Çalışma Saatleri: 09:00 - 21:00

Çakraların Enerjisini Dengelemek

Çakraların Enerjisini Dengelemek

Her türlü enerjiyle çevriliyiz. Yani, her şey bir Enerji biçimidir, hareketsiz duran nesnelerde enerji depolanır. Her yerde depolanırlar, farklı dalga boylarında ve frekanslarda. Her gün bedenlerimize birçok farklı kaynaktan bu enerjiler temas ediyor. Görmüyoruz ama orada olduğunu biliyoruz bazen de hissediyoruz.

Konuştuğumuz zaman, sözleri söyleyen sesimiz, etrafımızdaki havada titreşimlere neden olan ses enerji dalgaları yayar. Düşündüğümüzde, beynimiz enerjinin dalga boylarını serbest bırakır.

Ağaçlar, kayalar, hayvanlar, su ve insanlar, şu veya bu biçimde enerjiden oluşur. Bu, enerjinin katı madde veya ışık demeti gibi katı olmayan madde olarak var olabileceği anlamına gelir. Radyo dalgaları, mikrodalgalar ve X ışınlarının tümü katı olmayan saf enerji biçimleridir.

Enerji sisteminde herhangi bir enerji sorunu olduğunda, dengesizlikler ve hastalıklar hayatımızda tezahür etmeye başlar. Sebebi rejenerasyon için yeterli enerjinin olmamasıdır. Şifada seanslarında kullanılan enerji eşit derecede gerçektir, ölçüm cihazı da insanın kendi bedenidir. Bedenlerimiz enerji için istasyonlardır, enerjiyi hem alırız ve hem de veririz.

Bizler sadece fiziksel bedenden değil, çok bedenli bir sistemden oluşuyoruz. Eterik Bedenimiz, Duygusal Bedenimiz, Zihinsel Bedenimiz ve Astral Bedenimiz var. Olaylar bizi sadece fiziksel olarak etkilemez; her düzeyde etkileniriz. Düşünceleri düşündüğümüzde, bu katı olmayan enerji formları çoklu sistem bedenimize girer ve bizi büyük ölçüde etkiler.

Hepimizin bedenlerinde Enerji ve Enerji kalıplarını depolayan depolama merkezleri vardır. Bunlara Çakra denir. Uzun yıllar öncesinden olduğu gibi dün olan olaylardan da depolanmış Enerji Modellerine sahip olabiliriz. Bu kalıplardan bazıları mutlu anılar olacak, bazıları ise başımıza gelen bir şeyin hoş olmadığı acı verici anıları olacak. Bazen onları Çakralarımızdaki ve Auralarımızdaki (çevremizdeki Enerji alanı) bazı girintilere saklarız ve onları unutmaya çalışırız, ama aslında gitmezler. Rahatsızlık, dengesiz Enerjinin bir tezahürüdür. Şifa da o zaman enerjiyi dengelemenin bir yoludur öyle değil mi?

Vücutta çakralar olarak bilinen 7 ana enerji merkezi vardır. Her çakra vücudumuzun her yerinde bulunur aslında, böylece belirli vücut rahatsızlıkları ve fiziksel işlev bozuklukları ile ilişkilendirilir; her enerji merkezi aynı zamanda zihinsel ve duygusal güçlerimizi de barındırır. Fiziksel bir sorunumuz olduğunda, duygusal davranışımızda zayıflıklar başlar. Vücuttaki sıkışmış negatif enerjiyi serbest bıraktığımızda, o bölgedeki herhangi bir sıkışmışlığı, sertliği veya hastalığı iyileştirebiliriz.

Enerjinin temizlenmesi duygusal ruh halimizi de dengeleyebilir. Çakra Zihin-Beden Dengesi iki yönlü bir yoldur: Eğer tutunduğumuz belirli korkular ve duygular varsa, biz de fiziksel kısıtlamalar yaşarız

