Ruhsal Uyanış

Geçiyor Olabileceğiniz Spiritüel İnisiyasyon

Geçiyor Olabileceğiniz Spiritüel İnisiyasyon

Bir şeyi uzun süredir iyileştiriyormuş gibi hissediyorsanız ve yine de size geri dönüyorsa ya da iki dünya arasında sıkışıp kalmış hissediyorsunuz ama iki yöne de hareket edemiyorsunuz, bu sınavları ve inisiyasyonları tanımak çok önemlidir.

Farkında olmadan ruhsal inisiyasyon ve sınavlardan geçiyoruz. Kadim geçmişte ve hala bazı yerli toplumlar, inisiyeleri ruhsal güçlerine erişmeleri ve aydınlanmaları için hazırlamıştır. 

Ruhsal inisiyasyon nedir?

Spiritüel inisiyasyon, yolculuğumuzdaki daha yüksek güce veya bir sonraki aşamaya geçiştir. Doğal olarak, bu geçit anlarından bazıları şunlardır: yetişkin olmak, evlenmek, çocuk sahibi olmak gibi geçişlerimizdir...

Ancak dönüşüm yolculuğumuz boyunca (bkz. Kişisel Dönüşümün 7 Aşaması) üstlendiğimiz başka türden ruhsal inisiyasyonlar da var. Manevi inisiyasyonları okul döneminin sonunda bir sınavdan geçmek gibi düşünebilirsiniz. Bir sonraki seviyeye geçmeden önce, materyalde ustalaştığınızı kanıtlamanız gerekir. Manevi yolculuk boyunca, biz de aynısını yapıyoruz. Daha yüksek bir bilinç düzeyine götüren enerji duvarlarını kırmadan önce, ruhsal inisiyasyonu geçmemiz gerekir. Manevi inisiyasyon, egonun kişiliğimiz üzerindeki etkilerini temizlememize yardımcı olur.

Dahası, ruhsal inisiyasyonu geçtiğimizde, daha fazla güç, para, gerçek aşk veya başkaları üzerindeki etkiyi kaldırabilecek kadar olgun olduğumuzu kanıtlarız.

Manevi inisiyasyon, insan benliğimizi arındırmamıza ve ruhsal benliğimizle (bkz. Ruhsal ve İnsan Benliğiniz) birleşmemize yardımcı olur. Yani sonuç her zaman pozitiftir.

Ancak, düşüneceğiniz gibi, ruhsal inisiyasyondan geçmek zorludur, çünkü çoğu zaman geçişlerin farkında olmuyoruz.  Böylece, hayatımızın neden değişmediğini (bkz.Yaşam Geçişini Kucaklayın) merak ederek aynı kısır döngüde yaşamaya devam edebiliriz !

Bu bir çoğunuz gibi benim de başıma gelen durumdu. Ruhsal inisiyasyon sürecinin ruhsal uyanış yolculuğunun anahtarı olduğunu anlamadan önceydi (bkz.Spiritüel Uyanış Sürecinin 7 İlkesi) Baştan beri bir şeyi iyileştirmeye odaklandım, tamamen farklı bir şeyde test edildim. Merak etmemden dolayı, büyük resmi göremediğim için uzun zaman aldı.

Bir şeyi uzun süredir iyileştiriyormuş gibi hissediyorsanız ve yine de size geri dönüyorsa, bu sınavları ve inisiyasyonları tanımak çok önemlidir

Ya da iki dünya arasında sıkışıp kalmış hissediyorsunuz, iki yöne de hareket edemiyorsunuz. Ayrıca, daha uzun bir süre evrenle uyumsuz hissettiğinizde ruhsal inisiyasyondan geçip geçmediğinizi de görmek isteyebilirsiniz.

Daha hızlı ruhsal büyüme

Daha önce birçok kez konuştum; yine de bunu duymanız çok önemlidir bu gezegendeki her bir ruhun ruhsal olarak her zamankinden daha hızlı büyüme fırsatı vardır. 2012'de bir zaman penceresi açıldığından beri, öğrenmesi yaşamlarımızı alan derslerde ustalaşabiliriz.

Bu pratik olarak karmanızı serbest bırakabileceğiniz anlamına gelir. Egonuzda ustalaşabilir, sizi ve amacınızı tanımlamasına izin vermeyebilirsiniz.Kendinizin herhangi bir versiyonu olabilir ve bu realitenin ötesinde bir hayat yaratabilirsiniz.

