Çalışma Saatleri: 09:00 - 21:00

Sui Master Akademi

Kişilik Psikolojisi ve Analizi Eğitimi

Dil: Türkçe | Süre: 1,5 Saat | Kayıtlı: 1482 Öğrenci
Ön Koşul: Koşul Gerektirmez | Sertifika: Katılım Sertifikası

Kişilik Psikolojisi ve Analizi Eğitimi

Kişilik Psikolojisi ve Analizi Eğitimine Hoşgeldiniz!
Kişilik Psikolojisi ve Analizi eğitimi ile kendinizi, ailenizi ve sosyal çevrenizi tanımaya başlayın.

Öğrenecekleriniz
Kişilik Psikolojisini öğrenerek kendinizi tanıyıp, geliştirin.
Tıbbi müdahalelerin yapıldığı tüm alanlarda kişilik özelliklerini ayırt edin.
Davranış bozukluklarını ayırt edin.
Ailenizi, çevrenizi ve yeni tanışacağınız insanların kişilik analizlerini çıkarak kendinize bir yol haritası çizin.

Gereksinimler
Bu eğitimi almak hiç bir deneyim gerektirmez. Dileyen herkes katılım sağlayabilir.

Açıklama
Kişilik Analizi Eğitimi

Her bireyin benzersiz bir kişiliği vardır ve kişilik, davranışlarımızı, düşüncelerimizi ve duygularımızı etkileyen önemli bir faktördür. Kişilik psikolojisi ve analizi eğitimi, kişilik özelliklerini anlamak ve çözümlemek için kullanılan bir araçtır. Bu eğitimle kendinizi ve diğer insanları daha iyi anlamak, iletişim becerilerinizi geliştirmek ve ilişkilerinizde daha derin bir bağ kurmak için gereken bilgi ve becerileri kazanabilirsiniz.
Kişilik psikolojisi ve analizi eğitimi, kendinizi ve diğer insanları daha iyi anlamanızı sağlar. Kişilik teorileri, testleri ve iletişim becerileriyle donanarak, daha derin bir içgörü elde eder ve ilişkilerinizde daha etkili bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. Kişisel gelişim yolculuğunuza adım atmak ve kişilik psikolojisiyle ilgili becerilerinizi geliştirmek için bugün kaydolun! Kendinizi ve başkalarını daha iyi anlamanın kapılarını açın ve daha tatmin edici bir yaşamın anahtarını bulun!

Bu Eğitim Kursu Size Ne Kazandıracak?

Kişilik karmaşık bir olgudur. Kişilik oluşumu ve gelişimi ile ilgili yapılan araştırmalar sonucu birçok kuram geliştirilmiştir. Bu eğitim ile tıbbi müdahalelerin yapıldığı tüm alanlarda kişilik özelliklerini ayırt edebileceksiniz. Gelişim dönemlerini ayırt edebileceksiniz.Kendinizi gerçekleştirebileceksiniz.Davranış bozukluklarını ayırt edebileceksiniz.

İş İlanları / Olanakları

Özel hastanelerde, özel danışmanlık merkezi ve kliniklerde,Endüstri işletmelerinde personel seçimi, ergonometri, pazar araştırmaları birimlerinde, kreş ve özel anasınıflarda, araştırma şirketlerinde, reklamcılık sektöründe, halkla ilişkiler biriminde, şirketlerin insan kaynakları departmanında, spor kulüplerinde çalışabilmeye olanak sağlar.

Kişilik Psikolojisinin Tarihçesi

Kişilik kavramı, M.Ö. 370 yılında yaşayan Hipokrat’tan başlayarak yaklaşık 2000 yıldır incelenmektedir. Kişilik sözcüğü maske anlamına gelen Latince persona sözcüğünden gelir. Kişilik kavramı, bir çalışma alanı olarak kişilik özelliklerinin veya davranışların vücutta bulunan sarı safra, kara safra, balgam ve kan sıvılarının dengesi sonucu ortaya çıktığını savunan Hipokrat ile başlar. Hipokrat’a göre bu denge sonucu huysuzluk, melankoli, sakinlik ve neşeli olma gibi kişilik tipleri meydana gelir.

Modern kişilik psikolojisinin büyük bir kısmı felsefi tartışmalardan etkilendiler. Bireyin seçimlerinin bilinçliliği, çevreye karşı kalıtımın etkisi ve bireylerin benzersizliğine yönelik tartışmalar kişiliği belirleyen faktörlerin ne olduğuna yönelik açıklamalar getiren psikologların kuramlarını etkiledi. Bu tartışmalardan etkilenen başlıca modern kişilik kuramları psikodinamik, davranışçı, hümanist, biyolojik bilişsel ve varoluşçu yaklaşımlardır.

Sigmund Freud'un ortaya attığı psikodinamik kuram, insan davranışının zihnin çeşitli bileşenleri arasındaki etkileşimin bir sonucu olduğunu öne sürer. Öte yandan bu kurama göre kişiliğin bir dizi psikoseksüel gelişim aşamasına göre şekillenir. Adler, Erikson, Jung ve Horney gibi Neo-Freudçu kuramcılar, Freud'un fikirlerini genişlettiler.

