Aura Hakkında

Çakralarınızı İyileştirme ve Dengeleme

Çakralarınızı İyileştirme ve Dengeleme

Çakralarınızı “iyileştirmenin” ve “dengelemenin” binlerce yolu vardır. Meditasyon ve görselleştirme çok popüler seçeneklerdir, ses başka bir iyi yöntemdir, görme de başka bir yöntemdir (yantralar veya mandalalar kullanarak) ve koku da gerçekten iyi çalışır buna

aromaterapi denir. Yoga, çakralarınız üzerinde çalışmanın çok popüler bir başka yoludur. Her şeyden önce, her şifa yönteminin aslında çakraların her biri ile daha yakından ilişkili olduğunu anlamak önemlidir. Bu, bir yöntemin belirli bir çakra için diğerinden daha iyi çalışabileceği anlamına gelir.

6. ve 7. çakralar, yüksek frekans aleminde oldukları için, görselleştirme, meditasyon ve ilahi enerji çalışması ile iyi dengelenir. Yedinci çakra gerçek anlamda “fiziksel” bile değildir, o bizim her şeyle olan ruhsal bağlantımızdır. Vücudumuzun dışında, başımızın tepesinin üzerinde bulunur. Altıncı çakra üçüncü gözde alnın ortasında ve bedenle ilgili altıncı çakraların en az “fiziksel” olanıdır.

Çakra şifası, enerjinin insan vücudunun çakralarında nasıl hareket ettiğini etkilemeyi amaçlayan bir süreç olarak tanımlanabilir. Genellikle çakra dengelemesi olarak anılır çünkü amacı enerji merkezleri arasındaki optimal dengeyi yeniden sağlamaktır.

Çakra sistemi düzgün çalıştığında, birkaç özellik ile karakterize edilir:

Denge

Her çakra ile ilişkili farklı kalitedeki enerjiler veya frekanslar arasındaki ayrım

Her çakranın uygun yoğunluğu veya enerji seviyesi

Uygun yön (saat yönünde veya saat yönünün tersine)

Uygun kutupluluk (içe ve dışa akış veya alım ve ifade)

Bir çakranın kendi başına çalışmadığını bilmek önemlidir. Bütün bir sistemi oluşturan birbiriyle ilişkili dinamik bir dizi enerji merkezinin parçasıdır. Çakra şifasının ne anlama geldiğini anlamak, yalnızca her bir çakranın nasıl çalıştığını değil, aynı zamanda birbirleriyle nasıl etkileşime girdiklerini de bilmeyi içerir.

Bazıları eski bilgelik ve uygulamalara dayanan, bazıları daha yeni olan birçok enerji iyileştirme yöntemi vardır. Günümüzün alternatif tıbbında çakralarımızın durumu yaşam deneyimlerinden etkilenir. Sanki deneyimlerimiz çakralara enerjik kalıplar basıyor ve onların çalışma şeklini etkiliyor. Olumsuz deneyimler özellikle güçlü bir etkiye sahiptir, çünkü bunlar genellikle savunmaları yükseltmeye, çakralardan akan enerjinin bastırılmasına veya daralmasına neden olur.

Çakra tıkanıklığı hakkında konuştuğumuzda olan da tam olarak budur. Dengesizlikler genellikle "kapalı" veya "tıkanmış" çakra olarak tanımlansa da enerji akışının azalması veya artması görüntülerini kullanmak daha doğrudur. Bir çakra "bloke" olduğunda, ürettiği ve içinden akan enerjinin miktarı ve kalitesinin büyük ölçüde azaldığı anlamına gelir.

Çakra şifası, tüm vücutta veya vücudun belirli bölümlerinde dengeli bir enerji akışını desteklemeyi amaçlar.

Bu nedenle, ilk çakra için, en iyi, uzun vadeli şifa, çok fiziksel aktivitelerden gelir örneğin: Hatha yoga, çünkü ilk çakra en yoğun ve fiziksel bedenle en çok ilişkili olanıdır.

Aromaterapi gibi koku odaklı tedaviler de işe yarar çünkü bu çakra koku alma duyunuzla ilgilidir.

Değerli taşlarda ilk çakra şifası için harikadır, çünkü taşlar topraktandır, bu çakranın elementidir.

Bahçe işleriyle de ilgilenmek gerçekten çok iyi gelir. Mümkün olduğunca topraklanın dediğimde, yalın ayak dolaşmanızı tavsiye etmemin en önemli etkenlerinden biri de budur.

Çilek, domates, kırmızı biber, pancar gibi kırmızı yiyecekler tüketin ve diyetinize baharat ekleyin.

Kimse izlemiyormuş gibi dans edin (kalçalarınızı hareket ettirdiğinizden emin olun wink)

Kök çakranızın etrafındaki alana kırmızı döküldüğünü gözünüzde canlandırın.

