Reiki Hakkında

Nazik Olmak Sağlığınızı ve Mutluluğunuzu Nasıl Artırır?

Nazik Olmak Sağlığınızı ve Mutluluğunuzu Nasıl Artırır?

Şimdi, birbirimize karşı nazik olmak için her zamankinden daha fazla fırsatımız var. Küresel salgın herkesi etkiledi. Reiki'nin nezaket ilkesini uygulamak, kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olur ve sağlığınızı ve mutluluğunuzu artırır. Aslında reiki ile nasıl almanız gerektiğini de öğrenirsiniz. Fakat başkalarına karşı nazik olmak sağlığınız ve mutluluğunuz için nasıl bir pozitif etki yaratır?

Nezaket “Başkalarına karşı saygılı ve incelikle davranma, incelik, naziklik.”kaynak tdk.

Nazik olmanın üç basit yolu:

  1. Nazik olun ve insanlara iltifat edin

Patronunuzdan, bir aile üyenizden veya arkadaşınızdan olumlu cümle, yaklaşım duymak ne kadar harika, motive edici öyle değil mi?

Öyleyse neden bu iyiliğe karşılık vermiyorsunuz? İltifatlarla gösterilen nezaket, sağlıklı ilişkileri teşvik eder ve minnettarlık gösterir.

Yöneticiler, çalışanların zayıf yönleri yerine güçlü yönlerini vurguladığında, çalışanlar daha fazlasını başarmak için motive olurlar. Kurumsal danışmanlık yaptığım yıllarda (biz buna SWOT Analizi derdik) müthiş etkili bir yöntemdir. Bir Gallup araştırması, yöneticileri güçlü yönlerine odaklanan çalışanların %67'sinin, yöneticilerinin zayıf yönlerine odaklanan çalışanların yalnızca %31'ine kıyasla tamamen işlerine bağlı olduğunu buldu. Yöneticilerden gelen olumlu geri bildirimler ayrıca daha yüksek elde tutma oranlarına, artan mutluluğa ve iş tatminine katkıda bulundu.

  1. Sosyal aktiviteler yoluyla nazik olun

Geçtiğimiz 18 ay boyunca stkların birbirlerini desteklemek için bir araya geldiklerini görmek harikaydı. Başkası için bir şeyler yapmak, kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olur ve bir an için sizi kendi zorluklarınızdan uzaklaştırabilir.

İşte uygulamaya koymak isteyebileceğiniz 10 etkinlik:

– komşunuzla alışverişte karşılaştıysanız yardımcı olun

– Yemek yapıp arkadaşınıza götürün

– Bir tanıdığınıza ya da ailenizden birine özel bir gün olmadığı halde çiçek gönderin.

– şu anda işsiz olan, sıkıntıları olan arkadaşlarınızı ve aile bireyleriniz varsa arayın, mesaj atın veya yüz yüze görüşün.

– komşunuzun bahçesinde yardımcı olun

- markette kasa kuyruğunda acelesi varmış gibi görünen insanlara sıranızı verin. (Nereden bileceğim demeyin. Reiki hayatınıza girdikten sonra emin olun biliyorsunuz)

– otoparkta birine park yerinizi verin. (Biraz zor olabilir ama denemeye değer ?)

2019 yılında yapılan bir araştırma, yedi gün boyunca başkalarına karşı nezaket gösteren kişilerin daha mutlu ve sağlıklı olduğunu buldu. Mutluluklarının artma derecesi, yaptıkları iyiliklerin sayısıyla doğru orantılıdır…

  1. Nazik olun ve aktif olarak dinleyin

Bir dahaki sefere bir arkadaşınızla, aile üyenizle veya iş arkadaşınızla konuşurken onların söylediklerini dinleyin. Aktif dinleme maalesef dolu zihinlerin yapamadığı bir durum. Bu uyum yaratır ve konsantrasyonunuzu arttırır. Aktif dinleme sizi şimdiki ana getirir. Sağlıklı ilişkilere sahip olmanın sağlığınızı ve refahınızı iyileştirdiği de gösterilmiştir:

- bağışıklığı arttırır

- kaygı ve depresyonu azaltır

- daha fazla empati duygularını teşvik eder. Belki bunları ilk defa duyuyorsunuz, ama öyle…

Aktif dinleme arkadaşlarınız, meslektaşlarınız ve aile büyüklerinin inançlarını, şimdiki ve geçmiş deneyimlerini ve maruz kaldıkları bilgileri yansıtır. Onları yargılamadan dinlemek stres tepkinizi azaltabilir.

