• 05413095582
 • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Reiki Blog Yazıları

Suimaster Uluslararası Enerji Bilgi Bilimleri Akademisi Kozmik Enerji Okulu

Değişimler Karşısında Sakinleştirici İpuçları

Değişimler Karşısında Sakinleştirici İpuçları

Dünya olarak bir pandeminin ortasındayız. Bu salgın, yaşamlarımızda, birbirimizle ilişki kurma ve çalışma şeklimizde değişiklikler yaratıyor. Değişim ve sınırlamalar, sağlığınızı korumak için yaratılmış olsalar bile,

çeşitli hoş olmayan duygu ve düşünce kalıpları yaratabiliyor. Peki, bu kadar çok dışsal değişimin ortasında fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal sağlığınızı nasıl geliştiriyor ve koruyorsunuz?

Aşağıda, sizin ve sevdiklerinizin böyle zamanlarda faydalanacağınız bazı bilgiler paylaşmak istiyorum.

 1. Ne düşündüğünüzün ve hissettiğinizin farkına varın ve kabul edin.

Hoş olmayan duygulara ve düşünce kalıplarına direnmek yerine onları oldukları gibi kabul edin ve onları bırakmaya çalışın. Belirsiz zamanlarda, bunu söylemek yapmaktan daha kolay olabilir. Bu, mevcut deneyiminizi en aza indirmemekle birlikte, fiziksel mesafeden bağımsız olarak hepimizin birbirine bağlı olduğu rahatlatıcı bir düşüncedir.

Dalai Lama ve Howard Cutler tarafından yazılan Mutluluk Sanatı'nda “Birbirine Bağlılık ”tan söz edilir. Bilinçli olarak farkında olmadan başkalarına bağlı olduğunuzu açıklarlar. Fiziksel mesafeden bağımsız olarak her zaman başkalarıyla bağlantınız varsa, o zaman dünyanın her yerinde sizinle aynı zorlukları yaşayan insanlar var demektir. Bunun farkındalığı, ayrılıktan çok birlik, panikten çok barış yaratır.

 1. Karşılaştığınız her yeni değişimden sonra karından nefes uygulamasını yapmanızı tavsiye ederim

İş ve sosyal durumlarınızda zaman zaman değişiklikler meydana gelir. Bu değişiklikler sırasında merkezi sinir sisteminizi stabilize etmek için nefesinizi derinleştirecek şekilde düzenleme alıştırması yapmalısınız. Nefes alırken alt karnınızın dolduğunu, nefes verirken alt karnınızın boşaldığını hissedin. Bu egzersizi 5 kez tekrarlayın. Karın nefesi vücudunuzu ve zihninizi rahatlatır. Benden bireysel seans/tedavi/danışmanlık aldıysanız veya Reiki eğitimlerime katıldıysanız, bu nefes alma tekniğine aşinasınızdır.

 1. Kendinize ve başkalarına karşı nazik olun.

Salgından herkes etkileniyor. Pratikte, hepimizi iletişim kurmanın, egzersiz yapmanın, çalışmanın ve alışveriş yapmanın yeni yollarını öğrenmeye zorluyor bu durum. Değişim rüzgarları esmeye başladığı dönemlerde “Sadece bugün nazik olun” Reiki Prensibini uygulamak, merkezi sinir sisteminizi dengede tutmanıza yardımcı olur. Merkezi sinir sisteminiz rahatladığında daha sağlıklı kalma şansınız artar. (bkz.Nazik Olmak Sağlığınızı ve Mutluluğunuzu Nasıl Artırır?)

 1. Endişelenmeyi bırakın, anda kalın ve yavaş tempoyu benimseyin

Geçmişte olanlar hakkında endişelenmek boşunadır ve pişmanlığa yol açabilir. Herhangi bir anda en iyi olduğunu bildiğin şeyi yaparsın. Gelecek hakkında endişelenmek de aynı derecede boştur çünkü o bilinmez. Endişe sürekli olarak şu andan itibaren dikkatinizi ve enerjinizi çalar. Vücudunuzda daha fazla gerilim ve daha zayıf bir bağışıklık sistemine sebep olur.