Spiritüel İnisiyasyon: Ustalaşmak için 9 İlke

  1. Dürüstlük

Bütünlük, ruhsal inisiyasyonun temel ilkelerinden biridir. Tek başına bu konuda ustalaşarak, kendinizi bazı zorlu dersler yaşamaktan kurtaracaksınız.

Bütünlük, düşüncelerinizin, sözlerinizin ve eylemlerinizin evrensel yasalarla uyumlu olduğu anlamına gelir.

Dürüstlüğünüzü başkalarına göstermenize gerek yok.

Yalan söyler misin veya birine zarar verir misin?

Aynı hataları yaparken başkalarını yargılayan biri misiniz?

Hile yapar mısınız?

Ne kadar ilerlediğinizi düşünmeden önce dürüstlüğünüzü kontrol edin. Elbette mükemmel değiliz ama en azından niyetlerinizin saf kaldığından emin olun.

  1. Sorumluluk

Bir başka favori kelime, sorumluluk! Sorumluluk almak, kendinizi ve başkaları üzerindeki etkinizi sahiplenmeniz anlamına gelir. Bu ruhsal inisiyasyon ilkesine hâkim olmak sizi kesinlikle kurban zihniyetinden çıkaracaktır.

Kendiniz için sorumluluk almazsanız, potansiyelinizi neden gerçekleştiremediğiniz konusunda kendinize bahaneler söylemeye devam edeceksiniz.

Birçok insan sorumluluktan korkar çünkü sorumluluk olmadan daha fazla özgürlüğe sahip olduklarını düşünür. Ama doğrul olan bunun tam tersi! Sorumluluk almak sizi özgürleştirir. Sorumluluk almaya başladığınızda kendi kendinizin ustası olacak ve hayallerinizi gerçekleştirecek enerjiye sahip olacaksınız.

  1. Kimi Yaradan'ın üzerine koyarsınız?

Bu, Işık işçisi yolculuğunun en büyük testlerinden biridir (bkz. Işıkişçisi Yolculuğunun Bilinmesi Gereken 7 Temel Dinamiği). Geçmişte, bu ruhsal inisiyasyonla mücadele ettim çünkü ikiz alevimi yaratanın üzerine koydum. Nerede başarısız olduğumu fark etmem ve kurtuluşu bulmam yıllarımı almıştı.

Allah'ın üzerine koyduğun şey senden alınacaktır. Her seferinde...

Kimsenin sizi tamamlamasına ihtiyacınız yok. Ayrıca, yanınızda olmak için belirli bir kişiye ihtiyacınız da yok ya da para, güç veya şöhret olsun, yaşam amacınızı yaşamak için bir şeye ihtiyacınız yok. 

  1. Dengeyi bulun

Elbette, dengeyi bulmadan önce bir uçtan diğerine geçiyoruz. Yine de aşırı olan hiçbir şeyin size hizmet etmediğini unutmayın. Dengenizi çok çabuk bozmamaları için hayatınızdaki enerjileri nasıl yöneteceğinizi öğrenin (bkz.Yasamda Denge).

Dengeyi bulmak, dişil ve eril enerjinizle huzur bulmanız anlamına gelir. Bu ilahi birlik, Ruh ‘tan gelen gerçek gücünüze adım atmanıza yardımcı olacaktır.

Çok aktif ve çok pasif olmak arasında bir denge arayın. Manevi bir yolculuktayken kimse sizden acı içinde kıvranmanızı ve çok ciddi olmanızı istemez.

Dişil ve eril özünüzle nasıl sağlıklı bir denge kurabilir ve barışabilirsiniz? (Bkz.Dişil ve Eril Enerjiyi Dengelemek)

  1. İnanç

Manevi inisiyasyon genellikle inancınız etrafında döner. Kendinizi maneviyata açtığınızda inanç sahibi olmak kolaydır ve her şey zahmetsiz ve yeni görünür.

Yine de hayatınızı değiştirdiğinizde, yolculukta günden güne yürüdüğünüzde ve yine de sınandığınızda ve zorluklarla karşılaştığınızda inancınızı korumak başka bir seviyedir.

Elbette, bırakmak isteyeceğiniz anlar olacaktır. Yolunu ve Allah’ı sorgulayacaksınız.Diyelim ki paranızın olmadığı zamanlar olacak ve onsuz yapamayacağınızı düşüneceksiniz. Evren ve tezahür süreci tarafından ihanete uğramış hissedeceksiniz.

