Reiki Hakkında

Reiki Uyumlaması Nedir?

Reiki Uyumlaması Nedir?

Reiki ve enerji şifası, iyileştirme yöntemlerini daha önce araştırdıysanız, “Uyumlama – İnisiye - İnisiyasyon” kelimesini duymuş olabilirsiniz.

Kendinizi bir uyumlamanın ne olduğunu ve nasıl çalıştığını merak ederken bulabilirsiniz. Hatta biraz sihirli düşünceler gibi gelebilir.

Özetle, Reiki uyumlaması, Reiki üstadınızın (rehberinizin) sizinle birlikte yaşadığı bir süreçtir. Uyumlamanın size yaptığı, enerji sisteminizi açmaktır, böylece enerjiyi daha verimli bir şekilde kanalize edebilir duruma geleceksiniz.

Reiki rehberiniz bazı egzersizler veya meditasyonlarla kendi enerjisini açarak hazırlanır. Ardından, enerji sisteminizi açmanıza yardımcı olmak için çok uygulamalı bir ritüelden geçerler.

Bu hayatta ruh halimizi ve enerjimizi etkileyen birçok şey var. Müzik kadar evrensel bir şey öyle değil mi? Sessiz rahatlatıcı müzik dinlediğinizde, rahatlama eğilimindesiniz. Biraz ev temizliği yapmanız veya çok çalışmanız gerekiyorsa, muhtemelen iyi bir ritmi olan bir şey seçeceksiniz.

Peki neden bunu yapıyoruz? Cevabı aslında çok basit; müziğin enerjisinin enerjinizi toplamanıza yardımcı olabileceği ve böylece işinizi yapabilmenizdir….

Enerjiniz diğer insanlardan çok fazla etkilenir. Bu konuda fazla açıklama yapmama gerek yok sanırım. Sanırım herkes kızgın ve olumsuz birinin yanında olumlu ve mutlu birinin yanında olmanın nasıl bir his olduğunu biliyor.

Enerji birçok şeyden etkilenir. Biz enerjik varlıklarız. Bu konuda devam edebilirdim, ancak gezegendeki her canlının bir enerji alanı olduğunu söylemek yeterli. Bu alan harici ve dahilidir.

Uyumlama konusuna geri dönersem: Eğer bir enerji alanınız varsa ve enerji alanınız çevrenizden etkilenebiliyorsa, alanınızda değişiklikler yapabiliriz. Bu temelde uyumlama ile ilgilidir. Bir uyumlama alacağınız zaman, normalde uyumlamadan önce bir gevşeme egzersizi veya meditasyonu ile yönlendirileceksiniz rehberiniz tarafından. Bu sizi rahatlatacak, böylece uyumlamanın enerjisini daha kolay alabileceksiniz. Gevşeme egzersizinden sonra, Reiki üstadınız (bazı kutsal Reiki sembollerini auranıza ve çakralarınıza mühürler. Ellerinize dokunurlar ve avuçlarınızı açarlar (uyumlamayı uzaktan aldığınızda da aynı işlemler yapılır), böylece elleriniz daha hassas hale gelir. Genellikle bir tür kutsal nefes çalışması da yapılır.

Bu gerçekten oldukça basit bir işlemdir ve daha önce “ritüel” kelimesinden bahsetmiştim, o yüzden buna kısaca değineceğim. Bir an için tüm manevi inanç sistemlerini bir kenara bırakırsak, ritüellerin gücü vardır çünkü insanlar onlara inanır. Belli bir niyetle tekrar tekrar tekrarlanan eylemler, kişide oldukça güçlü olabilecek duygular ve beklentiler üretecektir. Öğrencilerimden birine uyumlama yaptığımda, tüm dünyada yüz binlerce kez tekrarlanan bir ritüeli tekrarlamış oluyorum. Enerji alanınızı etkilemek için çok güçlü bir niyet kullanıyorum. Bu sizi enerjiyi kanalize etme yeteneğine açar ve işte! Bir Reiki uygulayıcımız daha var.

Bazı Reiki stilleri uyumlamayı 2 ila 4 parçaya böler, bu nedenle bazı rehberlerin eğitimlerinde diğerlerinden daha fazla uyumlama görebilirsiniz. Her seviye için en az bir uyumlama aldığınız sürece, her şeye sahip olduğunuzdan emin olabilirsiniz…

Reiki Uyumlama Nasıl yapılır?

Usui Reiki uyumlaması, bedeni ve zihni temizleme ve zekayı veya yaşam gücünü kendini ve başkalarını iyileştirmek için bir kanal olmaya davet etme sürecidir. Geleneksel olarak, bu uyumlamanın Reiki Master statüsüne erişmiş, tarihte orijinal Sensei'ye taşınmış bir rehber tarafından gerçekleştirilmesi gerekir.

Uyumlamalar, vücuttaki enerjik yolların temizlenmesine yardımcı olur, Reiki enerjilerinin alıcının vücudundan daha kolay akmasına izin verir, böylece fiziksel ve zihinsel sorunları düzeltir.


İlginizi Çekebilir

Kirlian Fotoğraf Tekniği

Seans Başvurusu Yap

Bülten Aboneliği

Hangi Seansı Almalıyım?

 

© 2022 Sui Master. Suimaster.com markası Last Royal Group Inc. 'e aittir. Sitede bulunan hiç bir veri veya bilgi izinli veya izinsiz paylaşılamaz. Bu web sitesinde bulunan tüm eğitim ve seansları uluslar arası sertifikalı ve yeterliliğe sahip uzmanlar tarından verilmektedir. Kurumumuzda yapılan eğitimler ve uygulamalarda kişiye tıbbi teşhis veya tedavi uygulanmamaktadır. Web Sayfamızda bulunan bilgiler hiç bir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Tanı ve tedavi, mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen önce doktorunuza danışınız.

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize bilgi@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page