Reiki Hakkında

Günlük Reiki Egzersizi

Günlük Reiki Egzersizi

Günlük uygulama nedir? Günlük uygulama, her gün yaptığınız ve kendinizi daha sakin ve mutlu hissettiren bir rutindir. Zihinsel, duygusal, ruhsal ve fiziksel sağlığınız üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Mümkün olduğu sürece, günlük pratiğinizi sabah uyandığınızda yapmanızı öneriyorum. Günün geri kalanını pozitif ve tatmin edici geçirmeniz için birebirdir.

Zihinsel ve duygusal olarak dengeli kalmak için yapabileceğiniz farklı uygulamalar da var: yoga, egzersiz, resim, şarkı söyleme, yürüme. Benimkinin ne olduğunu zaten tahmin ediyorsunuz ?

Kendine Tam Terapi

Benden Usui Reiki aşamalarını aldıysanız, güne tam terapi ile başladığımı ve reiki hayatıma girdiğinden beri yaptığımı da biliyorsunuz. Reiki Eğitimleri 3 Seviye 

Tam Terapinin faydalarını deneyimlemenin farklı yolları var.

İşte size Kendi kendine tam terapi çalışmanıza ilham verecek 6 ipucu:

 1. Terapiye başlamak için en az 15 dakika ayırın. İdeali 30 dakikadır.

Reiki tam terapi şifa seansını kendinize nasıl yapacaksınız?

 • Bir minder, mat veya kanepe üzerinde çalışabilirsiniz
 • Uyandığınızda yataktan çıkmadan başlayabilirsiniz
 • Bahçenizde veya yakınlardaki bir parkta da çalışabilirsiniz.

Önemli olan rahat olacağınız bir yer bulmanız. Sessiz bir alan yaratamıyor musunuz? Hiç sorun etmeyin. Duyduğunuz sesler, çalışmanız sırasında zihninizin dağıldığını fark etmeye başladığınızda, zihninizi şimdiki ana geri getirmenize yardımcı olabilir. YingYang ?

 1. Ellerinizi nereye koyacağınıza karar verin

Haranız (alt karın), başınız, omuzlarınız, kalp enerji merkeziniz (göğsünüzün ortasında bulunur) veya Reiki Birinci Seviye'de öğrendiğiniz tüm sıralama, kendi kendine Reiki terapisi için ideal alanlardır.

Bir sonraki el pozisyonuna geçme zamanının geldiğini hissettiğinizde el pozisyonlarını değiştirin veya 15 ila 30 dakika boyunca aynı alana Reiki verin.

 1. Çalışmanız sırasında zihniniz nereye gidiyor?
 • Dün neler olduğunu veya gün içinde neler olabileceğini düşünmeye mi başlıyorsunuz?
 • İçinizde yer alan belirli duyguların farkına varıyor musunuz?
 • Tekrarlayan düşünce kalıplarını mı fark etmeye başlıyorsunuz?
 • Düşünceleriniz size ilham veriyor mu? Sevgi temelli mi (umut, barış, sevinç, şükür vb.) yoksa korku temelli mi (endişe, şüphe, öfke vb.)

Her ne iseler, onları yargılamadan fark ederek pratik yapın ve sonra onları bırakın, salın gitsinler.

Kendinize Reiki'yi ne kadar çok uygularsanız, düşünceleriniz ve duygularınız o kadar çok barış ve minnettarlığa ve daha az korku ve endişeye odaklanır.

 1. Ellerinizde yaşadığınız fiziksel hislere dikkat edin
 • Kendi kendinize Reiki yaptığınızda elleriniz ısınıyor mu?
 • Reiki uygulamanız sırasında aynı sıcaklıkta mı kalıyorlar?
 • Ellerinizi bir pozisyonda diğerinden daha uzun süre tutma eğiliminde misiniz?

Elleriniz aynı sıcaklıkta kalırsa ve kendi üzerinizde her egzersiz yaptığınızda ısınmazsa sorun değil. Bunun yerine, Reiki uygulamanızdan önce ve sonra nasıl hissettiğinize dikkat edin. Daha iyi ve daha rahat hissediyor musunuz?

 1. Karnınızın alt kısmına nefes alın

Reiki uygulamanız sırasında hara'nıza (alt karın) nefes verin. Nefes alırken alt karnınızın yükseldiğini ve nefes verirken yumuşadığını hissedin.

Derin nefes almak merkezi sinir sisteminizi rahatlatır ve zihninizi şimdiki ana getirir.

 1. Günlük Reiki pratiği yapmak sizi minnet ve huzura bağlar.

Uygulamalı Reiki uygulaması (tam terapi) derinden rahatlatıcı ve iyileştiricidir. Merkezi sinir sisteminizi doğrudan etkiler. Merkezi sinir sisteminiz gevşediğinde, daha olumlu zihinsel ve duygusal durumlar yaşarsınız ve hayatın zorluklarıyla daha etkili bir şekilde başa çıkarsınız. Günlük kendi kendine Reiki uygulaması mükemmel bir kişisel öz bakımdır.

Reiki Birinci Seviye'yi tamamladıysanız, uygulamalı kendi kendine Reiki uygulamasının yanı sıra Reiki İlkeleri uygulandığında, sağlığınızı ve esenliğinizi artırmaya yardımcı olduğunu bilirsiniz. Reikinin 5 Prensibi


İlginizi Çekebilir

Kirlian Fotoğraf Tekniği

Seans Başvurusu Yap

Bülten Aboneliği

Hangi Seansı Almalıyım?

 

© 2022 Sui Master. Suimaster.com markası Last Royal Group Inc. 'e aittir. Sitede bulunan hiç bir veri veya bilgi izinli veya izinsiz paylaşılamaz. Bu web sitesinde bulunan tüm eğitim ve seansları uluslar arası sertifikalı ve yeterliliğe sahip uzmanlar tarından verilmektedir. Kurumumuzda yapılan eğitimler ve uygulamalarda kişiye tıbbi teşhis veya tedavi uygulanmamaktadır. Web Sayfamızda bulunan bilgiler hiç bir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Tanı ve tedavi, mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen önce doktorunuza danışınız.

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize bilgi@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page