• 05413095582
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Kişilik Psikolojisi ve Analizi Eğitimi

Dil: Türkçe  |  Süre: 1,5 Saat | 1482 Öğrenci
Ön Koşul:  Koşul Gerektirmez |   Sertifika: Katılım Sertifikası

Kişilik Psikolojisi ve Analizi
Kişilik Psikolojisi ve Analizi Eğitimine Hoşgeldiniz!
Kişilik Psikolojisi ve Analizi eğitimi ile kendinizi, ailenizi ve sosyal çevrenizi tanımaya başlayın.

Öğrenecekleriniz
Kişilik Psikolojisini öğrenerek kendinizi tanıyıp, geliştirin.
Tıbbi müdahalelerin yapıldığı tüm alanlarda kişilik özelliklerini ayırt edin.
Davranış bozukluklarını ayırt edin.
Ailenizi, çevrenizi ve yeni tanışacağınız insanların kişilik analizlerini çıkarak kendinize bir yol haritası çizin.

Gereksinimler
Bu eğitimi almak hiç bir deneyim gerektirmez. Dileyen herkes katılım sağlayabilir.

Açıklama
Kişilik Analizi Eğitimi

Her bireyin benzersiz bir kişiliği vardır ve kişilik, davranışlarımızı, düşüncelerimizi ve duygularımızı etkileyen önemli bir faktördür. Kişilik psikolojisi ve analizi eğitimi, kişilik özelliklerini anlamak ve çözümlemek için kullanılan bir araçtır. Bu eğitimle kendinizi ve diğer insanları daha iyi anlamak, iletişim becerilerinizi geliştirmek ve ilişkilerinizde daha derin bir bağ kurmak için gereken bilgi ve becerileri kazanabilirsiniz.
Kişilik psikolojisi ve analizi eğitimi, kendinizi ve diğer insanları daha iyi anlamanızı sağlar. Kişilik teorileri, testleri ve iletişim becerileriyle donanarak, daha derin bir içgörü elde eder ve ilişkilerinizde daha etkili bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. Kişisel gelişim yolculuğunuza adım atmak ve kişilik psikolojisiyle ilgili becerilerinizi geliştirmek için bugün kaydolun! Kendinizi ve başkalarını daha iyi anlamanın kapılarını açın ve daha tatmin edici bir yaşamın anahtarını bulun!

Bu Eğitim Kursu Size Ne Kazandıracak?

Kişilik karmaşık bir olgudur. Kişilik oluşumu ve gelişimi ile ilgili yapılan araştırmalar sonucu birçok kuram geliştirilmiştir. Bu eğitim ile tıbbi müdahalelerin yapıldığı tüm alanlarda kişilik özelliklerini ayırt edebileceksiniz. Gelişim dönemlerini ayırt edebileceksiniz.Kendinizi gerçekleştirebileceksiniz.Davranış bozukluklarını ayırt edebileceksiniz.

İş İlanları / Olanakları

Özel hastanelerde, özel danışmanlık merkezi ve kliniklerde,Endüstri işletmelerinde personel seçimi, ergonometri, pazar araştırmaları birimlerinde, kreş ve özel anasınıflarda, araştırma şirketlerinde, reklamcılık sektöründe, halkla ilişkiler biriminde, şirketlerin insan kaynakları departmanında, spor kulüplerinde çalışabilmeye olanak sağlar.

Kişilik Psikolojisinin Tarihçesi

Kişilik kavramı, M.Ö. 370 yılında yaşayan Hipokrat’tan başlayarak yaklaşık 2000 yıldır incelenmektedir. Kişilik sözcüğü maske anlamına gelen Latince persona sözcüğünden gelir. Kişilik kavramı, bir çalışma alanı olarak kişilik özelliklerinin veya davranışların vücutta bulunan sarı safra, kara safra, balgam ve kan sıvılarının dengesi sonucu ortaya çıktığını savunan Hipokrat ile başlar. Hipokrat’a göre bu denge sonucu huysuzluk, melankoli, sakinlik ve neşeli olma gibi kişilik tipleri meydana gelir.

Modern kişilik psikolojisinin büyük bir kısmı felsefi tartışmalardan etkilendiler. Bireyin seçimlerinin bilinçliliği, çevreye karşı kalıtımın etkisi ve bireylerin benzersizliğine yönelik tartışmalar kişiliği belirleyen faktörlerin ne olduğuna yönelik açıklamalar getiren psikologların kuramlarını etkiledi. Bu tartışmalardan etkilenen başlıca modern kişilik kuramları psikodinamik, davranışçı, hümanist, biyolojik bilişsel ve varoluşçu yaklaşımlardır.

Sigmund Freud'un ortaya attığı psikodinamik kuram, insan davranışının zihnin çeşitli bileşenleri arasındaki etkileşimin bir sonucu olduğunu öne sürer. Öte yandan bu kurama göre kişiliğin bir dizi psikoseksüel gelişim aşamasına göre şekillenir. Adler, Erikson, Jung ve Horney gibi Neo-Freudçu kuramcılar, Freud'un fikirlerini genişlettiler.

Davranışçı yaklaşıma göre bir bireyin kişiliği dış uyaranlara verilen tepkiler sonucu gelişir. Hümanist kuram insanın özgür iradesinin davranışın en önemli belirleyicisi olduğunu savunur. Biyolojik yaklaşımlar, kişiliğin şekillenmesinde genetiğin ve beynin rolüne odaklanır.

