• 05413095582
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Ruhsal Uyanış

Suimaster Uluslararası Enerji Bilgi Bilimleri Akademisi Kozmik Enerji Okulu

Spiritüel Uyanış Sürecinin 7 İlkesi

Spiritüel Uyanış Sürecinin 7 İlkesi

Spiritüel uyanış süreci, düşünme ve yaşamı deneyimleme şeklinizin değiştiği içsel bir dönüşümdür. Dönüş biletiniz yok ve bildiğiniz hayat yok oluyor. Ruhsal uyanış süreci, kafanızın içinde sakin bir sesin size sorular sormasıyla başlar:

İstediğim yaşama daha çok var mı?

Bazı hayallerimi gerçekleştirebilir miyim?

Çok mu geç, yoksa değişmekten çok mu korkuyorum?

Siz farkına varmadan, düşünceleriniz derinleşir. İlişkilerinizi ve yaşam amacınızı yeniden değerlendirmeye alırsınız. Yavaş yavaş kalbiniz açılır ve duygularınız, onları bastırmanın zor olduğu noktaya kadar yoğunlaşır.

Eminim ruhsal uyanış sürecinde olduğunuz için bu satırları okuyorsunuz, aksi takdirde bu konuya ilgi duymazdınız.

Maneviyat Nedir?

Bu konuya daha derine dalmadan önce, maneviyat terimi söz konusu olduğunda sizinle aynı sayfada olduğumuzdan emin olmak istiyorum. Bana göre maneviyat yaşam biçimidir. Ulaşamayacağımız tuhaf bir küre değil. Maneviyat varlığımızın başka bir katmanıdır. Hayata karşı daha geniş bir bakış açısına sahip olan ve daha sevgi dolu olan parçanızdır. Maneviyata açılmaya başladığınızda, algınız değişir ve her zaman orada olan yeni renkleri tadarsınız, ancak onları göremezsiniz çünkü mantıklı zihin düşüncenize kısıtlamalar getirir.

 

Maneviyat, kendi kutularına hapsolmuş bir kişiden ziyade kozmopolit ve sonra evrensel bir varlık olmakla ilgilidir.

 

Maneviyatla ilgili büyülü veya korkutucu bir şey yoktur, ancak mantıklı zihin, bilincinizi genişletmenizi engellemek için ne gerekiyorsa yapar. Konfor alanının dışına her adım attığınızda sizi sabote eder. Mantıksal zihin, çerçevesine uymadıkları için farklı olan fikirleri yargılar. Toplum tarafından şartlandırılan mantıklı zihinle nasıl başa çıkılacağını öğrenmek, ruhsal uyanış sürecinde en zorlu görevdir. Bir adım ileri, iki geri adım atmak normaldir. Bu süreçte kendinize karşı nazik olun.

Manevi Uyanış Sürecinin 7 İlkesi 

  1. Acele Etmeyin

İnsanlar ruhsal olarak ilk uyandıklarında heyecanlanırlar. Uyanış, dünyayı yeni renklerle ilk kez görmek gibidir. Her şey çekici görünür ve gözler çocuksu bir neşeyle parıldar.

Spiritüel kitaplar okuduğunuzda ve onun kavramlarını anladığınızda, spiritüel olduğunuzu düşünmeye başlarsınız. Ve bu sadece ilk adım. Sizi farklı bir hayata yönlendiren geçidi açtınız. Şimdi, işe gitme zamanı. Kavramları anlamak sizi değiştirmez. Zihniniz yeni fikirlerin daha çok farkına varacaktır, ancak en önemli şey sağlam temeller oluşturmaktır. Acele etmenize ve bir sonraki parlak ruhsal fikri aramanıza gerek yok. Bunun yerine, sizinle neyin rezonansa girdiğini görün ve daha derine dalın.

En basit gerçek en güçlü olandır.

Ruhsal uyanış sürecini aceleye getiren birçok insan gördüm. Başka bir seviyeye ulaşmak istediler çünkü ne kadar çok olursa o kadar iyi olacağını varsaydılar. Ama bu bir yarışma değil ve nihai bir varış noktası da yok. Maneviyatın bir yaşam biçimi olduğunu unutmayın.

Acele etme ihtiyacı egodan gelir. Ego asla tatmin olmaz ve yeni fikirler veya insanlarla dikkatinizi dağıtmaya ihtiyaç duyar. Evrimi bırakmanızı önermiyorum ama zaman ayırmanızı öneririm.

Ne kadar güçlü temeller kurarsanız, dönüşümünüz o kadar büyük olur.

  1. Esnek Olun

Birçok insan hayatı çözdüklerini düşünüyor. Diğer inanç sistemlerini dışlayan herhangi bir dogma ve katı düşünce sistemi ile bunu görebilirsiniz. Manevi uyanış sürecinin amacı bir felsefi sisteme ait olmak değil, sizin için neyin işe yaradığını ve gerçekte kim olduğunuzu bulmakla ilgilidir. Bu arayış asla bitmez çünkü biz sonsuza kadar gelişiriz. Böylece inançlarla katılaştığınız zaman kendinize bir kötülük yapmış olursunuz. Maneviyatın sizin için yeni boyutlar açmasına izin vermek yerine, kendinizi bir kutuya kapatırsınız. Mutlak gerçeğin ne olduğunu kimse bilmiyor. Hepimiz fikirlerimizi çevremizdeki dünyaya yansıtırız ve sonra düşüncemizi yargılarız. Bu nedenle, esnek kalmaktan ve değişmeye hazır olmaktan korkmayın.