Bu dönemde hepimiz yavaşlamaya zorlanıyoruz. Bu yavaşlama kalıcı değil. Zorunlu yapmama dönemleri, endişelenmekten farklı olarak yeniden değerlendirmek, dinlenmek ve yeniden ayarlamak için harika bir fırsat yaratır. Pandemi sonrası dünyaya biraz daha yavaş, biraz daha nazik, biraz daha akıllı ve biraz daha minnettar olacak mıyız acaba?

 1. Medyadaki rahatsız edici haberleri hayatınızda sınırlayın. Bunlar kaygı ve belirsizliği artırır.

Küresel ve yerel olarak neler olup bittiği konusunda güncel kalmak, pandeminin medyada yer almasına düzenli olarak maruz kalmaktan farklıdır. Güncel olaylardan haberdar olmak istiyorsanız, değişiklikleri kontrol etmek için günün belirli zamanlarını seçin ve yatmadan hemen önce medyayı takip etmekten kaçının.

Bu ayın başında Uzaktan Reiki seansıyla bir danışanımla çalıştık. Uykusuzluğu geçen ay dramatik bir şekilde artmıştı. Tedavi öncesi konsültasyonunda medyayı düzenli olarak takip ettiğini söyledi. Haberleri takip etmesini sınırlamanın yollarını tartıştık. Terapi sonrası geri bildirimi şöyle oldu: “Bir kütük gibi uyudum… çok teşekkür ederim”.

 1. Rutininizi koruyun.

Her zamanki uyku, yemek yeme, egzersiz ve kişisel bakım uygulamalarınızı sürdürmek, zihinsel ve duygusal dengeyi korumanıza yardımcı olacaktır. Reiki uyumlaması aldıysanız bu genişletilmiş kendi kendine Reiki uygulamasını içerebilir. Reikiyle henüz tanışmadıysanız, dışarıda egzersiz yapabilirsiniz. Doğada yürümek ya da koşmak qi'nizi (enerjinizi) temizler. Yürürken veya koşarken kollarınız ve bacaklarınız aynı anda çalışır. Bu hareketler de merkezi sinir sistemini dengelemek için size yardımcı olur.

 1. Kendiniz ve aile üyeleriniz için yapmayı düşündüğünüz işleri içeren bir yapılacaklar listesi oluşturun.

Dolaplarınızın temizlenmesi mı gerekiyor? Fazla eşyalarınız artık ruhunuzu mu daraltıyor? Bahçenizin biraz ilgiye mi ihtiyacı var? Bu işleri yaparken ellerinizin ne yaptığına odaklanın. Bir gardırop temizliyorsanız, dokunduğunuz kıyafetleri hissedin. Bu, zihninizi odaklar, sizi bedeninize bırakmaya teşvik eder ve sizi şimdiki ana getirir.

 1. Dış etkenlere karşı tepkinizi kontrol edebileceğinizi kendinize hatırlatın.

Artık kontrolünüz dışındaki durumlara nasıl tepki vereceğinizi seçme fırsatınız her zamankinden daha fazla. Reiki, meditasyon ve derin nefes alma uygulamalarının tümü, dış olaylara tepkinizi yönetmenize yardımcı olur. Bu uygulamaları yaptığınızda, tepkileriniz daha sakinleşir, böylelikle kendinize ve sevdiklerinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Kabul ve Kararlılık Terapisine benzer şekilde, bu kontrol edemediğiniz durumları kabul etmenize ve ardından bırakmanıza ve bunun yerine hayatınızı zenginleştiren şeyler yapmak için harekete geçmeye odaklanmanıza yardımcı olur.

 1. Bu durumun değişeceğini kendinize hatırlatın.

Hiçbir şey kalıcı değil. Neyse ki işinizde, sosyal etkileşimlerinizde ve ders dışı etkinliklerinizde mevcut değişiklikler meydana gelecek.

 1. Minnettarlık alıştırması yapın.

İyileşmenizin anahtarını elinde tutan, sağlığınızı ve mutluluğunuzu destekleyen Reiki ilkelerinden biri de “Bugünlük şükretmek”tir (bkz. Reikinin 5 Prensibi). Reiki'yi öğrenmemiş olsanız bile, şükür pratiği yapabilirsiniz.

 


Sui Master Akademi

Uluslararası Enerji
Bilgi Bilimleri Akademisi
SuiMaster Akademi
Kozmik Enerji Okulu

Tel: +90 (541) 3095582
Mail: bilgi@suimaster.com

Sui Platinum Dünyası

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize bilgi@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page