• 0541 309 5582
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Reiki Blog Yazıları

Suimaster Uluslararası Enerji Bilgi Bilimleri Akademisi Kozmik Enerji Okulu

Reiki Tehlikelimidir?

Reiki Tehlikelimidir?

"Reiki" kelimesi, Japonca "evrensel" (rei) ve "yaşam enerjisi" (ki) kelimelerinden türetilmiştir. "Rei" genellikle Çince "chi" kelimesi olarak bilinir.

Uygulayıcılar, ona uyumlanmış olan “reiki üstatları” tarafından yönlendirilebilecek, hepimizin içinden akan bir “yaşam gücü” olduğuna inanıyorlar.

Bu yaşam gücü bedenlerimizde çakralar, meridyenler ve nadiler olarak bilinen çeşitli kanallardan akar. Bu kanallar fiziksel veya duygusal travma ile bozulduğunda, onları temizlemek için bir reiki ustasına ihtiyaç duyulabilir.

Reiki ustası şifa enerjisini vücudun tıkanmış kanallarına yoğunlaştırırken, bu kanalların negatif enerjiden temizlendiği ve pozitif enerjinin bir kez daha akmasına izin verdiği söylenir.

Reiki'nin faydaları nelerdir?

İşte burada bilim devreye giriyor. Kabul etmek gerekir ki, herhangi bir şifanın yalnızca reiki seanslarına atfedilebileceğini tam olarak “kanıtlamak” zor olabilir. Bununla birlikte, reiki seansı almış olan kişiler ezici bir çoğunlukla, reiki seansından sonra fiziksel ve duygusal sağlıkları üzerinde olumlu deneyimler ve etkiler rapor ederler. İşte bazı araştırmalar:

Reiki'nin çeşitli yetişkinlerde hem yaşlı yetişkinlerde hem de ölümcül hastalığı olanlarda ağrı ve depresyonla mücadelede etkilerine ilişkin önceki çalışmaların 2014 yılında gözden geçirilmesi, reiki'nin neredeyse her zaman olumlu bir etki gösterdiğini bildirmiştir.

2015 yılında yapılan bir araştırma, reiki'nin kanser hastalarında ağrı, yorgunluk ve kaygıyı azaltmada etkili olduğunu gösterdi. Yalnızca kadınlara odaklanan bir 2016 araştırması bunu doğruladı.

2017'de yapılan bir araştırma, reiki'nin plasebodan daha etkili olarak kabul edilebileceğini ağrı, kaygı ve depresyon tedavisinde tamamlayıcı bir terapi olarak geniş bir potansiyele sahip olduğunu söyleyecek kadar ileri gidiyor.

2019'da Amerika Birleşik Devletleri'ndeki reiki uygulayıcıları ve hastaları üzerinde yapılan geniş ölçekli, çok alanlı bir çalışma, tek bir reiki seansının bile hastanın fiziksel ve psikolojik sağlığını olumlu yönde iyileştirebileceği sonucuna vardı.

Reiki'nin ağrı, endişe, yorgunluk ve depresyon tedavisinde, enerjiler temizleniyor ya da bir plasebo etkisi yaşanıyor olsa da muazzam olumlu faydaları olabileceğini söylemek güvenlidir. Bilimsel araştırmalar ve biz reiki ustaları ve danışanlarımız reikinin tehlikeli olup olmadığı sorusuna cevabımız: hayır reiki tehlikeli değildir, olacak…

Bununla birlikte, tıbbi tedavilerden asla vazgeçmemeniz ve zindelik aramak için sadece reiki uygulamanız gerektiğini unutmamak önemlidir. Reiki'nin tamamlayıcı bir tedavi olması amaçlanmıştır- her derde deva değil.

Reiki Seansı Almak ve Reiki Öğrenmek Arasındaki Fark Nedir?

Birçok danışanım bana bu soruyu sordu ve bu gerçekten iyi bir soruydu.

Reiki seansları almak harika olabilir ve harika bir destek ve rehberlik kaynağı olabilir. Deneyimli bir Reiki uygulayıcısının objektif desteğine sahip olmak paha biçilmezdir.

Ayrıca, Reiki enerjisiyle ne kadar çok çalışırsanız, yeteneğiniz o kadar güçlü olur, bu nedenle yılların deneyimine sahip bir uygulayıcıdan ve güçlü bir meditasyon ve ruhsal uygulamadan Reiki almak, onun etkilerini artıracaktır.

Daha derine inmekle ilgileniyorsanız, Reiki öğrenmek güçlendirici bir günlük öz bakım uygulaması olabilir. Reiki öğrenmek, şifanızı (tam anlamıyla) kendi ellerinize almanıza ve günlük farkındalık uygulamasıyla daha derine inmenize olanak tanır.

Şifa olsun… Şifa ve Işıkla… Sui Master


 

 

© 2023 Sui Master. Suimaster.com markası Last Royal Group Inc. 'e aittir. Sitede bulunan hiç bir veri veya bilgi izinli veya izinsiz paylaşılamaz. Bu web sitesinde bulunan tüm eğitim ve seansları uluslar arası sertifikalı ve yeterliliğe sahip uzmanlar tarından verilmektedir. Kurumumuzda yapılan eğitimler ve uygulamalarda kişiye tıbbi teşhis veya tedavi uygulanmamaktadır. Web Sayfamızda bulunan bilgiler hiç bir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Tanı ve tedavi, mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen önce doktorunuza danışınız.

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize sui@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page