Ruhsal Uyanış

Korkularınızla Yüzleşin

Korkularınızla Yüzleşin

Korkularınızla yüzleştiğinizde hayatınızı değiştirecek içsel gücü bulacaksınız. Bir şeyden korktuğumuzda farklı bir yöne bakmak oldukça yaygındır. Örümceklerden korktuğumuzda, muhtemelen örümceklerle dolu odaya girmeyiz, değil mi?

Fakat…

Korkular hakkındaki tutumumuzu değiştirdiğimizde, hayatımızı tamamen değiştiririz. Kaçmayı ve saklanmayı bıraktığımızda çok değerli bir ders var.

Her korku, bizim için derin önemi olan bir dersi içinde taşır

Dersi ancak korkularımızı inceleyerek anlarız. Birini üzmekten korktuğunuzu hayal edin. Böylece, bu korku her gün kararlarınızı etkiler. Bir başkasıyla aynı fikirde olmadığınızda, onların üzülmesinden korktuğunuz için asla konuşmazsınız.

Bu şekilde, insanlar sizi kolayca manipüle edebilir ve onay arama titreşiminizi hissettiklerinde kesinlikle yapacaklardır. Çatışmalardan kaçınırsınız ve sonuç olarak kendinizi gerçek arzularınıza ters düşen durumlara sokarsınız. Bu sizin durumunuz olmayabilir, ancak buradaki nokta şu ki, bir şeyden korktuğumuzda, durumdan kaçınıyoruz demektir.

 

Durumdan kaçınarak, başkalarının etkisi altında olmayan kararlar alma gücünden kaçınırız

 

Bir şeyden korkuyorsanız, size daha fazla özgürlük ve eğlence getirebilecek bir şey yapamazsınız

Korkularınızla yüzleştiğinizde, belki de değiştirmeniz ve farklı şekilde yapmanız gereken bir şey olduğunu anlarsınız. Ve bir savaşçı olursunuz. İçinizdeki gücü buluyorsunuz ve her mücadele sizi büyütür ve dengenizi bulmanızı sağlar. Böylece sorunlarla karşılaştığınızda parkurdan atılmayı bırakırsınız.

Korkular, içinizde, onu ilk deneyimlediğiniz anda tamamen yüzleşmediğiniz bir şeyin işaretidir. Bilinçaltı zihnimizin bizi acıdan ve başarısızlıktan korumak istemesi yaygındır, bu nedenle duygusal olarak zor bir durumla karşılaştığımızda kendimizi şu andan uzaklaştırırız.

Belki de acı çok bunaltıcıdır, bu nedenle bilinçaltı, uyuşmuş, uzaklaşmış veya boş hissetme hissi yaratır. Bu, birçok işlevsiz kalıbın nedenidir. Bir model, neredeyse bir döngüde olduğu gibi yinelenen bir durumdur. Diyelim ki ortaklarınızdan her biri sonunda sizi aldatıyor ?

Ya da onları ziyarete geldiğinizde anne babanızla her zaman tartışıyorsunuz. Bunların hepsi kalıptır. Ve danışanlarımla olan deneyimime dayanarak, bu kalıpların bilinçsizce hepimizi yönettiğini söylemeye cüret ediyorum (bkz. Kalıplarınızdan Kurtulup Gerçek Özgürlüğünüzün Tadını Çıkarın).

Korkularınızla nasıl yüzleşirsiniz?

En kolay yol, var olarak korkunuzla yüzleşmektir. Zor gelse de bu sefer ondan kaçmamaya çalışın. Elbette bazı korkular travmatik olabilir ve bu durumda bu vakalarla ilgilenen ve size profesyonel yardım önerebilecek birini aramanızı tavsiye ederim.

Ama genel olarak konuşursak, her birimizin korkuların çoğundan, onlara tanık olarak ve onları tam olarak hissetmemize izin vererek iyileştirebileceğimizi düşünüyorum. Korkunuzun derinliklerine inin ve ondan tam olarak neden korktuğunuzu size göstermesini isteyin. Bazen en kötü senaryoyu hayal etmek ve kendinize bir şeyden gerçekten neden korktuğunuzu sormaya devam etmek yardımcı olabilir.

Cevabın kökünü inene kadar bunu yapmaya devam edin. Bu nedenin “arkasında” başka hiçbir şey olmadığında, temel nedene ulaştığınızı fark edebilirsiniz. Nedeni keşfettiğinizde, genellikle onu bırakmayı seçmeniz yeterlidir. Korktuğunuz şeyi bırakma kararınızı kendinize yeniden doğrulayın. Ayrıca hayal gücünüzle destekleyebilir ve sizi ve vücudunuzu terk ettiğini veya beyaz ışıkta dağıldığını görebilirsiniz. (bkz.Beyaz (Yaradanın İlahi) Işığını Davet Etmek)


Seans Başvurusu Yap

Bülten Aboneliği

Hangi Seansı Almalıyım?

 

© 2022 Sui Master. Suimaster.com markası Last Royal Group Inc. 'e aittir. Sitede bulunan hiç bir veri veya bilgi izinli veya izinsiz paylaşılamaz. Bu web sitesinde bulunan tüm eğitim ve seansları uluslar arası sertifikalı ve yeterliliğe sahip uzmanlar tarından verilmektedir. Kurumumuzda yapılan eğitimler ve uygulamalarda kişiye tıbbi teşhis veya tedavi uygulanmamaktadır. Web Sayfamızda bulunan bilgiler hiç bir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Tanı ve tedavi, mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen önce doktorunuza danışınız.

Merhaba! WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize bilgi@suimaster.com adresinden mail atabilirsiniz.

WhatsApp'ta bizimle iletişime geçin.
Close and go back to page