Ruhsal Uyanış

Bağlılık Korkusu Hayatınızı Nasıl Etkiler

Bağlılık Korkusu Hayatınızı Nasıl Etkiler

Bağlılık korkusu, kendinize tam olarak bağlı olmadığınızı gösterir. Özgürlük veriyor gibi görünse de her zaman yüzeyde kalmanızı sağlar. Bağlılık korkusu, düşünülenden çok daha yaygındır. İlk bakışta, bir şeye veya birine bağlanmamak daha fazla özgürlük veriyor gibi görünebilir. Ama bu egodan gelen bir yanılsamadır ve daha fazla derinlik deneyimlememizi engeller

Bağlılık korkusu, yalnızca en görünür olduğu ilişkiler için geçerli değildir; aynı zamanda ruhsal yolumuz ve yaşam amacımızla da ilgilidir

Kendi Derinliğinizden Korkuyor musunuz?

Büyümenin iki yolu vardır. Biri yatay, diğeri dikey. İdeal olarak, her iki şekilde ve tüm olası kombinasyonlarında büyürüz. Yatay yol, varlığınızı genişletmekle ilgilidir. Ve dikey büyüme, daha derine veya daha yükseğe gitmekle ilgilidir ve sonunda aynı hale gelir. Daha yüksek dikey büyüme, yüksek benliğinize, yıldız tohumu kökenlerinize ve ruh anılarınıza bağlanmakla ilgilidir. Daha düşük dikey büyüme, içinizdeki evrene girmekle ilgilidir. Sonunda, daha yüksek ve daha düşük olan bağlantı, sıfır potansiyel alanına yol açar.

Çoğu zaman, bilinçsizce kaçtığımız derinliğimizi deneyimliyoruz. Ruhumuz ve kişisel gelişimimiz üzerinde aktif olarak çalıştığımızda bile, her zaman daha fazla derinlik olduğu güdüsünden kaçamıyoruz. Hep bir daha fazlası var dürtüsü bizim aslında ilerleme ve yolumuzu bulma mesajıdır. Ve biz bu derinlik, kolaylık ve genişleme düzeyine ısrarla direniriz. Bir şeyi taahhüt ettiğimizde, daha derine inmeyi taahhüt ederiz. Ve nihayetinde, tüm yollar bizi merkezimize, varlığımızın daha derinlerine götürür. Bu nedenle, taahhüt ettiğimiz şeyler ve insanlar aracılığıyla varlığımızın daha derinlerine ineriz. Dolayısıyla bağlılık korkusu, kendi derinliğinizi deneyimlemekten korkmakla ilgilidir.

İlahi mesajlarımızla yüzey seviyesinde çalışmayı seçtiğimizde, bu mesajların(deneyimlerin) bize öğretmesine izin vermeyiz. Nasıl başa çıkacağımızı bilmediğimiz daha fazla derinliğe inmeden önce insanlarla ya da yaşam sınavlarıyla yeterince uzun süre kalırız.

Örneğin, kendinizi piyano çalma konusunda ustalaşmaya adarsanız, bu sizi kendi ustalığınıza götürür. Bağlılığınız sayesinde, direnç ve şüpheler geldiğinde kendi içinizde birçok seviyeye ulaşırsınız. Ve pes etmek yerine pratiğinize devam edersiniz. Sonra, parmaklarınız klavyede uçarken, gerçek özünüzün özü olan (bkz.Gerçek Özünüz) masumiyet ve saflığı deneyimlediğinizi fark edersiniz.Oyununuz nasıl olursa olsun, özünüzle bir olduğunuzda ve kim olduğunuzu sezgisel olarak anladığınızda bu o huzurlu yola girersiniz.

Unutma vazgeçmiş olsaydın, özünün bedeninde dolaştığını, kalbini açtığını deneyimleyemezdin

 

Derinliği kendinizle, başkalarıyla ve amacınızla deneyimlemekten korkuyor musunuz?

Görüyorsunuz, bazen sonuçlara odaklanırız, ancak en yüksek manevi uygulama bizim için önemli olan şeylere adanma yolculuğudur. Sonuna kadar kalmaya istekliysen, her hobi, kişi veya durum sana kendinle ilgili her şeyi öğretebilir. Son geldiğinde, yeni bir şeyin zamanının geldiğini hissedeceksin. Ancak vazgeçme kararı, bağlılık korkusundan gelmez.

Bağlılık korkusu ve kapana kısılmış hissetmek

Bağlılık korkusu, tuzağa düşme korkusuyla ilişkilidir. Birçok insan bir ilişkide veya işte tuzağa düşmekten korkar. Görünüşe göre taahhütte bulunmamak bize daha fazla özgürlük ve olanak sağlıyor. Birkaç günde bir yeni bir iş fikri olan birçok insan tanıyorum, ancak bunu nasıl gerçekleştireceklerini bilmiyorlar. Bahsettiğim derinliği yaşamaktan uzak durarak daha fazlasını elde ediyoruz gibi görünebilir. Ama bu egodan gelen bir inançtır.

Bağlılık korkusunu iyileştirdiğimizde, kendi yolumuza engel olmayı bırakırız. Ego bizi koşullanmamızın güvenli sınırları içinde tutmaya çalışır. Ve bu nedenle, sınırlarımız olduğuna inanmak için yetiştirildiğimiz enerjik engelleri aşma fırsatımız olduğunda birden panikleriz. Ego, bize daha derine inmenin ne kadar tehlikeli olduğunu söyleyen sınırlayıcı inançlar üreten bir alarm sistemi kurar. Korku temelli olan zihnimiz, özgürlüğümüz varmış gibi görünen, ancak içsel olarak özgür olmadığımız şeylerin yüzeyinde kalmamızı ister. Bağlılık korkusu, kendimizi adamamanın bir yansımasıdır.