Uçucu yağlar: sedir, karanfil, mür

Kristaller: kan taşı, yakut, granat, akik, dumanlı kuvars, hematit ilk çakranızı dengelemek için etkilidir.

İkinci çakra çok yoğun ve fizikseldir. Hatha Yoga özellikle tantrik müttefiki odaklı yoga ve kalça hareketleri iyidir. Çakra gıdaları ile şifa (portakal, mango ve balkabağı gibi sulu gıdalar) tat ile ilgili olduğu için bu çakra için iyidir ve watsu gibi suda vücut çalışması yapmak da gerçekten iyidir, çünkü ikinci çakra su elementi ile ilgilidir.

Kendine karşı nazik ve nazik olmanız bu çakranızı iyileştirecektir.  (bkz. Reikinin 5 Prensibi)

Bir sürü muhteşem banyo yağı ve mumlarla uzun bir banyo yapın

Romantik filmler izleyin (yalnız veya başka biriyle!)

Hayattaki küçük başarıları kutlayın

Portakalın bu çakraya döküldüğünü hayal edin

Uçucu yağlar: sandal ağacı, ylang ylang

Kristaller: aytaşı, carnelian

Üçüncü çakrayı dengeye getirmek için ilk tavsiyem görsel terapi olacaktır. Yantras burada çok iyidir çünkü bilinçli, zihinsel akıl yürütme yeteneğimiz ve kendi imajımız üçüncü çakra ile ilişkilidir.

Güneş banyosu çok iyi gelir, çünkü üçüncü çakra ateş elementiyle ilişkilidir ve solar pleksusta bulunur. Dışarı çıkıp güneşe bakın, ısısını, ışığını hissedin, kendinizi güneşle yıkayın, arındırın. Mısır gibi sarı yiyecekler yiyin, papatya çayı için.

Kiminle vakit geçirdiğinizin farkında olun (sizi sevdiklerinden ve takdir ettiğinden emin olun). Kendiniz hakkında kötü konuşursanız, bunu fark edin ve kendinizden özür dileyin…

Bu çakranıza dökülen sarı rengi görselleştirin.

Uçucu yağlar: papatya, limon

Kristaller: kaplan gözü, kehribar, sitrin

Dördüncü çakra daha “fiziksel” temasla beslenen, dengelenen çakradır. Ve “manevi” çakralar arasında köprü yerine geçer. Tamamen dokunsaldır. İnsan sarılmaya ihtiyaç duyar. Siz sarılmaya ihtiyaç duydukça ve bu ihtiyacınızı besledikçe çakranız dengelenir.

Sarılmak, hatta kendi kendine sarılmak (bunu şimdi şimdi yap!), kalp çakra enerjisini artırmanın ve dengelemenin en basit yollarından biridir.

Vurma işlemi, nefes çalışması gibi bu çakra için de harikadır, çünkü bu çakraya nefes alıp veririz ve buradaki element havadır. Sevdiğiniz bir şeyi sadece sizin için yapmak için düzenli bir zaman planlayın ve buna adanın,bahaneler üretmeyin!

Açık bir kalple başkalarını dinleyin ve konuşun; cömert ve sevgi dolu olun

Hayallerinizi ve arzularınızı takip edin.

Yapraklı yeşillikler, yeşil elmalar ve avokado gibi yeşil yiyecekler tüketin. Yeşilin canladırcı renginin bu çakraya döküldüğünü gözünüzde canlandırın.

Uçucu yağlar: gül, bergamot

Kristaller: zümrüt, yeşil yeşim, gül kuvars

Beşinci çakra, Sesle şifa bulur. Bu tekniği iki basit şekilde kullanabilirsiniz, mantralar, ilahiler, şarkı söylemek (hatta sadece kendinizi iyi hissettiren favori bir şarkıyı söylemek bile) ve kristal kaseler…

Nerede ve ne zaman olursa olsun şarkı söyleyin, duşta, arabanızda, saçınızı kuruturken.

Çevrenizdekilere karşı açık ve dürüst olun, nazikçe 'hayır' deyin, ancak sert bir şekilde, konuşmakta zorlandığınız otorite figürlerine sevginizi gösterin.

Bu çakraya akan mavi rengi görselleştirin.

Uçucu yağlar: lavanta, adaçayı, neroli

Kristaller: turkuaz, aquamarin

Altıncı çakra, görselleştirme en iyi araçtır, çünkü üçüncü gözümüz tüm hayallerimiz ve görselleştirmelerimiz için sıfır noktasıdır. Bunu içten veya dıştan yapabilirsiniz.

