Reiki Hakkında

İçsel Huzur İçin Reiki

İçsel Huzur İçin Reiki

Hiç tükenmiş ya da bunalmış hissettiğiniz oldu mu diye soracağım bu yazımda ve kesinlikle evettt evett çokk cevaplarını şimdiden duyuyorum. Sürekli yapılacaklar listesi var hiç bitmeyen öyle değil mi? Zevk almak yerine hayatın keşmekeşinde boğuluyorsunuz? Fiziksel, ruhsal, zihinsel veya duygusal olarak “tamamen bir şeyler yanlış ve eksik” gibi mi hissediyorsunuz?

Eğer durum böyleyse şunu aklınıza not edin ki Reiki Seansları sizin için var.

Reiki, basit bir öz bakım içsel yolculuk şifasıdır, bunu sürekli dile getiriyorum ve bütünsel dengeyi kazanmanız için de etkili bir yoldur.

Çok uzun yıllardır Reiki uyguluyorum ve kesinlikle Reiki'nin mükemmel bir öz bakım, içsel bütünleşme şifası olduğunu biliyorum.

Reiki Birinci Seviyeyi tamamladıktan sonra, kendinizi enerjisi ile şifalandırabiliyorsunuz. Reiki öğrenmeye henüz hazır değilseniz, alacağınız reiki şifa seansı denge kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Öz bakım nedir?

Öz bakım, kısaca kendinize bakmaktır, böylece kendiniz ve başkaları için enerjiniz olur. Dengeli ve sağlıklı bir yaşam tarzı sürmek istiyorsanız öz bakım şarttır.

Reiki enerjisi almak veya kendi kendine Reiki uygulamak sizi bütünsel olarak dengeler.

Reiki enerjisi almak rahatlatıcı ve iyileştiricidir. Merkezi sinir sisteminiz gevşediğinde fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal olarak iyileşmeye başlayabilirsiniz. Dengede olduğunuzda şunları yaşarsınız:

 • Daha az kaygı
 • Daha az yorgunluk
 • Daha net düşünme
 • Kendiniz ve başkalarıyla daha büyük ve dengeli bir iletişim

Reiki'yi kendi başınıza nasıl yapacağınızı öğrenmek de kolaydır. Reiki, kendinize, ailenize ve arkadaşlarınıza uygulaması zevkli ve pratiktir. Reiki'yi uygulamak için herhangi bir özel alet veya ekipmana ihtiyacınız yok, ihtiyacınız olan tek şey sizsiniz. Reiki'yi her yerde ve her zaman uygulayabilirsiniz.

Bir öz bakım aracı olarak Reiki iki şekilde kullanılabilir:

 1. Hayatınızda ekstra Yasamda Denge kazanmanız gerektiğinde.
 2. Sağlık ve mutluluğu sürdürmek için.

Reiki, aşağıdakileri yaşadığınızda dengeyi yeniden kazanmanıza yardımcı olmak için mükemmeldir:

 • Stres, endişe veya üzüntü
 • Yorgunluk
 • Hastalık
 • Manevi kopukluk

Reiki eğitimleri vermeye başladığımdan beri fiziksel olarak iyi olmayan ancak duygusal, ruhsal veya zihinsel olarak kendini ışıl ışıl hisseden çok fazla insanla tanışmadım. Benzer şekilde, ruhsal, zihinsel veya duygusal olarak iyi hissetmeyen ve fiziksel olarak harika hisseden çok fazla insanla da tanışmadım. Böyle insanlar var ama nadir.

Çünkü zihniniz, bedeniniz, ruhunuz ve duygularınız birbirine bağlı. Bir yön dengesizse, diğer yönler de dengesizdir.

Diyelim ki, aşağıdakilerden dolayı düzenli veya ara sıra baş ağrıları yaşıyorsunuz:

 • Uyku eksikliği
 • Yüksek stres seviyeleri
 • Dehidrasyon (bedenin susuz kalması)
 • Kötü duruş
 • Tıkanmış sinüsler
 • Görmede bozukluk
 • Hormonal dalgalanmalar

Reiki Birinci Seviye sırasında, kendinizi Reiki ile tedavi etmek için el pozisyonlarını öğrenirsiniz. Kendi kendine Reiki yaptıktan sonra baş ağrınız geçebilir veya neden baş ağrınız olduğuna dair fikir sahibi olabilirsiniz.

Reiki tüm hastalıkların tedavisi değildir.

Reiki, geleneksel tıbbın yerini almaz, onu tamamlar. Sağlığınız mükemmel olmak zorunda değil. İnsan olmamızın bir parçası, bazen uzun süreler boyunca hasta olmaktır. Yaşlandıkça değişen bir vücudunuz var. Kendi kendine terapi sizi mükemmel sağlıktan ziyade optimum sağlıkta tutar.

Reiki'yi dengemi sağlamak ve devam eden kişisel bakımım için kullanıyorum. Bunu siz de yapabilirsiniz. İnsanlar genellikle sağlıklı, mutlu ve enerjik göründüğümü söylerler. Çünkü her güne Reiki pratiğim ile başlıyorum ve Shiatsu ve Oryantal Terapiler eğitimim sırasında öğrendiğim kişisel bakım araçlarını birleştiriyorum.

Tekrar hatırlatmalıyım: Reiki geleneksel tıbbın yerini almaz, onu tamamlar…


İlginizi Çekebilir

Kirlian Fotoğraf Tekniği

Seans Başvurusu Yap

Bülten Aboneliği

Hangi Seansı Almalıyım?

 

© 2022 Sui Master. Suimaster.com markası Last Royal Group Inc. 'e aittir. Sitede bulunan hiç bir veri veya bilgi izinli veya izinsiz paylaşılamaz. Bu web sitesinde bulunan tüm eğitim ve seansları uluslar arası sertifikalı ve yeterliliğe sahip uzmanlar tarından verilmektedir. Kurumumuzda yapılan eğitimler ve uygulamalarda kişiye tıbbi teşhis veya tedavi uygulanmamaktadır. Web Sayfamızda bulunan bilgiler hiç bir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Tanı ve tedavi, mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen önce doktorunuza danışınız.

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize bilgi@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page