Ruhsal Uyanış

Kişisel Dönüşümün 7 Aşaması

Kişisel Dönüşümün 7 Aşaması

Kişisel dönüşümün 7 aşamasına inisiye olduğunuzda, yaşamınız temellerinden sarsılır. Hiçbir şey aynı kalmayacak ama önce gölgelerinle yüzleşmelisin.

Büyük uyanış zamanımızda, giderek daha fazla insan kişisel dönüşümün 7 aşamasını deneyimliyor. Tıpkı eski zamanlarda olduğu gibi, bugün de yeni bilinç seviyelerine kapı açan inisiyasyonlardan geçiyoruz.

Dönüşüm yolculuğu, ilahi olarak yönlendirilen bir uyanış ve gerçek gücümüze adım atma sürecidir.

Her yıl ve her gezegen döngüsü içinde, ruhsal dönüşümün bu kutsal yoluna yeni insan dalgaları başlatılır. İnsanlar hayatlarında daha derin anlamlar ararlar ve kendilerine şu tür sorular sorarlar:

Hayatım beni tatmin ediyor mu?

Gerçekten içimde kim olduğumu yansıtmak için hayatımı yeniden yaratabilir miyim?

Hayatımda neyi özlüyorum ve nerede bulacağımı bilmesem de kalbim onu özlüyor mu?

Hayatımı değiştirmek için çok mu geç?

Değişirsem tanıdığım insanlar beni terk eder mi?

Değişmezsem depresyona girecek miyim?

Neden böyle çalkantılı zamanlardan geçiyorum? Hepsinin daha derin bir anlamı var mı?

Kişisel dönüşümün 7 aşaması biz farkına varmadan açılmaya başlar. Hayatlarımızı eskisi gibi yaşamaya devam ediyoruz ama yavaş yavaş eski gerçekliğimiz artık çalışmıyor gibi görünüyor. Dönecek hiçbir yer olmamasına rağmen tanıdık olana geri dönmeye çalışıyoruz.

Yaralı kalplerimizi, kırılmış hayallerimizi ve bizi yalnızca bir döngüye sokan düşünce tarzımızı iyileştirmemiz gerektiğini ancak dönüşümün üçüncü aşamasına geldiğimizde kendimize itiraf ederiz.

Şu anda, kolektif olarak dönüşümün üçüncü aşamasındayız. Artık birçok insan durup hayatlarını düşünmek zorunda kalıyor. Evren, gölgelerimizle bir kez daha yüzleşmemiz için bize rehberlik ediyor çünkü ancak bu şekilde kendimizi özgürleştiriyoruz.

İçsel Dönüşümüm

İnisiyasyonum 1999’da başladı ve o zamandan beri hayatım tepetaklak değişti. Çocukluğumdan beri gelen mesajları hiçbir zaman anlamamış, farkına varmamış, yetişkinlik yaşına geldiğinde de işaretleri görmezden gelen biri olarak en son 2008 de bedenime, ruhuma, zihnime ilahi tokadı yediğimde ? ‘aaaa burada bir şey varmış’ farkındalığını son derece sert deneyimlemiş bir ruh olarak çok açık ifade ediyorum ki benim kadar görmezden gelmeyin diye. Ve hemen benim için ilahi olan şu söz aklıma geliyor…

Nereden bileceksin hayatının altının üstünden daha güzel olmadığını…

Dönüşümümden önce korkular tarafından kontrol ediliyordum, gücümü diğer insanlara ve rastgele durumlara vermeye alışkın olduğum için istediklerimi ifade edemiyordum. Benim için çalışacak ve kim olduğumu yansıtacak bir hayat yaratmaktan korktum.

Hayatımın bu noktasında, seçimlerim başkalarının benden yapmamı beklediğini düşündüğüm şeyi yansıtıyordu. “Doğru” olduğuna inandığım her şeyi yaptım. Bunun dışında bir sorun vardı, içimde ölüyormuşum gibi hissettim.

İçimdeki bir şey, on yıldan fazla bir süre önce bilinçli uyanışımı ateşledi. Bazen kalbimin bana söylediğini hissedebiliyordum, “Uyanmak! Zamanı geldi! Bu senin hayatın ve güzel olabilir ama hayallerin için ayağa kalkmak için daha cesur olmalısın!”

