Ruhsal Uyanış

Sevgiyi Seçin Kalp Çakranızı Açın

Sevgiyi Seçin Kalp Çakranızı Açın

Aşk, sahip olduğumuz gerçek sihire en yakın şeydir. Sevginin titreşimi bedeninizi ve gezegeni iyileştirebilir. Kendiniz ve başkaları için sevgi, fiziksel kalbinizin tam üzerinde bulunan ve bedeninizin enerjisinin merkezi olan Anahata'dan veya Kalp Çakrasından doğar (bkz.Sevgiyi Seçin Kalp Çakranızı Açın). Aynı zamanda şefkat ve cömertlik merkezinizdir.

Kalp Çakranız dengelendiğinde,aşk kolayca akar ve sağlıklı ve tatmin edici ilişkiler sürdürebilirsiniz.Uyumsuz olduğunuzda, üzüntü veya kalp ağrısı hissedebilirsiniz.

Arzu, yarattığınız veya doğurduğunuz her şeyle birlikte Sakral Çakra'dan kaynaklanır. Kalp Çakrası, temel çakra sisteminin merkezidir ve derin bağların oluştuğu yerdir. Bu birliğin (bkz.Birlik Bilinci) çakrasıdır, yüksek ve düşük benlik (bkz.Yüksek Benlik) arasında bir köprü gibidir. Bu durumda aklıma şu soru geliyor: İlkel doğanıza teslim mi olacaksınız yoksa daha yüksek rehberliğe çıkıp Ruh (bkz.Ruh Rehberi) ile hizaya mı gireceksiniz? daha derin ve evrensel düzeyde sevgiyi bilinçli olarak seçmek, hissetmek, vermek ve almak için Kalp Çakranızı harekete geçirmeye odaklanmanızı tavsiye ediyorum.

  1. Aromaterapi

Aromaterapi benim ruhani tutkularımdan ve yeteneklerimden biridir, kokular ve şifalı bitkilerle çalışma sanatı, simyası, şehvetli ve ruhsal benliklerimizin engin bilgisine girme yönündeki entelektüel eğilimlerimizi serbest bırakmak için güzel bir egzersizdir. Koku, çekiciliğin gücünü taşır ve iletir. Feromonlarınız, giydiğiniz kokularla uyum içinde, sevgilileri, dostları ve enerjiyi sayısız biçimde çeker. Gül, yasemin, kakao, kakule, bergamot, kara ladin, alıç meyveleri, lavanta ve mercanköşk gibi Kalp Çakrasına karşılık gelen esansiyel yağlarla çalışmak, enerjinizi saf, sevgi dolu enerjiyle hizalamaya yardımcı olur.

Uçucu yağlarınızı bir difüzöre veya duş suyunuza dökün veya ellerinizle ovalayın (cildinize uygulamadan önce uçucu yağları her zaman bir taşıyıcı yağ ile seyreltin) ve derin bir nefes alın. Dünyaya getirebileceğiniz sevgiyi gözünüzde canlandırın ve mümkün olduğunca uzun süre tutun. Vücudunuz ve zihniniz, meditasyonunuzdan çok sonra bu hissi hatırlayacaktır.

  1. Tanrıçalarla Çalışın

Çakralar, fiziksel bedeninizin içindeki ve çevresindeki enerji merkezleridir. Bunları bedeninizin girdapları olarak düşünebilirsiniz, aşağıdaki Dünya'dan yukarıdaki Ruh Alemine bilgi alıp gönderebilirsiniz ve bunun tersi de geçerlidir. Tanrıçalarla çalışmaktan hoşlanıyorsanız, Kalp Çakranızı açmanıza ve aktive etmenize yardımcı olması için Quan Yin, Áine, Hera ve Venüs ile çalışmanızı tavsiye ederim (bkz.Violet Flame Reiki Kuan Yin).

Quan Yin bir Çinli Bodhisattva'dır (bkz.Zen Reiki Enerjisi). Merhamet ve şefkat tanrıçasıdır (bkz.İmara Reiki Nedir?). Dünyada sevgi, empati ve zarafetle ortaya çıkmanıza yardımcı olması için Quan Yin ile birlikte çalışın.

Hera , Yunan evlilik, aile, kadın ve doğum tanrıçası, güç ve bağlılığın sembolüdür. Kendinize ve başkalarına bağlılık ve özen göstermek için Hera ile birlikte çalışın.

Áine İrlanda aşk, egemenlik ve yaz tanrıçasıdır. Ayrıca umut verir ve kadınların hoş anıları hatırlamalarına yardımcı olur. Güzel zamanları hatırlamak, kalbinizi açmak ve içinizde ve çevrenizde umut uyandırmak için Áine ile birlikte çalışın.

Venüs aşk, sanat ve güzellik tanrıçasıdır. Sevgi sanatını geliştirmek için Venüs ile çalışın. Ayrıca, kendinize daha fazla değer vermenize yardımcı olacaktır, böylece o sevgiyi hak ettiğiniz düzeyde sevebilir ve alabilirsiniz.