Meditasyonlar, içe dönük görselleştirme yapmanın en iyi yoludur. Sadece gözlerini kapat ve içinde pozitif bir dünya yarat. Gerçekten ne istediğinizi görün ve hissedin ve bunu yaparken tüm fizyolojinizi, dış dünyanızla daha olumlu ve kendinden emin bir şekilde etkileşime girmenize (ve dolayısıyla onu değiştirmenize) neden olacak şekilde değiştirirsiniz. Harika bir vizyon panosu oluşturarak harici olarak da görselleştirebilirsiniz.

Çevrenizdekilerin enerjik titreşimlerini hissetmeye çalışın, olumlu mu yoksa olumsuz mu hissediyorlar?

Bir şeyi her sezdiğinizde ve doğru tahmin ettiğinizde kendinizi övün.

Bu çakraya dökülen çivit mavisini görselleştirin

Uçucu yağlar: yasemin, vetiver, paçuli, fesleğen, biberiye

Kristaller: lapis lazuli, sodalit

Yedinci çakranız için en iyi şifa yöntemi meditasyondur. Saf, sessiz, düşüncesiz açıklık en iyisidir. Hiçbir şey eklenmeden olduğumuz alana açılırız.

Gerçek bedene (dokular ve kemikler) girmek, uzun vadeli, pozitif, ilk çakra değişimleri yaratmak için çok daha iyi çalışır.

Her gün ilham verici kitaplar okuyun

Canlandırıcı videoları izleyin ve podcast dinleyin.

Günlük rutininize 'sessiz Zaman’ı dahil ettiğinizden emin olun

Yaban mersini, üzüm ve mor yiyecekler yiyin

Bu çakraya dökülen menekşeyi görselleştirin

Uçucu yağlar: sığla, olibanum

Kristaller: ametist, alexandrit

Altıncı veya yedinci çakraların hatha yoga gibi fiziksel bir şeyden büyük ölçüde etkilenmesi için, fiziksel uygulamanızı yaparken süptil enerjilerinize eşit derecede dikkat ettiğinizden emin olmanız gerekir.

Günlük deneyimlerimizde, ister doğrudan fiziksel bir uyarıyla isterse duygusal bir uyarıyla uyarıldığımızda, vücudumuzda çakralarımız aracılığıyla kaydedilen elektromanyetik olarak küçük bir değişiklik olur. Her çakra tarafından düzenlenen enerjinin yönü ve kalitesi değişir ve genel sistem dengesi dalgalanır.

Kültürel ortamın da çakralarımızın dengesi üzerinde etkisi vardır. Örneğin, zihinsel yeteneklere, rasyonelliğe ve bilimsel yaklaşımlara öncelikli olarak değer verilen bir kültürde, tüm sisteme üstün gelen üçüncü bir çakraya sahip olma eğilimi görebiliriz.

Özellikle doğal bir ritme ve toprak elementlerine bağlanmak için zaman ayırıp ayırmadığımızı yaşama şeklimizin de bir etkisi vardır. Gününüzü bir masada veya bir bilgisayarın önünde oturarak geçirmek, ilk iki çakrada çok seyrek enerjiye dönüşebilir, bu da tüm sistem için önemli arzı ve topraklamayı sınırlar.

Çakra şifasının ardındaki felsefi öncüller, geleneğe ve şifacıya bağlı olarak değişebilir. İşte en yaygın olarak kabul edilen teoriler.

Çakra sisteminin dengesine katkıda bulunan iki ana enerji akışı vardır: dünyanın manyetik alanından gelen yukarıya doğru akış çakralara doğru ilerler ve aşağı doğru akış evrensel, her şeyi kapsayan bir enerjiden gelir. Bu iki ana enerji akımının tüm sistemi dengelediği söylenir. Başka bir görüş, enerjinin kök çakradan yukarı doğru beslenme akışını vurgular.

Enerji kaynaklarındaki bu ikilik, eski felsefi “maddeye karşı zihin” sorusunu ve psişe ve bilincin kökenlerini ve nedenlerini anımsatır. Açıklık sağlamak adına, çakra teorisinin felsefi temellerini tartışmak yerine, enerjinin çakralarda nasıl hareket ettiğine ve onu dengelemenin yollarına odaklanmalıyız.


Kirlian Fotoğraf Tekniği

Seans Başvurusu Yap

Bülten Aboneliği

Hangi Seansı Almalıyım?

 

© 2022 Sui Master. Suimaster.com markası Last Royal Group Inc. 'e aittir. Sitede bulunan hiç bir veri veya bilgi izinli veya izinsiz paylaşılamaz. Bu web sitesinde bulunan tüm eğitim ve seansları uluslar arası sertifikalı ve yeterliliğe sahip uzmanlar tarından verilmektedir. Kurumumuzda yapılan eğitimler ve uygulamalarda kişiye tıbbi teşhis veya tedavi uygulanmamaktadır. Web Sayfamızda bulunan bilgiler hiç bir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Tanı ve tedavi, mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen önce doktorunuza danışınız.

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize bilgi@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page