Bağlılık korkusu, kendinize tam olarak bağlı olmadığınızı söyler

 

Kendinizi Kapar mısınız?

Bağlılık ve tuzağa düşme korkusu, gücümüzü verdiğimiz durumlardan gelir. Aslında kendimizi tuzağa düşüren biziz. Kendimizi sınırlayıcı inançlarımızla tuzağa düşürürüz ve zihni doğru ayarlayamayız. Herkese zihinlerini anlamayı ve zihnini ruhunun amacı ile uyumlu hale getirmeyi öğrenmelerini tavsiye ederim. Manevi yolculukta bu adım atlanamaz.

Kendimizi tuzağa düşürür ve bu duyguyu diğer insanlara yansıtırız. Tüm sorumluluğu üstlenmek ve içsel özgürlüğe ulaşmak yerine, suçu başkalarına atarız. Gerçek şu ki, yalnızca kalbinizle uyumlu olmayan durumlarda kapana kısılırsınız. Kim olduğumuza karşı dürüst olmayan durumlarda sıkışıp kalırız.

Örneğin, ruhunuzun amacına uymayan bir işe başladığınızı varsayalım. İşe yanlış niyetlerle girdiniz ve sonuç olarak kendinizi kandırılmış hissediyorsunuz. Ama sizi tuzağa düşüren iş değil; sizi ruh amacına değil, ego amacına hizmet eden bir yola yönlendiren zihninizdi. Ama böyle bir durumda bile, onu değiştirme ve kalbinizin boşluğundan hareket etme gücünüz var.

Ruhun arzularına göre hareket ettiğimizde tuzağa düşmeyiz. Niyetlerimiz safsa ve kendimizi kim olduğumuzla uyumlu şeylere adarsak, büyüme yaşarız. Kendimizi tuzağa düşürürüz çünkü kim olduğumuzu ve gerçekten ne istediğimizi onurlandırmıyoruz. Bir şey sizin için işe yaramazsa, hayır diyebilir ve durumu değiştirebilirsiniz. Ancak bağlılıktan korktuğumuz zaman, bunun nedeni kendimiz için nasıl ayağa kalkacağımızı öğrenmemiş olmamızdır. Bu yüzden hareket etmeye ve yüzeyde kalmaya devam ediyoruz çünkü bu, konuşmaktan ve kendimizi onurlandırmaktan daha güvenli geliyor.

Amacınıza Bağlı mısınız?

Bağlılık korkusu sadece ilişkilerle ilgili değildir; bu, kendinize ve amacınıza olan bağlılığınızın olmamasıyla ilgilidir. Ego, her ihtimale karşı on farklı kapının açılmasını çok ister. Bu yüzden asla derinlere inip neyden yapılmış olduğunuzu görmek zorunda değilsiniz. Çünkü ya kendini bir şeye tamamen verirsen ve bu yeterli değilse? “Nasıl yapacağımı bilmiyorum” gibi mazeretler yaratmak daha iyidir. Vaktim yok, başka bir şey olmadan yapamam” gibi… Hangimiz yapmadık?

Amacınıza bağlı kalmak sizi her şeyden çok büyütecektir.  Ego, amacınızın nasıl görünmesi gerektiğine dair bir fikre sahiptir. İçinde bulunduğumuz zamanda, birçok ışık işçisi için görünür. Ancak, ruhunuz amacınızı tamamen farklı bir şekilde ele alabilir. Soru şu ki, egonuzun sesini dinleyip birkaç ayda bir aramaya ve odağınızı değiştirmeye devam edecek misiniz? Yoksa ruhunuza teslim mi olacaksınız?

 

Ruhun buraya hangi derslerde ustalaşmak için geldi? Ve neden ondan kaçıyorsun?

Amacımızı gerçekten yaşamak için, direnişi ve sınırlayıcı inançları dönüştürmek zorundayız. Sonra ego, yüksek benliğin rehberliğine teslim olur (bkz.Yüksek Benlik). Bu zaman alan bir gelişim ve dönüşüm süreci olduğu için bu nedenle, bağlılık esastır. Derinliğe hemen ulaşamazsınız çünkü her zaman ötesinde bir şeyler vardır. Öte yandan, yanlış şeylere bağlı kalmamız gerektiği anlamına da gelmez. Yine, niyetinizi kontrol edin. Bir şey ruhunuza hitap ediyorsa, o zaman taahhüt etmeye değer.

 

Bu konu kalbinizde ve zihninizde yankı uyandırdıysa ve daha derine inmek istiyorsanız, Yaşam Amacınızı keşfedin eğitim içeriğine göz atın. Belki de siz, kendiniz oradasınız.


Seans Başvurusu Yap

Bülten Aboneliği

Hangi Seansı Almalıyım?

 

© 2022 Sui Master. Suimaster.com markası Last Royal Group Inc. 'e aittir. Sitede bulunan hiç bir veri veya bilgi izinli veya izinsiz paylaşılamaz. Bu web sitesinde bulunan tüm eğitim ve seansları uluslar arası sertifikalı ve yeterliliğe sahip uzmanlar tarından verilmektedir. Kurumumuzda yapılan eğitimler ve uygulamalarda kişiye tıbbi teşhis veya tedavi uygulanmamaktadır. Web Sayfamızda bulunan bilgiler hiç bir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Tanı ve tedavi, mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen önce doktorunuza danışınız.

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize bilgi@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page