Aktif dinleme şunları da içerir:

– tamamen mevcut olursunuz

– göz teması kurmaya başlarsınız

– olumlu beden dili sergilersiniz

– duyduklarınızı netleştirirsiniz

Alzheimer hastalığının erken belirtilerini gösteren 2.171 katılımcı üzerinde yapılan bir çalışmada , araştırmacılar, hayatlarında güvenilir bir dinleyici olan kişilerin, olmayanlara göre daha iyi bilişsel dayanıklılık gösterdiğini buldular. İyi bir dinleyiciye sahip olan katılımcılar, beyin yaşlarına göre bilişsel testlerde nörologların beklediğinden önemli ölçüde daha yüksek puan aldı. Demek ki bilmediğimiz aktif dinleme hayati öneme sahip bir konuymuş…peki aktif dinlemenin reiki ile ilgisi ne diye geçiyor olabilir aklınızdan şu an. Her zaman ne diyoruz evrende var olan, yaratılan her şey birbirine bağlıdır öyle değil mi? O halde okumaya devam edelim…

Reiki seansı almak, nazik olmanıza nasıl yardımcı olacak?

Reiki seansınız sırasında sizi yargılamadan dinliyorum. Bunu, zorluklarınızı sözlü olarak paylaştığınız zaman ve sisteminizde fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal dengesizlikler hissettiğimde yapıyorum.

Derinden dinlediğinizde, önemli iyileşme ve yeniden dengelenme gerçekleşir. Merkezi sinir sisteminiz gevşer ve dört ana yolla başkalarına karşı daha nazik olma kapasiteniz artar:

  1. Duygusal olarak rahatladığınızda daha şefkatli olursunuz. Sevdikleriniz için tam olarak orada olmak için duygusal alanınız ortaya çıkar. Bu şefkatli durum daha sonra sözlerinize ve eylemlerinize yansır.
  2. Zihinsel Olarak başkalarına karşı nazik olmanın rahatlatıcı yolları aklınıza geldiğinde zihinsel olarak rahatlama yaşarsınız.
  1. Spiritüel olarak birbirimize bağlı olduğumuza dair farkındalığınız artar. Herkesin pandemiden etkilendiğini ve insanların ellerinden gelenin en iyisini yaptığını hatırlıyorsunuz. Bunu anlamak, sağlıklı ilişkiler geliştirmenize ve daha dayanıklı bir toplum oluşturmamıza yardımcı olur.
  2. Fiziksel olarak daha iyi hissedersiniz. Aktif olarak dinlemek, nazik sözler söylemek veya nazik bir davranış sergilemek için daha fazla enerjiniz olur. Bu jestlerin sandığınızdan daha büyük bir etkisi var ve insanlık arasında nezaketin dalgalanarak artmasına neden oluyor.

İlginizi Çekebilir

Kirlian Fotoğraf Tekniği

Seans Başvurusu Yap

Bülten Aboneliği

Hangi Seansı Almalıyım?

 

© 2022 Sui Master. Suimaster.com markası Last Royal Group Inc. 'e aittir. Sitede bulunan hiç bir veri veya bilgi izinli veya izinsiz paylaşılamaz. Bu web sitesinde bulunan tüm eğitim ve seansları uluslar arası sertifikalı ve yeterliliğe sahip uzmanlar tarından verilmektedir. Kurumumuzda yapılan eğitimler ve uygulamalarda kişiye tıbbi teşhis veya tedavi uygulanmamaktadır. Web Sayfamızda bulunan bilgiler hiç bir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Tanı ve tedavi, mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen önce doktorunuza danışınız.

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize bilgi@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page