Aura Hakkında

Bedeninizi Nasıl Gevşetir ve Topraklanırsınız

Bedeninizi Nasıl Gevşetir ve Topraklanırsınız

Topraklama egzersizleri fiziksel ve ruhsal bedenlerimizin dengesini korumamıza çok yardımcı olur. Doğası gereği tanrısal olan bu vücut taraması, fiziksel bedeninizin hassas olmayan duyumlarının da tam olarak farkına varmanıza yardımcı olacaktır. Bu, tüm fiziksel stresleri ve rahatsızlıkları, özellikle de farkında olmadığınız altta yatan dengesizlikleri belirlemek için mükemmel bir süreçtir.

 (bkz. Enerjilerimizi Topraklamak ve Dengelemek için İpuçları), 

Topraklama ve Ağrı

Ağrı, vücudun bir bölümünde o kadar bunaltıcı olabilir ki, vücudun diğer bölgelerindeki dengesizlikler gölgede kalır. Vücut taraması, vücudunuzda gözden kaçırmış olabileceğiniz streslerin en küçük ayrıntılarının yanı sıra daha büyük acıları bir araya getirme alıştırmasıdır. Farkındalığımızı daha az belirgin olana getirmek yararlıdır.

Bu egzersizin bariz topraklanma yararlarına ek olarak, bazen en acı verici ağrılar, vücut taraması işlemi sırasında mucizevi bir şekilde fiziksel bedenden uçup gider. Örneğin, odağınızı aşağıya, ayaklara ve zonklamadan uzağa çevirerek zonklayan bir baş ağrısından geçici bir rahatlama yaşayabilirsiniz (bu, kafanızda yaşadığınız acının şiddetine bağlı olacaktır).

Bu egzersiz sırasında vücudunuz hakkında yapacağınız keşiflere şaşırabilirsiniz. Vücut tarama süreci boyunca kendinize acele etmemenizi hatırlatın. Bu topraklama işlemini yirmi beş dakika - bir saat aralığında yapabilirsiniz.

Başlamadan Önce İpuçları ve Öneriler

  • Bu süreci aceleye getirmeyin. Vücudunuzun her bir bölümüne yukarı doğru hareket etmek için zaman ayırın.
  • Ağrıyan bölgeye dokunma: Bunun yerine, zihninizin nerede olursa olsun odağını değiştirmesine izin verin ve zihinsel olarak vücudunuzun hislerini düşünün.
  • Bu vücut tarama egzersizini yatmadan önce yapmak, kolayca uykuya dalmakta güçlük çeken herkes için iyi sonuç verecektir, ancak yatınca hızla uykuya dalma eğiliminde olan herkes için bir sandalyede dik oturmak daha iyi bir alternatif olabilir.

Vücut Tarama Topraklama Egzersizi

  1. Yatağınıza, kanepenize veya zemine sırt üstü uzanın. Kollarınızı ve ellerinizi rahat bir şekilde yan tarafınıza yerleştirin. Sırtınızın alt kısmı için destek gerektiriyorsa, dizlerinizin altına bir yastık veya rulo yağtığınız havluyu koyun.
  2. Düşüncelerinizi herhangi bir zihinsel gevezelikten uzaklaştırarak vücut taramanıza başlayın, önce ayaklarınıza odaklanarak başlayın. İşlem sırasında odağınızı yavaş yavaş vücudunuzun bir bölümünden diğerine geçireceksiniz. Zihninizin, nerede olursa olsun odağı değiştirmesine izin verin. Ayaklarınızla başlayın ve bedeninizde yukarı doğru çıkın.
  3. Ayak tabanlarınıza, ayak parmaklarınıza, ayak parmaklarınızın arasına, ayaklarınızın üst kısmına, ayak bileklerine ve topuklarınıza dikkat edin. Sıcak mı yoksa soğuk mu hissediyorsunuz? acıyorlar mı? Uyuşmuş veya şişmişler mi? İçlerinde dolaşan kanı hissedebiliyor musunuz? Yorgun mu hissediyorlar topuklarınız? Bunu neden hissedebileceklerini yargılamayın, sadece nasıl hissettiklerini fark edin. Ayak parmaklarınızı hareket ettirdiğinizde. Bu hareketin nasıl hissettirdiğini fark edin.
  4. Ayaklarınızla güçlü bir bağlantı kurduktan sonra, dikkatinizi ayak bileğinizden yukarıya doğru hareket ettirin, tüm odağınızı ayaklarınızdan alt bacaklarınıza çevirin, ardından diz kapaklarınıza, dizlerinizin arkasına, uyluklarınıza gibi.
  5. Tarama işlemi boyunca düzenli bir şekilde nefes alıp verin. Herhangi bir rahatsızlık alanıyla (gergin kaslar, ağrı vb.) karşılaşırsanız veya sıkışmış enerji varmış gibi hissettiren bir nokta bulursanız, gerilimi azaltmak veya enerjisel tıkanıklıkları aşmak için iki veya üç derin arınma nefesi alın.
  6. Dikkatinizi gövdenizden boynunuza kadar getirdikten sonra, odağınızı parmaklarınızın ucuna getirin. Dikkatinizi parmakların uzunluğu boyunca ve ellere doğru hareket ettirin (avuç içi kadar ellerin üst kısımlarına da dikkat edin). Yüz, kulak ve kafa derisine odaklanmayı bitirmeden önce dikkatinizi bir kez daha boynunuza vererek enerji taramanıza kollarınızda ve omuzlarınızda devam edin.

 


Kirlian Fotoğraf Tekniği

Seans Başvurusu Yap

Bülten Aboneliği

Hangi Seansı Almalıyım?

 

© 2022 Sui Master. Suimaster.com markası Last Royal Group Inc. 'e aittir. Sitede bulunan hiç bir veri veya bilgi izinli veya izinsiz paylaşılamaz. Bu web sitesinde bulunan tüm eğitim ve seansları uluslar arası sertifikalı ve yeterliliğe sahip uzmanlar tarından verilmektedir. Kurumumuzda yapılan eğitimler ve uygulamalarda kişiye tıbbi teşhis veya tedavi uygulanmamaktadır. Web Sayfamızda bulunan bilgiler hiç bir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Tanı ve tedavi, mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen önce doktorunuza danışınız.

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize bilgi@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page