İnançtaki sınavlar acımasızdır çünkü artık yapamayacağınızı düşündüğünüzde, biraz daha uzun sürer

  1. Vazgeçer misiniz?

İçinizden pes etmek gelir. Çok fazla insan bir atılımdan önce vazgeçer. Bir şeyi bilmelisiniz, internette gördüğünüz her şey süslü ve büyülüdür. İnsanlar başarıya ulaşmayı veya güzel bir hayat yaratmayı kolaylaştırır ve öyle sunarlar.

Ancak bu kolaylığın arkasında tonlarca sıkı çalışma vardır

Özellikle uyandığınızda daha da fazla sınanacaksınız. Çünkü dürüstlük ve sorumluluk sahibi siz olmalısınız. Ailenize ve arkadaşlarınıza giden yolu gösteren kişi siz olmalısınız.

Öyleyse, pes etmeyin! Bu sürecin doğal bir parçası. Her zorluk sizi istediğiniz şeye hazırlar

  1. Gurur

Dürüstlükle birlikte bir diğer temel ilke de gurur duymamaktır. Bu her zaman ruhsal inisiyasyonun bir parçasıdır! Gurur, kendini başkalarının üstüne veya altına yerleştirmek isteyen egodan gelir. Daha az olmakla ve daha azına sahip olmakla da gurur duyabilirsiniz!

4 numaralı ilkeyi hatırlıyor musunuz? İnsanlar ya gizlice diğerlerinden daha iyi ya da daha kötü olduklarını düşünürler. İki farklı uç noktası olan aynı enerjidir.  Zor durumda olan birini veya her şeye sahipmiş gibi görünen birini yargılayabilirsiniz. Ayrıca, bunu anlamayan ailenizden daha gelişmiş olduğunuzu düşünebilirsiniz.

Gurur söz konusu olduğunda kendinize karşı çok dürüst olun. Gurur gerçekten sinsi olabilir ve asil düşüncelerin arkasına saklanabilir.

  1. Kime tapıyorsunuz?

Mucizeler Kursu’nda tarafsız düşünceler yoktur. Her düşüncede ya egonuza ya da Allah’a taparsınız. Ya aşka inanırsınız ya da korkuya.

Küçüklüğün aynı zamanda egoya tapınma eylemi olduğunu unutmayın.

Daha önemli bir şey için potansiyele sahip olduğunuzu biliyor ve buna göre hareket etmiyorsanız, korkunuza inanıyor ve onu güçlendiriyorsunuz. Kalbinizin istediği bir şeyi yapamayacağınızı söylediğinizde egoyu seçiyorsun demektir.

Eylemlerinize bakarak kime inandığınızı bilirsiniz, bu da bizi son ilkeye getirir.

  1. Konuşmanızı Sürdürün

Manevi inisiyasyondan geçmenin tüm amacı konuşmanızı sürdürmektir. İçten dışa aydınlanmış varlıklar olmak için buradayız. Uygulama şeklimiz, bilgimizi günlük hayatımızda uygulamaktan geçer.

Sıradan anlar yoktur

Ruhunuzu nasıl somutlaştırırsınız?

Öğretileri uygulamadan kitaplar aracılığıyla mı okuyorsunuz?

Her şeyi bildiğini ama hayatın onu yansıtmadığını söyleyenlerden misin?

Bir kez daha, konuşmanızı kendiniz için yürütüyorsunuz. Ve sadece kendinize ihanet edebilirsiniz.

Uyanış yolculuğunuzda yardım ve rehberlik almak istiyorsanız, üzerinde ne kadar yürümüş olursanız olun, Uyanış yolculuğunuz hakkında daha fazla bilgi ve destek alabilirsiniz. 


Seans Başvurusu Yap

Bülten Aboneliği

Hangi Seansı Almalıyım?

 

© 2022 Sui Master. Suimaster.com markası Last Royal Group Inc. 'e aittir. Sitede bulunan hiç bir veri veya bilgi izinli veya izinsiz paylaşılamaz. Bu web sitesinde bulunan tüm eğitim ve seansları uluslar arası sertifikalı ve yeterliliğe sahip uzmanlar tarından verilmektedir. Kurumumuzda yapılan eğitimler ve uygulamalarda kişiye tıbbi teşhis veya tedavi uygulanmamaktadır. Web Sayfamızda bulunan bilgiler hiç bir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Tanı ve tedavi, mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen önce doktorunuza danışınız.

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize bilgi@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page