Davranışçı yaklaşıma göre bir bireyin kişiliği dış uyaranlara verilen tepkiler sonucu gelişir. Hümanist kuram insanın özgür iradesinin davranışın en önemli belirleyicisi olduğunu savunur. Biyolojik yaklaşımlar, kişiliğin şekillenmesinde genetiğin ve beynin rolüne odaklanır.

Kişilik Psikolojisi Ne Yapar?

Kişilik, bireyin genetik özelliklerinin çevreyle girdiği etkileşim sonucu ortaya çıkan ve bireyi diğerlerinden ayıran yapılaşmış özellikler bütünüdür. Kişilik gelişimi çocukluktan başlayarak yaşam boyu devam eder. Bu nedenle kişilik psikologları bireylerin kendilerine özgü duygu, düşünce ve davranışsal süreçlerini inceleyerek kişiliği açıklamaya çalışır.

Kişilik Psikolojisinin Çalışma Alanları Nedir?

Uygulamaya yönelik çalışan kişilik psikologları bireysel ofislerinde, ruh sağlığı merkezlerinde, kliniklerde, rehabilitasyon merkezlerinde ve hastanelerde görev alabilir. Araştırmaya yönelik çalışmalar yapan kişilik psikologları ise genellikle devlet kurumları, üniversiteler veya özel araştırma kuruluşları için çalışırlar. Öte yandan endüstriyel kuruluşlar kişilik psikolojisinin çalışma alanlarındandır.

Modül 1-A

  •     Kişilik Nedir? Kişilik Özellikleri ve Yetenekleri (25.58dk)

  •     Kişilik Nasıl Oluşur? Temsil Sistemleri (23.42dk)

  •     Enneagram Tipleri ve Kişilik Analizi (52.13dk)

  Modül 2- PDF

  •     Kişilik Ve Gelişim Dönemleri

  •     Kendini Gerçekleştirme

  •     Davranış Bozukluğu

Meltem Çevik Hatinoğlu

Global Eğitmen | KEN Progressör | Reiki Grand Master Teacher
1978 – Almanya Doğumlu. Heidelberg Üniversitesi Technische Informatik (Bilgisayar Mühendisliği) ‘den mezun. Türkiye’de Gayrimenkul Danışmanlığı ile başladığı eğitim programına Satış Pazarlama teknikleri, Etkili Konuşma ve Sunum, Metodik ikna, Etkili Lider Olma, Mantık ve Motivasyon, Güçlü Strateji, Kişilik Analizi ve Kişilik Psikolojisi, Algı Psikolojisi vb. dallarında üst düzey eğitimleri ile birçok kurum ve kuruluşa danışmanlık verdi. 2006 yılından itibaren NLP, Duygusal Zekâ, EFT, Stres ve Stresle başa Çıkma ve Kişisel gelişim eğitimlerini de ekleyerek (Nefes ve Meditasyon Koçluğu başta olmak üzere, Bilinçaltı ve Bilinçaltı Dilleri, Geçmiş Yaşamlar Terapisi, Holistik Şifa, Bio-Energy, Aile Dizimi, Osho Terapileri, Sufi Terapisi, Aile Danışmanlığı, Evlilik ve Çift Terapistiliği, Eğitim ve Quantum Yaşam Koçluğu) tüm eğitimlerini tamamladı ve birbirine sentezleyerek muazzam bir program olan Zihin Mimarı projesini hayata geçirdi. Tüm eğitimleri tek bir çatıda toplayarak zihin mimarı eğitim programı ile birlikte 3 sene boyunca bireysel eğitimler verdi. Reiki Evrensel Yaşam Enerjisi Sistemi ile tanıştı ve yurtdışında birçok farklı kaynaktan Reiki eğitimlerini tamamladı. Başta Rusya olmak üzere İngiltere ve Almanya’da üzere Kozmik Enerji eğitimlerini tamamladı. Enerji Bilimleri SuiMaster Akademi’nin kurucusu ve baş Global Eğitmenidir.

Kısaca Yetkinlikleri; • Practicing Gratitude Teach-Out - University of Michigan • Helping Young People Manage Low Mood and Depression - University of Reading • Improving the Health of Women, Children and Adolescents - London School of Hygiene & Tropical Medicine • Mindfulness for Wellbeing and Peak Performance - Monash University • Psychological First Aid: Supporting Children and Young People - UK Health Security Agency • Orientation to Educational Neuroscience - Central Queensland University • Harnessing the Power Of Data - Coventry University • Whole Genome Sequencing - Health Education England • Understanding and Teaching Evolution - University of Bath • IAF • IAC • WAS

3780.00₺ yerine

1890.00₺
Fiyatlarımıza KDV Dahildir

%50'ye Varan
İNDİRİM FIRSATI!

Eğitim: Online Açık Sınıf

Süre: 90 Gün (3 Ay+)

İçerik: 1,5 saatlik hazır Videolar

Seviye: Başlangıç

Bölümler: 2 Modül + Ek Kaynaklar

Döküman: İndirilebilir PDF'ler

Kayıtlı: 487 Öğrenci

Dil: Türkçe

Sertifika: Cardcert (Uluslararası Sertifika)

Image
Image
Image

Last Royal Group Inc. Bünyesinde bulunan Uluslararası Evrensel Enerji Bilgi Bilimleri SuiMaster Kozmik Enerji Okulu olarak faaliyettedir.

İletişim Bilgilerimiz

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize bilgi@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page