Çağrıyı görmezden geldiğim her yıl kalbimin sesi daha da yükseliyordu. Ta ki artık ondan kaçamayacağım an gelene kadar. Şükürler Olsun…

Kişisel dönüşüm uzun bir süreçtir ve bir bakıma asla bitmez. Bununla birlikte, hangi derslerde ustalaşmamız gerektiğini bildiğimizde, her aşamada daha hızlı ilerleyebiliriz.

Kişisel Dönüşümün 7 Aşaması

  1. Yardım İçin çığlık atın

Dönüşümün ilk aşamasında, hayatımızda değerli bir şeyin eksik olduğunu fark ederiz. Bir şeyin ne olduğunu bilmesek de onsuz her şey sıkıcı ve boş görünür. Hayatımızda daha derin bir anlamdan yoksun olduğumuzu biliriz. Ama ne O.

Günler aynı hareketle ilerliyor ve belirli bir rahatlık düzeyi bulmuş olsak da derinlerde, başka bir şey için doğduğumuzu biliyoruz, daha iyi bir şey için.

Bu aşamada en sık sorulan sorular şunlar:

Hepsi bu mu?

Ben böyle yaşamak için mi doğdum?

Hayatımın sonuna kadar aynı şekilde yaşamaya devam mı edeceğim?

Kendimize daha derin sorular sormaya başladığımızda, yaşamlarımızda eksiklerimizi önümüze getirecek bir gücü harekete geçiririz. Ve böylece ikinci aşamaya geçeriz. 

  1. Başlatma

Yardım çığlığı attık ve cevaplandı 1. aşamada. Her birimiz için inisiyasyon farklı bir biçim alır.  İnisiyasyon sırasında, dünyayı ilk kez görürsünüz. Bir şey ya da biri sizi uzun uykudan çıkarır ve kalbiniz uyanmaya başlar.

Bazı insanlar hastalık, yakın bir aile üyesinin ölümü, aşk veya para ya da iş kaybetme yoluyla başlatılır. Evren, varlığımızın özünü sonsuza dek değiştiren en dokunaklı şekilde kapılarımızı çalar.

  1. Ruhun Karanlık Gecesi

İnisiyasyonu ruhun karanlık gecesi takip eder (bkz.Ruhlarımızın Karanlık Gün ve Geceleri). Eğer sevgi yoluyla başlatıldıysak, diğer kişi uzaklaşır. İnisiyasyonumuz zorlu bir durumun kopyasıysa, daha da kötüleşir.

Bu aşamada ailemiz ve toplumumuz tarafından üzerimize yüklenen gizli kalıplarımız ve şartlanmalarımız yüzeye çıkar. İç sesimiz daha yüksek ve daha güçlü hale gelir. Ağrı tolerans sınırlarına ulaşabilir. Bir damla daha ve çöküyoruz...

Çoğu zaman, kimse acımızın derinliğini anlamıyor. Pek çok insanın üçüncü aşamada kendini kaybetmesi şaşırtıcı değil. Ne kadar direnirsek, o kadar uzun sürer. Çok sert ve uzun yıllar boyunca deneyimlemiş biri olarak buna garanti veririm…

İçimizdeki şeytanlarla, bastırılmış duygularımızla, iyileşmemiş yanlarımızla ve artık bize hizmet etmeyen inançlarımızla yüzleşmeyi öğrenmeliyiz. Şimdiye kadar gölge yanımızdan saklanıyorduk ama bu sefer onu gün ışığına çıkarmadıkça yok olmayacak bunu biliyoruz.

Ruhun karanlık zamanları en acı verici deneyimlerden biri olsa da,kalplerimizde yeni ve kutsal bir şey ortaya çıkmaya başlar. Birbiri ardına gölgelerle yüzleşirken, farklı bir yaşam tarzı için bir alan yaratırız. Ve kalplerimizin sesi bize iyileşme yolculuğumuza devam etme ve başlama gücü verir.

  1. Uzak Şafak

İçimizdeki şeytanlarla yüzleşip teslim olduğumuz an 4. aşamaya geçeriz. Sonunda hepimiz teslim oluyoruz çünkü eski düşünce tarzlarımızın bizi ancak daha önce bulunduğumuz yere götürebileceğini anlamışsınızdır.