  1. Kristal Şifa

Çakraları aktive etmenin en sevdiğim yollarından biri kristal sihirdir. Her çakra, gökkuşağının renklerini yansıtan kendine özgü bir renge sahiptir. Ve her taşın kendine has iyileştirici rengi, kalitesi ve titreşimi vardır. Kalp Çakrası yeşil ve pembeye karşılık gelir. Çakralarınızı harekete geçirmek için kristallerle çalışmak, dengeyi ve uyumu geri kazandırır ve bedene, zihne ve ruha şifa (bkz. Ruhsal Gelişiminizi Tamamlamak) getirir. Kalp Çakrasını hizalamaya ve aktive etmeye yardımcı olması için krisopraz, rhodochrosite, mangano kalsit, pembe turmalin ve pembe kuvars öneririm.

Krisopraz, sizi şefkat ve sevgi ile bağlayan bir Kalp Çakra kristalidir. Sizi huzur içinde merkezler ve eski aşk yaralarını iyileştirmenize yardımcı olur.

Gül Taşı olarak da bilinen Rodokrozit, Kalp Çakrasını harekete geçirir. Şefkat, sevgi ve öz farkındalığın şifalı bir taşıdır.

Mangano kalsit Kalp Çakrasını harekete geçirir ve o enerji merkezinde sıkışmış enerjiyi hareket ettirmeye yardımcı olur. Quan Yin ile bağlantılıdır, yargısız kabulü ve koşulsuz sevgiyi destekler.

Pembe turmalin, İlahi Dişilin (bkz.Dişil ve Eril Enerjiyi Dengelemek) tüm özelliklerini bünyesinde barındıran bir Kalp Çakra kristalidir. Enerjisi sezgisel, besleyici, iyileştirici bilgedir ve kalbi başka hiçbir şeye benzemeyen şekilde iyileştirir.

Gül kuvars, evrensel barış ve sevgi taşı olarak kabul edilir kendine, başkalarına ve tüm yaratılış sevgisine. Kalp Çakranızı açmanıza, güveni yeniden uyandırmanıza ve negatif enerjileri çözmenize yardımcı olur.

  1. Zamanınıza Gönüllü Olun

Sevgiyi almak için sevgi verin. Bakım evlerinde veya hayvan kurtarmalarında ve STK’larda gönüllü olun. Arkadaşlarınıza ve ailenize projelerde veya işlerde yardım edin ya da oturup onları dinleyen ve herhangi bir şey hakkında yargılamadan veya tavsiye vermeden konuşan kişi olun. Zamanınızı hem yabancılara hem de sevdiklerinize ayırın, kalbinizin genişlediğini ve enerjinizin daha özgürce aktığını hissedeceksiniz. Bunu yapmak aynı zamanda bir dalgalanma etkisi yaratacak ve başkalarına da aynı şeyi yapmaları için ilham verecektir.

  1. Kendinize ve Başkalarına Sarılın

COVID'e yakalanma korkusuyla bir süredir başkalarına dokunamamanın ardından, insani yakınlıktan ciddi şekilde mahrum bırakıldık. Kollarınızı uzatın ve sevdiklerinize sarılın. Araştırmalar, birine en az 20 saniye sarılmanın vücudunuzun oksitosin (iyi hissettiren, bağ kurma hormonu) salgılamasına neden olduğunu gösteriyor. Dışarı çıkın ve arkadaşlarınıza ve ailenize sarılın. Evcil hayvanınıza sarılın, hatta kendinizi kucaklamayı deneyin! Gerektiği kadar tekrarlayın.

  1. Egzersiz

Göğsünüzü genişleten ve kalbinizin almak için açılmasına yardımcı olan her şey Kalp Çakrası ile hizalanır. Sahile gidin veya bir havuz bulun ve su altında kurbağalama yüzün. Kalbinizin şiştiğini hissedin ve kalan acıyı serbest bırakın. Ve dışarı çıktığınızda, derin bir nefes alın ve göğsünüzü o güzel, onarıcı hava ile doldurun.

İyi bir yüzücü değilseniz, yogayı deneyin. Özellikle deve duruşu, göğsü esnetir ve güçlendirir ve enerjinin kalp merkezine doğru hareket etmesine izin vererek, sevgiyi vermeye ve almaya daha açık hissetmenize yardımcı olur.

Kalp Çakrası vücuttaki tüm enerji akışını düzenler. Uyum içinde olduğunda, istenmeyen enerjileri sevgi ve neşe gibi en yüksek duygu biçimlerine dönüştürme gücüne sahiptir. Aşk güçlü bir enerjidir çünkü sınırsızdır. Bizi kendimize ve başkalarına nezaket, empati ve anlayışla davranmaya zorlar (bkz.Reikinin 5 Prensibi). Bir kişi sevgiyle dolduğunda, içten dışa sıcaklık ve neşe yayar. Ve aşk var olan en yüksek titreşim olduğu için onunla her şey mümkündür. Gerçek aşk, dünyanın bilincini yükseltme gücüne sahiptir. 


Seans Başvurusu Yap

Bülten Aboneliği

Hangi Seansı Almalıyım?

 

© 2022 Sui Master. Suimaster.com markası Last Royal Group Inc. 'e aittir. Sitede bulunan hiç bir veri veya bilgi izinli veya izinsiz paylaşılamaz. Bu web sitesinde bulunan tüm eğitim ve seansları uluslar arası sertifikalı ve yeterliliğe sahip uzmanlar tarından verilmektedir. Kurumumuzda yapılan eğitimler ve uygulamalarda kişiye tıbbi teşhis veya tedavi uygulanmamaktadır. Web Sayfamızda bulunan bilgiler hiç bir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Tanı ve tedavi, mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen önce doktorunuza danışınız.

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize bilgi@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page