Aura Hakkında

Dharma Kuralları ve Amacı

Dharma Kuralları ve Amacı

Dharma, Hindu kutsal metinlerinde tarif edildiği gibi, doğruluk ve kişinin hayatını davranış kurallarına göre yaşama yoludur.

Dünyanın Ahlaki Hukuku

Hinduizm, dharma'yı, uyulması gereken, insanların memnun ve mutlu olmasını ve kendisini aşağılanma, acı çekmekten kurtarmasını sağlayan doğal evrensel yasalar olarak tanımlar. Dharma, kişinin hayatını yönlendiren manevi disiplinle birleştirilmiş ahlaki yasadır. Hindular, dharma'yı yaşamın temeli olarak görürler. Bu dünyanın insanlarını ve tüm yaratılışı "tutan" anlamına gelir. Dharma, onsuz şeylerin var olamayacağı "varlık yasasıdır".

Kutsal Yazılara göre

Dharma, Hindu guruları tarafından eski Hint kutsal metinlerinde öne sürülen dini ahlaka atıfta bulunur. Ramcharitmanas'ın yazarı Tulsidas, dharma'nın kökünü şefkat olarak tanımlamıştır. Bu ilke, Buddha tarafından ölümsüz büyük bilgelik kitabı Dhammapada'da ele alınmıştır. ‘’Bu dünya Dharma tarafından teyit edilmektedir". Destansı şiir Mahabharata'da Pandavalar hayattaki dharma'yı ve Kauravalar adharma'yı temsil eder.

İyi Dharma = İyi Karma

Hinduizm reenkarnasyon kavramını kabul eder. İyi bir karma elde etmek için, hayatı dharma'ya, doğru olana göre yaşamak önemlidir. Bu, birey, aile, sınıf veya toplum ve ayrıca evrenin kendisi için doğru olanı yapmayı içerir. Dharma kozmik bir norm gibidir ve eğer norma karşı çıkarsak, kötü karma ile sonuçlanabilir. Yani dharma, biriken karmaya göre geleceği etkiler. Bu nedenle, kişinin sonraki yaşamındaki dharmik yolu, geçmiş karmanın tüm sonuçlarını meyveye getirmek için gerekli olan yoldur.

Zen Reiki Eğitim programımızda Karma ve Dharma’nın derinliklerine iniyor ve gerçek şifayı yaşıyoruz (bkz.Zen Reiki Enerjisi)

Sizi Dharmik Yapan Ne?

Bir insanın tanrıya ulaşmasına yardımcı olan her şey dharmadır ve bir insanın tanrıya ulaşmasını engelleyen her şey adharmadır.bir dharmic yolda yaşamın dört yönü vardır: kemer sıkma, saflık ( shauch ), merhamet ( daya ) ve doğruluk ( satya ); ve adharmik veya adaletsiz yaşamın üç kusuru vardır: gurur ( ahankar ), temas ( sangh ) ve sarhoşluk ( medya ). Dharma'nın özü, belirli bir yeteneğe, güce ve ruhsal güce sahip olmakta yatar. Dharmik olmanın gücü, aynı zamanda ruhsal parlaklık ve fiziksel cesaretin eşsiz birleşiminde yatar.

Dharma'nın 10 Kuralı

Kadim bilge Manu tarafından yazılan Manusmriti , dharma'ya uyulması için 10 temel kural belirler: Sabır ( dhriti ), bağışlama ( kshama ), dindarlık veya öz kontrol ( dama ), dürüstlük ( asteya ), kutsallık ( shauch ), duyuların kontrolü ( indraiya-nigrah ), nedeni ( dhi ), bilgi ya da öğrenme ( vidya ), doğruluk ( satya ) ve öfkelenmeme ( krodha ). Manu ayrıca, "Şiddet içermeyen, gerçek, açgözlü olmayan, beden ve zihnin saflığı, duyuların kontrolü dharma'nın özüdür" diye yazıyor. Bu nedenle dharmik yasalar sadece bireyi değil, toplumu da yönetir.

Dharma'nın Amacı

Dharma'nın amacı, yalnızca ruhun yüce gerçeklikle birliğini sağlamak değil, aynı zamanda hem dünyevi sevinçleri hem de yüce mutluluğu güvence altına almayı amaçlayan bir davranış kuralı önerir. Rishi Kanda, Vaisesika'daki dharma'yı "dünyevi zevkler veren ve en yüksek mutluluğa götüren" olarak tanımlamıştır. Hinduizm, cennette bir yerde değil, burada ve şimdi yeryüzünde en yüksek ideal ve ebedi mutluluğa ulaşmak için yöntemler önerir. Örneğin, kişinin evlenmesi, bir aile kurması ve bu aileyi her şekilde sağlamanın dharma olduğu fikrini onaylar. Dharma pratiği, kişinin kendi içinde bir barış, neşe, güç ve sükûnet deneyimi yaşatır ve hayatı disiplinli hale getirir.

Dharma-Karma ve Zazende yoluna girmek ve daha fazla bilgi almak için lütfen benimle iletişime geçin.


Kirlian Fotoğraf Tekniği

Seans Başvurusu Yap

Bülten Aboneliği

Hangi Seansı Almalıyım?

 

© 2022 Sui Master. Suimaster.com markası Last Royal Group Inc. 'e aittir. Sitede bulunan hiç bir veri veya bilgi izinli veya izinsiz paylaşılamaz. Bu web sitesinde bulunan tüm eğitim ve seansları uluslar arası sertifikalı ve yeterliliğe sahip uzmanlar tarından verilmektedir. Kurumumuzda yapılan eğitimler ve uygulamalarda kişiye tıbbi teşhis veya tedavi uygulanmamaktadır. Web Sayfamızda bulunan bilgiler hiç bir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Tanı ve tedavi, mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen önce doktorunuza danışınız.

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize bilgi@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page