Kişisel dönüşümün dördüncü aşamasında, sonraki adımlarımızı bilme ihtiyacından vazgeçmemiz gerekiyor. Bizden daha büyük bir güç var ve kalplerimizi açtığımızda kendimizin yönlendirilmesine izin veriyoruz. Teslim olduğumuzda iç huzuru buluruz ve içsel rehberliğimizi duymaya başlarız. Birdenbire o kaybolmuştuk hissi gider.

 Yoğun bir rehberlik hissi dünyama girdi ve her şeyi değiştirmemi istedi. Bende takip ettim.

  1. Amaca Dokunmak

Teslimiyete geçtiğimizde amacımızın farkına varırız. Hâlâ korkularımız olsa da artık onlara eskisi gibi üzerimizde güçlü olma yetkisi vermeyiz. Her şeyden önce, amacımıza adım atmak, hayatımızda aktif bir parçacık haline gelmemiz anlamına gelir. Artık geri dönüş yok ve bizden, kimsenin hayatımızı dikte etmesine izin vermeden, derinlerde kim olduğumuzu ifade etmemiz isteniyor.

Yüksek benliğimiz bizden gerçekte kim olduğumuzu ifade etmemizi ister. Doğal olarak bu, tanık olunacak ve iyileştirilecek başka bir korku katmanına yol açar. Kendimizin yeni bir versiyonuna adım atmak hala korkutucu geliyordur. Başkaları yeni benliğim hakkında ne düşünecek? Vizyonuma göre hareket edecek kadar güçlü müyüm? Her şey yoluna girecek mi?

İlk olarak, kim olduğumuz fikrine uyum sağlamalıyız. Henüz kimseyle paylaşamayabiliriz ve bu iyi bir seçim çünkü her tohumun büyümesi için verimli toprağa ihtiyacı var.

  1. Denge ve Temeller

Sıkı çalışmadan sonra, yeni bir seviyeye çıkmadan önce biraz dinlenme zamanı. Şimdi duygularımızı ve düşüncelerimizi eylemlerimizle hizalamalı ve dengeyi  bulmalıyız. Dönüşüm yolculuğunun bu aşamasında, içsel rehberliğimiz genellikle zayıflar. Bu şekilde, evren bize şimdiye kadar öğrendiklerimize göre hareket etme alanı verir ve sağlam yeni temeller inşa eder.

Yapbozun parçalarını doğru yere koymak gibi; her şeyi ait olduğu yere koyarız. Sonuç olarak, bazıları gelirken bazı insanlar hayatımızdan çıkmak zorunda kalabilir.

Genellikle yeni bir kariyere geçeriz veya kendi işimizi kurarız. Ait olduğumuz yeni bir yere taşınabiliriz. Altıncı aşamada ruh eşleriyle tanışan (bkz.İdeal Ruh Eşi insanlar da gördüm çünkü artık aşkları her zamankinden daha fazla gelişebiliyor. Yeni yaşamımızı amacımız etrafında kurarız ve bu, en gerçek benliğimizin bir uzantısı olur.

  1. İç Güç

Son aşamada, düşüncelerimizin ve kararlarımızın kendimiz ve başkaları üzerindeki etkisinin sorumluluğunu üstleniriz. Son olarak, realitemizi dingin, derin, sevgi dolu ve evrenin yüksek planıyla uyumlu olan güçten yarattığımızı anlamış oluruz...

Gücümüzde durduğumuzda, bir tartışmaya girmeden veya eski bir kalıptan tepki vermek istemeden önce kendimizi yakalarız.

Mecazi olarak krallığımızın tahtına otururuz. Sonunda, dünyamıza hükmediyoruz ve içsel gücümüzün ruhtan (Allah’tan) geldiğini anlıyoruz, kendimiz ve başkaları için daha iyi bir dünya yaratmak için. 


Seans Başvurusu Yap

Bülten Aboneliği

Hangi Seansı Almalıyım?

 

© 2022 Sui Master. Suimaster.com markası Last Royal Group Inc. 'e aittir. Sitede bulunan hiç bir veri veya bilgi izinli veya izinsiz paylaşılamaz. Bu web sitesinde bulunan tüm eğitim ve seansları uluslar arası sertifikalı ve yeterliliğe sahip uzmanlar tarından verilmektedir. Kurumumuzda yapılan eğitimler ve uygulamalarda kişiye tıbbi teşhis veya tedavi uygulanmamaktadır. Web Sayfamızda bulunan bilgiler hiç bir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Tanı ve tedavi, mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen önce doktorunuza danışınız.

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize bilgi@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page