Reiki Hakkında

Reiki Seansı Sırasında Uyumak?

Reiki Seansı Sırasında Uyumak?

"Uyuyakalmışım bu sorun olur mu?" Genellikle bunu Reiki seansınızdan sonra gözleri yaşlı ve biraz utanmış bir şekilde soruyorsunuz . “Evet, iyi uyudun, bilincin bloke edemedi seni, bu muhteşem bir şey, şifan olması gerektiği gibi rahatça aktı”, diye yanıt veriyorum. Reiki tedaviniz sırasında uyuyakaldıysanız, seans etkili oldu ve şu faydaları aldınız demektir.

 • Artan enerji seviyeleri
 • Yaşam zorluklarına doğru zihinsel bir değişim
 • Daha net ve daha sakin bir zihin
 • Artan öz farkındalık
 • ve fiziksel acıda azalma

Meditasyon yaparken yaptığınız gibi Reiki tedaviniz sırasında da düşüncelerinizi gözlemlemeniz gerekiyor mu? Bu soru ilk seanstan önce haklı olarak çok merak ediliyor. Hemen ortak bilinçte cevap vermek istiyorum. İyi haber şu ki:

 • Tedaviniz sırasında uykuya dalarsanız Reiki hala etkilidir. Enerji size akmaya devam eder.
 • Reiki almak veya uygulamak için meditasyon yapmanıza gerek yok
 • Reiki'nin meditasyona benzer faydaları vardır ancak uygulaması daha kolaydır

Reiki tedaviniz sırasında uyuya kalırsanız ne olur?

Reiki tedaviniz sırasında uykuya dalarsanız, zihninizi ve bedeninizi bırakabildiğinizin ve derin şifa deneyimleyebildiğinizin bir göstergesidir. Hatta seans sırasında uykuya dalması danışanımın (ki hemen hemen 5 dakika içerisinde derin derin nefeslerle huzurla dinlendiklerini görmek beni her zaman çok mutlu etmiştir)

Reiki seansı alıyorsanız:

 • zihninizi ve duygularınızı stabilize edin
 • kendine ve parçası olduğun kendinden daha büyük ilahi kaynağa bağlanın
 • enerji seviyenizi artırın

Sisteminize rahatlama ve geri yükleme fırsatı verildiğinde, dengeyi yeniden kazanma şansınız çok daha yüksektir.

Reiki senası sırasında uyumak neden sorun değil?

Reiki, parasempatik sinir sisteminizi (sindiriminizi düzenlemekten, kalp atış hızınızı yavaşlatmaktan ve kan basıncınızı düşürmekten sorumlu sistem) harekete geçirir ve iyileşmenin gerçekleşmesi için en uygun ortamı yaratır. Gerçek iyileşme siz rahatladığınızda gerçekleşir. Yani Reiki tedaviniz sırasında uykuya dalmanız gayet iyi.

Reiki'ye uyumlandıysanız ve kendinize tam terapi uygularken uyuya kaldıysanız, bunun nedeni buna ihtiyacınız olmasıdır. Ailenizin, arkadaşlarınızın ve iş arkadaşlarınızın isteklerini karşılamak için çok fazla enerji harcıyor olabilirsiniz. Hayat sizin için hızlı tempolu olabilir, ayrıca fiziksel ve duygusal tükenme gibi tükenmişlik belirtileri yaşıyor olabilirsiniz. Bu kadar stresin içerisinde kendinize reiki seansı armağan etmeniz harcadığınız enerjiyi geri yükler böylece günlük yaşamın hızını daha iyi yönetebilirsiniz.

Reiki şifa seansı ve meditasyon arasındaki benzerlikler ve farklılıklara kısaca değinmek istiyorum sona yaklaşırken. Aradaki temel farklardan biri, Reiki enerjisi ile şarj olurken uykuya dalarsanız, tedavinin uyanık kaldığınız kadar etkili olmasıdır. Meditasyondan farklı olarak uyku, uygulamadan en iyi şekilde yararlanmadığınızın bir göstergesi değildir. Meditasyonun “amaçlarından” biri, zihni nefes gibi tek bir konuya odaklamak ve uygulama sırasında uyanık kalmaktır. Oysa Reiki en derin ihtiyacınızı karşılar (bkz. Reiki Size İhtiyacın Olanı Verir). Uykuya dalarsanız, bilinçaltınızın dinlenme, iyileşme ve iyileştirme ihtiyacı karşılanır.

Meditasyon ve Reiki arasındaki temel benzerliklerden biri de meditasyon gibi Reiki, nazik, huzurlu ve istikrarlı olan gerçek doğanızı gerçekleştirmek için bir yöntem olabilir. Reiki ve meditasyon, ne düşündüğünüzün ve nasıl davrandığınızın daha fazla farkında olmanıza yardımcı olur. Reiki alarak veya kendi kendine Reiki tedavileri yaparak, kendiniz ve başkaları için faydalı olan davranış kalıplarını geliştirmeye ve daha zararlı olanları serbest bırakmaya başlarsınız. Bu çaba gerektirmez, doğal olarak, kendiliğinden olur.

Reiki seansınız sırasında veya kendi kendinize Reiki pratiğinizi yaparken uyanık kalırsanız, kendinize şu soruları sorabilirsiniz:

 • Aklım nereye gidiyor?
 • Hangi düşünceleri ve duyguları yaşıyorum?
 • Vücudumun belirli kısımları nasıl hissediyor?

Deneyimlediğiniz düşünce ve duyguları yargılamadan fark etmeye çalışın ve sonra onları bırakmaya çalışın.

Reiki seansları sırasında uyanık kalmak veya uykuya dalmak, Reiki uygulaması için geçerli yaklaşımlardır.


İlginizi Çekebilir

Kirlian Fotoğraf Tekniği

Seans Başvurusu Yap

Bülten Aboneliği

Hangi Seansı Almalıyım?

 

© 2022 Sui Master. Suimaster.com markası Last Royal Group Inc. 'e aittir. Sitede bulunan hiç bir veri veya bilgi izinli veya izinsiz paylaşılamaz. Bu web sitesinde bulunan tüm eğitim ve seansları uluslar arası sertifikalı ve yeterliliğe sahip uzmanlar tarından verilmektedir. Kurumumuzda yapılan eğitimler ve uygulamalarda kişiye tıbbi teşhis veya tedavi uygulanmamaktadır. Web Sayfamızda bulunan bilgiler hiç bir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Tanı ve tedavi, mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen önce doktorunuza danışınız.

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize bilgi@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page