Aura Hakkında

Karma Teorisi

Karma Teorisi

Kendini kontrol eden kişi, nesneler arasında hareket ederek, duyuları bağlılıktan ve kötü niyetten arınmış ve kendi kontrolü altına alınmış, sükunete kavuşur.

~ Bhagavad Gita II.64

Sebep ve sonuç yasası, Hindu felsefesinin ayrılmaz bir parçasını oluşturur. Bu yasa, 'hareket etmek' anlamına gelen 'karma' olarak adlandırılır. Bu "kişinin ardışık varoluş durumlarından birinde, bir sonraki için kaderine karar vermek olarak görülen eylemlerinin toplamı" olarak tanımlanır Sanskritçe'de karma "kasten veya bilerek üstlenilen gönüllü eylem" anlamına gelir. Bu aynı zamanda kendi kaderini tayin etme ve hareketsizlikten kaçınmak için güçlü bir irade gücünü de beraberinde getirir. Karma, insanı karakterize eden ve onu dünyanın diğer yaratıklarından ayıran farktır.

Doğal Kanun

Karma teorisi, Newton'un her eylemin eşit ve zıt bir tepki ürettiği ilkesine dayanır. Bir şeyi her düşündüğümüzde veya yaptığımızda, zamanla karşılık gelen etkilerini taşıyacak bir neden yaratırız.bu döngüsel sebep ve sonuç, samsara (veya dünya), doğum ve reenkarnasyon kavramlarını üretir.

Karma, performansın hemen veya daha sonraki bir aşamada meyve vermesine bakılmaksızın hem bedenin hem de zihnin faaliyetleri olabilir. Ancak vücudun istem dışı veya refleks hareketlerine karma denilmez.

Karmanız Kendi Yaptığınızdır

Her insan eylemlerinden ve düşüncelerinden sorumludur, bu nedenle her insanın karması tamamen kendisine aittir. Batılılar, karmanın işleyişini kaderci olarak görürler. Ancak bu doğru olmaktan çok uzaktır, çünkü bugününü okuyarak geleceğini şekillendirmek bireyin elindedir.

Ölümden sonra yaşama inanan Hindu felsefesi, bir bireyin karması yeterince iyiyse, bir sonraki doğumun ödüllendirici olacağı ve değilse, kişinin aslında daha düşük bir yaşam formuna dönüşebileceği ve yozlaşabileceği doktrinini tutar. İyi karmaya ulaşmak için hayatı dharma'ya (bkz.Dharma) veya doğru olana göre yaşamak önemlidir .

Üç Çeşit Karma

Bir kişinin seçtiği yaşam biçimlerine göre, karması üç türde sınıflandırılabilir. Satvik karma, bağlanma, özverili olmadan ve diğer her şeyin yararı için olan;

Rajasik karma, kendisi için kazanç olduğunu bildiği her şey bencil olandır;

Ve sonuçlara aldırmadan üstlenilen ve son derece bencil ve vahşi olan Tamasik karmadır.

Bu bağlamda, Gandhi'ye göre, tamasik, mekanik bir tarzda çalışır, rajasik çok fazla kendi bildiğini okur, huzursuzdur ve her zaman bir şeyler yapar ve satvik huzur içinde çalışır.

Rishikesh, karmayı eylem ve tepki temelinde üç türe ayırır: Prarabdha (şimdiki doğuma yol açan geçmiş eylemlerin çoğu), Sanchita (geçmiş eylemlerin dengesi gelecekteki doğumlara yükselme, birikmiş eylemlerin deposu), Agami veya Kriyamana (şimdiki yaşamda yapılan eylemler).

Bağlanmamış Eylemin Disiplini

Kutsal yazılara göre, bağımsız eylem disiplini (Nishkâma Karma) ruhun kurtuluşuna yol açabilir. Bu yüzden hayattaki görevlerini yerine getirirken kişinin uzak durmasını tavsiye ederler.


Kirlian Fotoğraf Tekniği

Seans Başvurusu Yap

Bülten Aboneliği

Hangi Seansı Almalıyım?

 

© 2022 Sui Master. Suimaster.com markası Last Royal Group Inc. 'e aittir. Sitede bulunan hiç bir veri veya bilgi izinli veya izinsiz paylaşılamaz. Bu web sitesinde bulunan tüm eğitim ve seansları uluslar arası sertifikalı ve yeterliliğe sahip uzmanlar tarından verilmektedir. Kurumumuzda yapılan eğitimler ve uygulamalarda kişiye tıbbi teşhis veya tedavi uygulanmamaktadır. Web Sayfamızda bulunan bilgiler hiç bir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Tanı ve tedavi, mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen önce doktorunuza danışınız.

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize bilgi@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page