  1. Hiçbir Şeyin Işığınızı Karartmasına İzin Vermeyin

Şahsen, bu ilke benim için en zorlarından biriydi. İç ışığımızdan korkmamız yetmeyecekmiş gibi, başkaları da ondan korkar. İç ışığınız yandığında, enerjiniz ve özünüz, gittiğiniz her yerde içinizde parlamaya başlar. Denemeden dikkat çekmeye başlarsınız. Ruhunuzla ne kadar çok bağlantı kurarsanız, o kadar çok parlarsınız.

Doğal olarak, siz onlara karanlık gölgelerini hatırlattığınız için sizi beğenmeyenler olacaktır. Bazıları sizi yargılayabilir, bazıları sizi değiştirmeye çalışabilir ve birçoğu sizin çok fazla ya da çok çılgın olduğunuzu düşünebilirler.

Işığınızda sımsıkı durmak için içsel güç gerekir. İnsanları, onayları veya sevgiyi kaybetmeye hazır olun. Sizin için yaratılmış olanlar, ne olursa olsun ışığınızı seveceklerdir.

  1. Düzenleme Sanatı

Bedenlenme, ruhsal uyanış sürecinin can alıcı ilkesidir. Onsuz, zihninizde ruhsal kavramlarla oynuyorsunuz ama onlara göre hareket etmeyin. Onlarca kitap okudukça hepsinin aynı dili konuştuğunu fark ediyorsunuz. Tüm ilkelerin özü aynı ve basittir. Zorlu görev, bunları günlük yaşamınızda uygulamanız gerektiğini anladığınızda gelir.

Maneviyat, pratik hale getirmeden ve yaşam tarzınıza dönüştürmeden hiçbir işe yaramaz.

İlkeleri somutlaştırmak, pratik, sıkı çalışma, özveri, disiplin, kendini yansıtma ve bağlılık gerektirir. Başka bir deyişle, hayatınızı değiştirmesine izin vermek için tüm çekici olmayan kelimeleri alır. Bu yüzden acele etmenize yardımcı olmaz (1 numaralı ilke). Manevi uyanış sürecinin bir noktasında, temellere geri dönmeniz ve öğrendiklerinize göre hareket etmeniz gerektiğini öğrenirsiniz.

  1. Bir Lazer Işını Olun

Lazer ışını, her şeyi kesebilen, yüksek oranda odaklanmış ve yoğunlaştırılmış bir ham enerji akışıdır. Önemli olana odaklandığınızda ve dikkat dağıtıcı şeyleri kestiğinizde, hayatınızın güçlü bir yaratıcısı olursunuz. Zamanınızı ve enerjinizi harcama şeklinizde ustalaşırsınız. Lazer ışını olmak, kendinizi disipline etmekle ilgilidir. Çoğumuz disiplinli insanlar olarak doğmadık ama öğrenilebiliriz. Disiplini uygulamanın yollarından biri, bir aktivite seçip o aktivitede ustalaşmaktır. Bunun için her gün görün ve sınırları zorlayın. Hangi aktiviteyi seçtiğinizin bir önemi yok, onu taahhüt ettiğiniz ve size sırlarını öğretmesine izin verdiğiniz sürece.

  1. Evriminizin Sorumluluğunu Alın

Düşünceleriniz, duygularınız için sorumluluk almak ve insan yaşamınızı geliştirmek için ileri düzeydedir. Çoğu insan bu yolu yalnız bir yol olduğu için seçmez. 

Sorumluluk almak, hayatınızda meydana gelen değişiklikleri sahipleneceğiniz anlamına gelir. Düşüncelerinizin hayatınız ve başkaları üzerindeki etkisinin farkındasınız ve özellikle acı başladığında kendinize karşı dürüst olmalısınız. Ve öyle olacak.

Birinin sizi kurtarmasını veya sizin için zorlukları çözmesini beklemeyin. Böyle bir insan yok. Başkaları size bir süre rehberlik edebilir ama hayatınızdan ne çıkaracağınız tamamen size kalmış. Ne kadar erken fark ederseniz, o kadar çok olasılık göreceksiniz.

  1. Kaçmayın

Bazen eski hayatınız daha rahat ve çekici gelir. Ruhsal ilkeleri hayatınıza uygulamanız gerektiğini fark ettiğinizde ve korku temelli zihin tetiklendiğinde, kaçmak cazip gelir. Sizden adım atmanızı istedikleri için duygularınızdan kaçmak isteyebilirsiniz. Ya da ruhunuzda en acı verici duyguları tetiklediği için ikiz alevinizden kaçma arzusunu hissedersiniz. Oysa saklanmak için tonlarca sebep var.

Kaçmak, seyahat etmenin en kolay ve en az tatmin edici yoludur.

Saklanmaya çalıştığınız her şey sonunda sizi bulacaktır. 

Bu nedenle, yaşamınızda ortaya çıkan her şeye kalbinizi sonuna kadar açık tutun. Ruhunuzla orada buluşacaksınız.

Spiritüel uyanış sürecinde size uygun tempoyu bulmak ve esnek olmak çok önemlidir. Henüz istediğiniz değişiklikleri göremiyorsanız, doğru zamanlama olmayabilir veya bazı dersler almamış olabilirsiniz. Ama önünüzde asla beton duvarlar yok, hareket etmeye ve yolunuzu oluşturmaya devam edin. 


Sui Master Akademi

Uluslararası Enerji
Bilgi Bilimleri Akademisi
SuiMaster Akademi
Kozmik Enerji Okulu

Tel: +90 (541) 3095582
Mail: bilgi@suimaster.com

Sui Platinum Dünyası

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize bilgi@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page