatma öfkenizi kontrol etmenizde yardımcı olacaktır. Az önce bahsettiğim nefes alma tekniğinde olduğu gibi hayatınızın kontrolünün sizde olduğunu durup bir nefes alıp hatırlayın. Sizi öfkelendiren insanlar, sabır, hoşgörü ve kabullenme sürecinizde belki de sizin rehberleriniz oluyorlardır. Kim bilebilir ki değil mi? ? 

Reiki Birinci Seviye eğitimlerim sırasında öğrencilerim ve ben, sizin ve benim gibi büyük olasılıkla bu prensibi uygulamamıza yardımcı olan aile üyelerimiz ve meslektaşlarımız olduğunu söylediğimde hep birlikte gülümsüyoruz...

Ancak, endişe gibi öfke de değerli bir amaca hizmet edebilir. Öfke, kendinize ve başkalarına karşı kabul edilebilir olduğunu düşündüğünüz davranışlar için bir sınır belirlemenize yardımcı oluyor aslında.

  1. Sadece bugün için dürüstçe çalışın

Bu ilke, kendimize ve başkalarına dürüstçe davranmamızı hatırlatıyor. Kendinize karşı dürüst olmadığınızda, birçok gereksiz iç ve dış karışıklık yaratıyorsunuz. İşler bir türlü düzgün gitmiyor ve siz de bir an önce olmasını istiyorsunuz. Unutmayın ki olmak istediğiniz yere varmak zordur ve bazı koşullarda uzun sürer.

Kendinize reiki uygulaması yapmanız, sizi kendinizle ve parçası olduğunuz fakat farkında olmadığınız o aradığınız kıvılcımla derinden bağlar. Hara bölgeniz üzerine kendi kendinize Reiki uygulamak için karar verdiğinizde, işte o zaman yaptığınız, başladığınız ya da çıktığınız yolda, kendiniz ve başkaları için en iyi kararları vermenize yardımcı olacaktır Reiki.

Reiki Birinci Seviye'de hara veya kendi kendine terapiyi öğrenmediyseniz, yukarıda bahsettiğim nefes alma tekniğini kullanarak zihninizi susturmayı deneyebilirsiniz. Zihniniz bir kez sessizleştiğinde içsel bilgeliğinize erişmeniz daha kolay olacaktır.

  1. Sadece bugün için nazik olun

Bu benim en sevdiğim Reiki prensiplerinden biridir. Bu prensipte çevrenize karşı düşünceli olmanız, insanlar, yiyecekler, bitkiler ve hayvanlar gibi diğer canlı varlıklara gereksiz zarar vermemeye çalışmanız hatırlatılır. Herkesin farklı fikirleri, beğenileri, hoşlanmadıkları ve inançları vardır. Çevrenizdekiler için kabul, anlayış ve şefkat geliştirmek, sağlığınızı ve refahınızı artırmaya yardımcı olur.

Nezaket, kendinize karşı nazik olmayı içerir. Her gün kendi kendine terapi uygulamanız, kendinize karşı nazik olmanın basit bir yoludur. Bu harika bir kişisel bakım pratiğidir aslında. Güne pratik yaparak başlamanız, gün boyunca zorlu durumları daha iyi yönetmenize yardımcı olur.

İlkeleri her gün uygulamanın basit, pratik ve eğlenceli yollarını öğrenmek için Usui Reiki 1 Aşama İnisinasyonunu almanızı öneririm. Şifa olsun sevgiyle….


İlginizi Çekebilir

Kirlian Fotoğraf Tekniği

Seans Başvurusu Yap

Bülten Aboneliği

Hangi Seansı Almalıyım?

 

© 2022 Sui Master. Suimaster.com markası Last Royal Group Inc. 'e aittir. Sitede bulunan hiç bir veri veya bilgi izinli veya izinsiz paylaşılamaz. Bu web sitesinde bulunan tüm eğitim ve seansları uluslar arası sertifikalı ve yeterliliğe sahip uzmanlar tarından verilmektedir. Kurumumuzda yapılan eğitimler ve uygulamalarda kişiye tıbbi teşhis veya tedavi uygulanmamaktadır. Web Sayfamızda bulunan bilgiler hiç bir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Tanı ve tedavi, mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen önce doktorunuza danışınız.

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize bilgi@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page