İlk başta, uzaktan enerji şifasında en önemli şey,(bkz.Uzak Reiki Nedir ve Size Yardımcı Olabilir mi?)  bastırılmış, zayıf, hasta, tıkalı veya durgun bir enerjiyi veya bio-enerji sistemlerinde ve hatta hücresel seviyelerde depolanan tıkanıklıkları serbest bırakmak ve çakraları veya enerji merkezini açmaktır. Böylelikle taze enerji bize nüfus etmeye başlar. Enerji temizliğinin bu adımı, herhangi bir enerji şifasının en önemli parçasıdır. “Engellenmiş bir sisteme” veya “eski” bir enerjiye şifa enerjisi eklemek akıllıca değildir. Şifa çalışmalarında önce biriken negatif enerjiyi temizlemenin gerekliliği hayati öneme sahiptir. Şifa enerjisi, bio-negatif veya kötü, eski veya durgun enerjiye eklendiğinde değerini kaybeder. Şifa enerjisi, yalnızca temizlenmiş, işlevsel çakralara ve dengeli bio-enerji sistemlerine girdiğinde insanlar için gerçekten hayati önem taşır. Durgun veya sıkışmış eski enerji serbest bırakılmazsa, insanlar depresif ve düşük enerjili hissedebilirler. Herhangi bir ağrı veya gerginlik, vücudun herhangi bir yerindeki enerji akışında bir şeylerin ters gittiğini gösterir. Bu enerjisel gerilim alanları, çakraları etkileyerek onların kapanmasına ve enerji durumunda dengesizlikler göstermesine neden olur. Engellenen alanlardaki enerji her zaman serbest kalma eğilimindedir. Stresli zamanlarımızda periyodik olarak çakra ve enerji temizliği yapmamız gerekir. Taze enerjiyle hareket ettiğinizde, dengelemeyi ve arınmayı günlük olarak yaptığınızda ve enerji temizliğine devam ettiğinizde, kendinizi tekrar çok iyi hissetmeniz uzun sürmeyecektir. Şifacılar, uzaktaki enerjileri ve çakraları temizler ve dengeler, enerji sistemindeki ve fiziksel organ ve sistemlerdeki dengesizlikleri de iyileştirirler (bkz.Uzak Reiki Nedir ve Size Yardımcı Olabilir mi?). Çakralar temizlendiğinde, açıldığında ve işlevsel hale geldiğinde bio-enerji sistemine ihtiyaç duyduğu kadar enerji getirir ve enerjiyi vücudun kullanımına uygun şekilde filtrelerler. Bir enerji sistemi, enerji ve fiziksel dengesizlikler nedeniyle zayıfladığında, şifacılar şifa enerjilerini onu güçlendirmek için gönderebilirler. İnsanlar ancak bedenlerinden bloke olmuş veya negatif enerjiyi atarak ve çakralarını düzenli olarak temizleyerek ve iyileştirerek fayda sağlayabilirler. Sağlıklı işlevsel çakralar, insanlara yalnızca artan öz farkındalık, duygusal istikrar, zihinsel netlik ve ruhsal büyüme ve olgunluk olanağı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kendilerini ve başkalarını iyileştirme yeteneği de verir.

Çalışmalarınız sırasında ya da bu makalemi okuduğunuzda kendinizde veya danışanınızda birden fazla çakranın dengesiz veya bloke olduğunu hissedebilirsiniz. Bunun nedeni, biri bloke olduğunda, diğer çakraların telafi etmeye başlaması veya aşırı aktif ya da az aktif hale gelmesidir. Çakra dengeleme (bkz.Çakra Sistemi), çakra sistemi boyunca uyumlu bir enerji akışını geri yükleme sürecidir. İyi dengelenmiş çakraların etkisi, genellikle bir refah, rahatlama, merkezlenmişlik, artan canlılık ve kişinin kendini düzenlemesi hissine dönüşür.

Herhangi bir enerji şifasında olduğu gibi, uzaktan şifa bireyin eterik “çift” bedeniyle çalışır. Şifacılar, yakın veya uzak mesafede şifacının bio-enerji alanında enerji algıladıklarında, eter “çift” bedenle “ilgilenirler”. Bazen şifaya “eterik” şifa denir. Bio-enerji şifası gerçekleştiren şifacılar, önce fiziksel bedenin eterik “çift”iyle de çalışırlar, önce onun enerjisel bilgisini ve dengesizliklerini algılarlar ve ardından eterik ve fiziksel bedenlerdeki enerjiyi temizler, dengeler, normalleştirir ve iyileştirirler. Eterik düzeydeki dengesizlikleri iyileştirmek ve normalleştirmek sağlık getirir, hayati enerji ve fiziksel bedene denge gelir. Uzak mesafeden enerji ile bu şifa yöntemi, şifalanacak kişinin bir hologramı (zihinsel görüntüsü) üzerinde gerçekleştirilir. Şifacı, o kişinin imajını açıkça zihninde (zihinsel resim) hayal etmeli ve bunu gözlerin önüne koymalıdır. Uzak bir enerji şifası veya değerlendirmesi yaparken, şifacılar danışanının görselleştirilmiş enerjik görüntüsünü gözlerinin önünde tutarlar. Bu şekilde, bir şifacı danışanın enerji alanını kontrol eder ve zihinsel enerjileriyle enerji temizliğini ve şifasını gerçekleştirir. Şifacı, fiziksel olarak mevcut olan bir kişiyi iyileştirmek için kullanılan tekniklerin aynısını zihinsel olarak gerçekleştirir. Enerjinizi dengelemenin birçok yolu vardır.

Yaklaşımlardan biri: olabileceğiniz en eksiksiz ve sevgi dolu varlık olmak.

Enerjinizi dengelemenin başka bir yolu da: 1.Tanıma—sorunu tanımak. 2. Teslimiyete geçmektir

Eğitimli, bilinçli, yaptığının farkında olan bir “Enerji İşçisi” Enerjinizi dengelemeye yardımcı olmak için sizinle birlikte çalıştığında, birçok insan için Şifa süreci hızlanır.

 

Image

Last Royal Group Inc. Bünyesinde bulunan Uluslararası Evrensel Enerji Bilgi Bilimleri SuiMaster Kozmik Enerji Okulu olarak faaliyettedir.

İletişim Bilgilerimiz

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize bilgi@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page