Kişilik Psikolojisi Ne Yapar?

Kişilik, bireyin genetik özelliklerinin çevreyle girdiği etkileşim sonucu ortaya çıkan ve bireyi diğerlerinden ayıran yapılaşmış özellikler bütünüdür. Kişilik gelişimi çocukluktan başlayarak yaşam boyu devam eder. Bu nedenle kişilik psikologları bireylerin kendilerine özgü duygu, düşünce ve davranışsal süreçlerini inceleyerek kişiliği açıklamaya çalışır.

Kişilik Psikolojisinin Çalışma Alanları Nedir?

Uygulamaya yönelik çalışan kişilik psikologları bireysel ofislerinde, ruh sağlığı merkezlerinde, kliniklerde, rehabilitasyon merkezlerinde ve hastanelerde görev alabilir. Araştırmaya yönelik çalışmalar yapan kişilik psikologları ise genellikle devlet kurumları, üniversiteler veya özel araştırma kuruluşları için çalışırlar. Öte yandan endüstriyel kuruluşlar kişilik psikolojisinin çalışma alanlarındandır.

Modül 1-A

  •     Kişilik Nedir? Kişilik Özellikleri ve Yetenekleri (25.58dk)
  •     Kişilik Nasıl Oluşur? Temsil Sistemleri (23.42dk)
  •     Enneagram Tipleri ve Kişilik Analizi (52.13dk)

  Modül 2- PDF

  •     Kişilik Ve Gelişim Dönemleri
  •     Kendini Gerçekleştirme
  •     Davranış Bozukluğu

Meltem Çevik Hatinoğlu

Global Eğitmen | Progressör | Araştırmacı Yazar

Meltem Çevik Hatinoğlu, 1978 yılında Almanya'da doğmuştur. Heidelberg Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği alanında eğitim almıştır. Eğitim kariyerine Türkiye'de Gayrimenkul Danışmanlığı ile başlamış ve birçok kurum ve kuruluşa Satış Pazarlama teknikleri, Etkili Konuşma ve Sunum, Metodik ikna, Etkili Lider Olma, Mantık ve Motivasyon, Güçlü Strateji, Kişilik Analizi ve Kişilik Psikolojisi, Algı Psikolojisi gibi konularda üst düzey eğitimler vermiştir.

2006 yılından itibaren NLP, Duygusal Zekâ, EFT, Stres ve Stresle Başa Çıkma, Kişisel Gelişim gibi alanlara ek olarak (Nefes ve Meditasyon Koçluğu, Bilinçaltı ve Bilinçaltı Dilleri, Geçmiş Yaşamlar Terapisi, Holistik Şifa, Bio-Energy, Aile Dizimi, Osho Terapileri, Sufi Terapisi, Aile Danışmanlığı, Evlilik ve Çift Terapistliği, Eğitim ve Quantum Yaşam Koçluğu) gibi eğitimleri de tamamlayarak Zihin Mimarı projesini oluşturmuştur. Zihin Mimarı programı, farklı alanlardaki eğitimleri birleştirerek kapsamlı bir program sunmaktadır. Bu program kapsamında 3 yıl boyunca bireysel eğitimler vermiştir.

Ayrıca, Reiki Evrensel Yaşam Enerjisi Sistemi'yle tanışmış ve çeşitli kaynaklardan Reiki eğitimleri almıştır. Rusya, İngiltere ve Almanya gibi ülkelerde Kozmik Enerji eğitimlerini tamamlamıştır. Enerji Bilimleri SuiMaster Akademi'nin kurucusu ve baş Global Eğitmenidir. Aynı zamanda Ruhun İyileşme Rehberi | Kendini Sevme ve İçsel Dönüşüm Yolu adlı kitabın yazarıdır, bu kitap büyük ilgi görmüştür.

Meltem Çevik Hatinoğlu'nun yetkinlikleri arasında Practicing Gratitude Teach-Out - University of Michigan, Helping Young People Manage Low Mood and Depression - University of Reading, Improving the Health of Women, Children and Adolescents - London School of Hygiene & Tropical Medicine, Mindfulness for Wellbeing and Peak Performance - Monash University, Psychological First Aid: Supporting Children and Young People - UK Health Security Agency, Orientation to Educational Neuroscience - Central Queensland University, Harnessing the Power Of Data - Coventry University, Whole Genome Sequencing - Health Education England, Understanding and Teaching Evolution - University of Bath gibi alanlarda aldığı eğitimler yer almaktadır. Ayrıca IAF, IAC, WAS gibi sertifikalara da sahiptir.

%50'ye Varan
İNDİRİM FIRSATI!

500.00₺ yerine

249.00₺
Fiyatlarımıza KDV Dahildir

12 Taksit İmkamı
Erişim: Sınırsız
Eğitim: Online Açık Sınıflar
İçerik: 1.5 Saatlik Hazır Videolar
Seviye: Başlangıç
Bölümler: 2 Modül + Ek kaynaklar
Döküman: İndirilebilir PDF'ler
Dil: Türkçe
Kayıtlı Öğrenci: 1482
Image

Kozmik Enerji Temel Teknikler

Kirlian Fotoğraf Tekniği


Sui Master Akademi

Uluslararası Enerji
Bilgi Bilimleri Akademisi
SuiMaster Akademi
Kozmik Enerji Okulu

Tel: +90 (541) 3095582
Mail: bilgi@suimaster.com

Sui Platinum Dünyası

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize bilgi@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page